Brain Enerji Problemi

ogulcanacar

Tecrübeli Uye
Önce 380e kurduğum daha sonra 570e kurduğum problemsiz kullandığım brain ünitemi arda ya verdim oda 600 nitro içib kurulum yaptı ve dün ilk uçusunu problemsiz şekilde yaptı şimdi gelelim sıkıntıya bugun arda üniteye enerji vermeye çalıştığında ünite çalışmamış farklı piller farklı esc ler ile de denemiş nafile hatta en son bind problemi mi acaba diye onu bile denemiş yine banamısın dememiş bütün bunlardan sonra ünite fazla ısınmaya başlamış ve esc yide ısıtmaya başlamış bi şase var biyerde diyerek yorum yaptık biz ama öyle bi durum olsa dun nasıl problemsiz şekilde 2 uçuş yapabildik? Bu problemi daha önce yaşayan yada problemle ilgili fikri olan varmıdır ?

Brain Enerji Problemi

ogulcan acar' Alıntı:
Önce 380e kurduğum daha sonra 570e kurduğum problemsiz kullandığım brain ünitemi arda ya verdim oda 600 nitro içib kurulum yaptı ve dün ilk uçusunu problemsiz şekilde yaptı şimdi gelelim sıkıntıya bugun arda üniteye enerji vermeye çalıştığında ünite çalışmamış farklı piller farklı esc ler ile de denemiş nafile hatta en son bind problemi mi acaba diye onu bile denemiş yine banamısın dememiş bütün bunlardan sonra ünite fazla ısınmaya başlamış ve esc yide ısıtmaya başlamış bi şase var biyerde diyerek yorum yaptık biz ama öyle bi durum olsa dun nasıl problemsiz şekilde 2 uçuş yapabildik? Bu problemi daha önce yaşayan yada problemle ilgili fikri olan varmıdır ?

Brain ikon ünitelerde en sol baştaki ( ch4/ch5/Ch6) portuna enerji girişi yapmamak gerekiyor diye biliyorum, buraya birşey bağladınız mı güç veren? ondan olabilir. Birçok forumda ve manuelinde bağlarsanız direk yanar diyor.

Brain Enerji Problemi

Nerde ilginç sorun beni bulur zaten. :laugh: Bakalım umarım bir çözümü vardır. Brain ünitenin bozulmasını pek aklım almıyor çünkü. :laugh:

Enerji verdiğimizde hiçbir ışık yanmıyor ünitede kısaca. Fakat gördüğüm kadarıyla ünite ısınıyor. Sanki boarda şaselenme varmış gibi ve esc yide ısıtıyor.

Kablolama ile ilgili vs. herahangi bir sorun yok.

Brain Enerji Problemi

Kağan Kazancı' Alıntı:
Brain ikon ünitelerde en sol baştaki ( ch4/ch5/Ch6) portuna enerji girişi yapmamak gerekiyor diye biliyorum, buraya birşey bağladınız mı güç veren? ondan olabilir. Birçok forumda ve manuelinde bağlarsanız direk yanar diyor.

Hayır o kanaldan kesinlkle enerji verilmedi. Üniteyi kurarken özelikle dikkatimi çekmişti benimde.

Ben ch2 kanalını kullanıyorum. Nitro heli old. için ch1'den thr kanalını kullanmak için.

Ayrıca esc ile ch1 kanalınıda denedim. Sonuç değişmedi.

Brain Enerji Problemi

Kağan Kazancı' Alıntı:
Abi o kanaldan enerji verilmis olsa unite direk yanicak olsa dun ucmazdiki ne olsuysa dun ki ucustan sonra oldu

ogulcan acar' Alıntı:
Abi o kanaldan enerji verilmis olsa unite direk yanicak olsa dun ucmazdiki ne olsuysa dun ki ucustan sonra oldu

Şimdi anladım, uçtuktan sonra hiçbirşey değiştirmeden bu oldu diyorsun.
Bu durumda servolardan birinin sürekli olarak aşırı akım çekmesi kısa devre yapması olabilir. servoları çıkartıp denediniz mi? hatta herşeyi çıkartın, elinizde güvendiğiniz bir bec yada esc varsa sadece onu takıp deneyin, ısınma yine varsa ünitenin kendisindedir.

