[Urun]: Full Lynx Blade 180 CFX (Oxy 2)

Oğuz Gün

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Forumdan bir arkadaştan aldığım 180 cfx i deyim yerindeyse Oxy 2 yaptım sayılır. Lynx in komple kayış setini aldım. Frameler dahil motor iniş takımları bottom plate ve pil yerini komple lynx aliminyum ve karbon yaptım. Sizler içinde ufak bir video hazırladım. Ayrıca helifeak sitesinde çok tercih edilen fusuno vulkan konopi de ekledim. Uçurmaya kıyılamayacak tam bir vitrin model oldu. Fbl ünite olarak mikro ikon kullandım. Self level özelliği muhteşem bir canavara dönüştü. Motor zaten lynx 1611 5500 kv motoru taktım. Stabilitesi muhteşem ama milim harekette bir canavara dönüşüyor. Ayrıca gene helifeak sitesinde herkesin tercih ettiği spektrum h3060 kuyruk servosunuda aldım. Ancak kuyruk servom yeni olduğundan modele takmadım henüz. OXY 2 mi beğenize sunuyorum iyi seyirler. Videoyu 760 hd izlerseniz daha net görürsünüz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi forumdaki arkadaş da ne güzel heli vermiş valla :D Bir de uçuş videosu bekliyoruz :thumbup:

süper olmuş...

uçuş videosunuda merakla bekliyoruz :saygilar:

Intro, muzik, cekim ile video tek kelime ile harika olmus, ellerine saglik Oguz :thumbup: :bravo:

Model gercekten tam bir evrim gecirmis ve farkli bir model olmus :D Yeni Canopy cok begendim :thumbup:

Ben Ozellikle kayis upgrade performansi merak ediyorum. Malum model kucuk ve kayis sistemi gordugum kadari ile Align dizayninda. Ilerleyen zamanlarda kayis performansini paylasirsan sevinirim. Zira Align Kayisli modelleri epey bir sikinti cikariyordu diye duymustum.

Bu arada kuyruk borusu da orjinale gore sanki bana 1 tik daha kalin gibi geldi, dogru mudur ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Intro, muzik, cekim ile video tek kelime ile harika olmus, ellerine saglik Oguz :thumbup: :bravo:

Model gercekten tam bir evrim gecirmis ve farkli bir model olmus :D Yeni Canopy cok begendim :thumbup:

Ben Ozellikle kayis upgrade performansi merak ediyorum. Malum model kucuk ve kayis sistemi gordugum kadari ile Align dizayninda. Ilerleyen zamanlarda kayis performansini paylasirsan sevinirim. Zira Align Kayisli modelleri epey bir sikinti cikariyordu diye duymustum.

Bu arada kuyruk borusu da orjinale gore sanki bana 1 tik daha kalin gibi geldi, dogru mudur ??

Evet abi boom normalinden 1.5 mm daha kalın ve karbon ve sağlamlık olarakta sanki orjinal üretim gibi kalitesini hissettiriyor emanet durmuyor kesinlikle. Tam set geliyor ve benim gibi sonradan 3060 tarzı tail servo kullanmak istenirse diye stok yerine sığmadığından boom üstü aliminyum aparatlarıda mevcut. Yüksek kafa devirlerinde baya zorladım ve kuyruk gerçekten çok sağlam ve sorun yaratacagını sanmıyorum. En azından orjinal TT den daha dayanıklı ve sağlam olduğundan eminim. Model genel olarak tek şikayetim motor 1611 olmasından sanırım yada governor iptal etmemden mi bilemiyorum iddle up açık ve %85 iken uçuş süresi 3 buçuk dakika. esc ayarlarından hücre değerleri 3.7 v diye ayarlamıştım. 3 buçuk dakika uçabiliyorum. Hücreleri ölçtüğümde 3.78 falan oluyor. Bunun haricinde bir şikayetim yok. Model çok performanslı ve harika oldu.

Indiğinde 3.78 görüyorsan ESC degerini biraz daha düşürüp, uçus sûreni biraz daha arttirabilirsin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Indiğinde 3.78 görüyorsan ESC degerini biraz daha düşürüp, uçus sûreni biraz daha arttirabilirsin.

Pillere zarar vermek istemiyorum. Hücre değerlerini kaça kadar kullanırsam herhangi bir sorun olmadan ızun süre kullanabilirim?

Abi Model tek kelimeyle Ateş ediyor :) upgrade olarak ta baya uğraşmışsın. Masum bir uçuşu olmayacak çok seri ve atik olacak. Kırımsız Uçuçlar abi güle güle kullan.

Indiğinde pillerin yerdeki Olcum degerleri 3.7 altina inmesin yeter bence

upgradeler hayırlı uğurlu olsun :)

3.78 güzel bir değer bence, böyle kalsa bir sakıncası olmaz. Mikro tarz modeller için 3.5 dakika da çok kötü değil. Zaten pilleri de ucuz olduğundan, çok sayıda pil almak daha mantıklı low rpm uçmak yerine. Tabi onun da keyfi ayrıdır da, nispeten daha büyük modellerde daha bir keyif verir.

Rasim Öztürk' Alıntı:
upgradeler hayırlı uğurlu olsun :)

3.78 güzel bir değer bence, böyle kalsa bir sakıncası olmaz. Mikro tarz modeller için 3.5 dakika da çok kötü değil. Zaten pilleri de ucuz olduğundan, çok sayıda pil almak daha mantıklı low rpm uçmak yerine. Tabi onun da keyfi ayrıdır da, nispeten daha büyük modellerde daha bir keyif verir.

Teşekkürler zaten 7 tane pil var elimde.

Elinize sağlık Oğuz bey, proje kıvamında bir upgrade olmuş. :bravo:

Güzel video ve paylaşım için teşekkürler. :RCKolik:

Gördüğüm kadarıyla model üzerinde orjinal 180 parçası nerdeyse kalmamış gibi. :laugh: Size toplam maliyeti ne kadar oldu merak ettim doğrusu.

Uçuşuda eminim görüntüsü gibi çok tatmin edici olacaktır. :thumbup: