Blade 180 CFX Micro Brain ve ESC Konfigurasyonu

Arada brain varken esc kalibrasyonu, kumandada reverse gibi işlemler yapılmaz ki. Öncelikle kontrol etmen gereken, brain “transmitter setup” ekranındaki tüm göstergerlerin doğru yöne hareket ettiğinden ve -+100 değerini verdiğinden emin olmak. Bunun için her kanalın reverse ve limit ayarlarını kumandadan ayarlıyorsun.

Sonra “motor” ekranında castle esc için verilmiş olan min1046 max 1960 değerlerini giriyorsun. Esc ile ilgili başka bir şey, kalibrasyon vesaire yok.

Arada brain varken esc kalibrasyonu, kumandada reverse gibi işlemler yapılmaz ki. Öncelikle kontrol etmen gereken, brain “transmitter setup” ekranındaki tüm göstergerlerin doğru yöne hareket ettiğinden ve -+100 değerini verdiğinden emin olmak. Bunun için her kanalın reverse ve limit ayarlarını kumandadan ayarlıyorsun.

Sonra “motor” ekranında castle esc için verilmiş olan min1046 max 1960 değerlerini giriyorsun. Esc ile ilgili başka bir şey, kalibrasyon vesaire yok.
Emre abi aslında merak ettiğim konu buydu. Arada brain varken esc kalibrasyonu reverse falan kumandadan yapılabilir mi diye. Cevabıda almış oldum.Transmitter setup ekranında herşey normaldi. Ama 1046 1960 değerleri sanırım biraz farklıydı. Akşam bakacağım.

Arkadaşlar sorun çözüldü. Emre abinin dediği ayarları kontrol ettim .Herhangi bir sıkıntı olmayınca bende sıkıntının motorda olabileceğini düşündüm. Çünkü brain programında herşey normal.Motoru uçağa bağladım. Uçakta sorunsuz çalıştı. Bende sorunun ara kabloda olabileceğini düşündüm. Motoru esc ye konnektör ile değilde direk bağlamıştım.Motor esc arası ara kabloları değiştim.Su an motora güç gidiyor. Teşekkür ederim herkese.