Brain Governor Ayarlama - Scorpion Esc

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar. Brain governoru serimizde sıradaki videomuzda Scorpion esc'leri anlatmaya çalıştım. Keyifli seyirler :)

Ünite Governor Ayar Serisi

Ünite Governoru Nedir? Esc Governoru ile Farkları
Unite Governor devreye almadan önce Pinyon kontrollü nasıl yapılır ?
Brain / Ikon Governoru Ayarlama - Giriş (Soft Start, Auto Rotation Bail Out)
IKoN Ünite Nitro Governor Ayarları
Brain Governor Ayarlama - Hobbywing Esc
Brain Governor Ayarlama - Scorpion Esc Bu konudasınız
Brain Governor Ayarlama - Castle Esc

Videoda Atifta bulunulan konu linkleri
Scorpion ESC Video Serisi (Kutu Açımı, Ayar, Governor)

Arkadaşlar öncelikle videoda atladığım bir noktayı belirteyim. Scorpion'da kırmızı servo soketli olan uç, hem programlama ucu, hem de rpm verisini veren uçtur. Buradan Brain'in governor portuna rpm verisi verilir. Scorpionun bunun için özel bir kablosu (optocoupler kablo) var, ancak Brain için buna ihtiyacımız yok. Normal bir servo uzatma kablosunun kırmızı kablosunu çıkararak rahatlıkla kullanabiliriz. :saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Seri cok guzel ilerliyor masallah :thumbup: Hemen hemen tum populer ESC kullanarak Brain Governor ozelligi nasil kullanilir aciklanmis oldu :RCKolik:

Bir tek Castle Kaldi, o da yakinda gelir herhalde ;D

Bu arada hatirlayamadim icin sorayim. Scorpion ESC uzerinde hazir RPM sensor cikisi var miydi ?

Var tabi abi, olmaz mı :D Programlama için kullandığımız soket aynı zamanda rpm verisi veriyor ünitelere. Videoda bahsetmeyi unuttuğum bir ayrıntıyı hatırlattın bana :D

Scorpionun bu port için özel bir optocoupler kablosu da var, ancak Brain üniteler için gerekli değil. Şöyle ki, normal bir servo uzatma kablosunun kırmızı ucunu çıkararak rahatlıkla kullanabiliriz. Eski vbarlar için o kabloyu kullanmak gerekiyordu, ama yeni vbar neo için kesin bişey söyleyemiyorum. Bu bilgiyi de yukarı ekleyim.

Castle videosu da yakın zamanda geliyor heralde :D

Emre abi eline sağlık, merak ettiğim bişey var!

Gov rpm kablosu ile bi şekilde iletişim kesilse ünite buna basıl tepki veriyor havada?

ali yalçın' Alıntı:
Emre abi eline sağlık, merak ettiğim bişey var!

Gov rpm kablosu ile bi şekilde iletişim kesilse ünite buna basıl tepki veriyor havada?
Ben cevap versem olur mu Ali :D

Ünite governor devrede iken Rmp sinyali bir şekilde kaybolursa o zaman o an ki gaz eğrisi değerine geçiyor.

Sırf bu nedenle idle-up değerini 85 düşürmüşler. Aslında 100 girsene çalışıyor ama aksilik durumda model aşırı yüksek kafa devrine ulaşıp modeli yormasın diye 85 kullanılsın demişler :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

teşekkürler abi [emoji106]

Eline sağlık Emre, bu konuya da kendimi çok yakın hissettim nedense. :laugh: :bravo: :bravo:
:RCKolik: