Bodensee

D.Baran

Uye
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bodensee

Keske gunesli bir gun olsaydi o Zaman goruntu 2 kat daha guzel olurdu. Fakat Yine de buyuk bir keyifle izledim, Ellerine saglik Baran Bey :bravo: :thumbup:

Bodensee

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Keske gunesli bir gun olsaydi o Zaman goruntu 2 kat daha guzel olurdu. Fakat Yine de buyuk bir keyifle izledim, Ellerine saglik Baran Bey :bravo: :thumbup:

Evet maalesef burada güneşli gün bulmak,iş saatleri dışına,hafta sonuna denk getirmek çok zor.Ağustos ve Eylül ancak aleti tanımakla geçti;her mevsimin güzellikleri başka ama tabiki yine de en eğlencelisi yaz mevsimi.4K'lı Profesyonel Edition ile, ya da yeni çıkması muhtemel daha üst modeliyle bu kaybı gidermeye kararlıyım.

Bodensee

Baran abi emeğinize sağlık :saygilar:

Bodensee

Baran Bey, elinize sağlık. Sakin, bol manzaralı güzel bir uçuş.

Bununla birlikte 1:44 ve 2:10 dakikalarda zeplinin kadraja girmesi de ayrı bir renk katmış olaya.

Bodensee

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Baran Bey, elinize sağlık. Sakin, bol manzaralı güzel bir uçuş.

Bununla birlikte 1:44 ve 2:10 dakikalarda zeplinin kadraja girmesi de ayrı bir renk katmış olaya.

Evet burası önemli turizm merkezlerinden birisi.Hava tamamen kapalı olmasa çok güzel olacaktı ama güneşli gün zor artık.Yakınlarda havaalanı ve sıklıkla geçen Zeplinler var sizin de gördüğünüz gibi,bundan dolayı yüksekliğe dikkat etmek gerekiyor,yasal zorunluluk zaten bu.
Teşekkür ederim

Bodensee

Video açılmıyor izleyemedim :)

Bodensee

Sedat Bey merhaba,videoları maalesef yasal zorunluluklardan dolayı kaldırmak zorunda kaldım.Üzgünüm.

Bodensee

Sıkıntı nerden kaynaklandı, fondaki müzikten mi ?

Bodensee

Sıkıntı nerden kaynaklandı, fondaki müzikten mi ?

Hayır Ali Bey burada havadan çekilmiş video ve fotoğraflar internette ya da başka bir yerde yayınlanamıyor,ciddi para cezaları söz konusu (hatta özel durumlarda hapis).Arkadaşınıza tanıdık akraba vb gösterebilirsiniz ancak facebook yada youtube gibi sosyal paylaşım kanalları yoluyla değil.Normalde ben youtube'da herkese açık yayınlamamıştım sadece linkini verdiklerim görebiliyordu ancak bu yöntemi biraz araştırmam gerekiyor o yüzden.
Velhasıl,hep düşünmüşümdür,böyle hobiler buraya göre değil.Yasasız,kuralsız olsun demiyorum ama aşırı,sınırı kesin ve belli olmayan yasa ve kurallar boğucu oluyor.Tabi tüm bunlardan önce bizim gibi ilgilenenlerin sorumlulukla hareket etmesi gerekiyor.Çünkü yasalar çoğunlukla sorumsuzluk ürünü örneklerden dolayı boğucu hale getiriliyor.Örneğin Istanbul gibi 3 havaalanı olan bir yerde 1000 metrelerde uçmak pek akıl kärı olmadığı gibi büyük bir sorumsuzluk örneği de aynı zamanda.
Üstelik -bu yönüne dikkat etmemiştim- o araç belki de toplama bir araçtı.Toplama diye tarif ettiğimiz yöntemlerle araç yapıp uçuran arkadaşların çok daha dikkatli hareket etmeleri gerekiyor,ters bir durum çok ciddi sonuçlar doğurabilir.Bazen bir dolu tanesinin bile otomobillerin camını kırdığıni düşünelim,çoğunlukla bir kg ya yakın yada daha fazla olan bu araçların nelere yol açabileceği hakkında bir fikir verir.
Nereden nereye geldim Ali Bey neyse fena olmadı.Hoşçakalın

Bodensee

Üstadım bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.

İşin bu kısmını düşünmemiştim, ben daha çok kullanılan fon müziğinden kaynaklanıyor diye düşünmüştüm.

Diğer taraftan aman bizimkiler bunları okumasın yoksa hepten yanarız.

Güvenlik konusundaki kaygılarınıza bizler de katılıyoruz. Ancak diğer taraftan gene Avusturya / Almanya kaynaklı pek çok drone uçuş videosunun youtube'dan paylaşıldığına şahit olduğumuz için kafamız tabii ki biraz karıştı.

Bodensee

Üstadım bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.

İşin bu kısmını düşünmemiştim, ben daha çok kullanılan fon müziğinden kaynaklanıyor diye düşünmüştüm.

Diğer taraftan aman bizimkiler bunları okumasın yoksa hepten yanarız.

Güvenlik konusundaki kaygılarınıza bizler de katılıyoruz. Ancak diğer taraftan gene Avusturya / Almanya kaynaklı pek çok drone uçuş videosunun youtube'dan paylaşıldığına şahit olduğumuz için kafamız tabii ki biraz karıştı.
Avusturya yı tam bilmiyorum ancak Almanyada ancak mesleki olarak yada ticari amaçla ama yasal izinleri alarak ancak yayınlayabilirsiniz.Yasal izinler tabiki ücretli, süreli ve sınırlı ve alması da pek kolay değil.Bu sadece işin bir kısmı ,benim gibi sıradan biri için uçurmak bile bir sürü kurala tabii.Mesela büyüklüğü, türü (uçak,heli,roket) ne olursa olsun uçan araçlar ıçın sigorta yaptırmak yasal zorunluluk.Görüş mesafesinde uçurabilirsiniz,havaalanları yakınlarında,yerleşim yerleri,insanlar,hayvanlar,büyük caddeler ,otobanlar üzerinde v.b v.b uçuramazsınız.Evet youtube da bende görüyorum ancak dikkat edersen Almanya kaynaklı videolar tanıtım vb dışında azdır.Youtube yada başka yerlere koyanlar risk alarak bunu yapıyorlar ,herhangi bir şikayet yada tespit durumunda çok baş ağrıtıcı şeylerle karşılaşabilirler,benim gibi bir yabancının şansı yok.