Brain Enerji Problemi

Kağan Kazancı' Alıntı:
Şimdi anladım, uçtuktan sonra hiçbirşey değiştirmeden bu oldu diyorsun.
Bu durumda servolardan birinin sürekli olarak aşırı akım çekmesi kısa devre yapması olabilir. servoları çıkartıp denediniz mi? hatta herşeyi çıkartın, elinizde güvendiğiniz bir bec yada esc varsa sadece onu takıp deneyin, ısınma yine varsa ünitenin kendisindedir.

Evet herhangi bir değişiklik olmadı setupda.

Isınma elektriği verince oluyor ve ünitede ışık vs. herhangi birşey yok. Herşeyi sökerekde denedim.

Hem align 2 in 1 regülatörde hemde farklı bir esc de deniyorum.

Brain Enerji Problemi

Arda Erkan' Alıntı:
Evet herhangi bir değişiklik olmadı setupda.

Isınma elektriği verince oluyor ve ünitede ışık vs. herhangi birşey yok. Herşeyi sökerekde denedim.

Hem align 2 in 1 regülatörde hemde farklı bir esc de deniyorum.

Bu durumda sıkıntı ünite de gibi görünüyor :'(

Brain Enerji Problemi

Kağan Kazancı' Alıntı:
Bu durumda sıkıntı ünite de gibi görünüyor :'(

Ben şimdi hf'den biraz baktım ısınma sorunu çok fazla ve genelde çoğu bir süre sonra tamamen gitmiş.

Sanıyorum bizdede aynı durum oldu. :(

Brain Enerji Problemi

Benim böyle birşey hiç aklıma gelmediği için sicaklığını kontrol etmedim. Allahtan havada gitmedi ünite. :eek:

Bu şekilde ısınıyorsa zamanla devrelerin gitmesi normal.Bendeki ünitede yaklaşık olarak aynı sicaklığa ulaşıyor tahmini.

Videoda 144.6F - 63 derece gördü resmen. :eek:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Brain Enerji Problemi

Isınma sıkıntısını ilk kez duyuyorum. :( brain ilk çıktığında ters kutup koruma özelliği olmadığı için çok kişinin canı yanmıştı . Ama artık onun da önüne geçtiler. Çok şanssızlık olmuş.

Brain Enerji Problemi

Demek ki Ünite durduk yere herhangi bir sebep olmadan arızalandı :embarras: :-\ Neyse ki allahtan yerde olmuş, hava da değil :agreed:

Brain Enerji Problemi

Valla Ankara ekibine nazar değdi bence. :(

Brain Enerji Problemi

Ünitede ters kutuplama koruması yoksa yazıklar olsun zaten. :)

Fakat ben hiç bir zaman buna güvenmem manuline bakmadan kesinlikle takmam. Bu konuda acaba bile diyemiyorum çünkü kablolar üzerinde çalışan sistem gelmedi.
Başıma bugüne kadar böyle birşey gelmedi ama ters kutuplama olmazsa acemi ve dalgın çok modelcinin canı yanar ve birdaha bu üniteyi almaz. :laugh:

Bizim problemimiz tamamen yüksek ısıdan dolayı ünitenin zarar görmesi. Ben biraz ayar süremi uzatıncada sorun tamamen açığa çıkmş oldu.

Hf'deki konulara baktığımda

Örnek : Ünitem çok ısınıyordu kırmızı ışık flasladı ve tamamen gitti.
Örnek 2 : Ünitem çok ısınıyor böyle kullansam sorun olur mu ? 2 gün sonra tamamen gitti yazmış.
Örnek 3 : Ünitemde ısınma sorunu vardı. Ayar yaparken 4 dk sonra tüm servolarım tamamen yandı ve dumanlar çıktı.

Herneyse tek tesellimiz ünitenin havada ısınıp gitmemesi oldu. :thumbup: Sağlık olsun braine mail attım bu şekilde ısınan üniteleri kusurlu ünite olarak görüyorlar zaten ve geri gönderim yapıyorlar. Ama tamir olcaksa ben güvenip takmam yenisini göndermeleri lazım. :laugh:

İkon ve brain kullanan herkes parmağını bir üniteye değsin bence. :)

Brain Enerji Problemi

Geçmiş olsun Arda ve Oğulcan. Böyle bir problem duymamıştım öğrendiğimiz iyi oldu. Bundan sonra kontrol ederim artık