Brain2 Telemetri Sistemi: Futaba - Hobbywing

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar selamlar, yeni telemetri özelliğini elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ben de :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Emre kardesim eline emegine saglik, super bir konu ve guzel bir anlatim olmus :bravo:

Bu ve gelecek benzeri konular ile Brain kullanicilari gercekten cok sansli. Artik tum yeni ozellikler dahil, hemen hemen her konunun detayli turkce videolari Forumumuzda mevcut :RCKolik:

Bu arada arkadaslar, Emre arkadasimizin video da bahsettigi TFHSS destegi ile ilgili yaptigi test sonuclarini Helifreak uzerinde paylasmasi MSH firmasi ile paylasinca, Telemetri manual revize ettiler.

Brain artik Futabanin TFHSS protokolunun telemetride kullanilabilecegini teyid edip, yayinladi :bravo:

Kendisine bu konuda da ayrica tesekkur ederiz :RCKolik:

Merak edenler icin Helifreak konusu:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

emre abi eline sağlık. kullanılan mah değerini göstermesi harika bi özellik bence . timer yerine kullanmak daha verimli olur.

esc m v4 olsaydı brain2 almadığıma pişman olacaktım. bidahaki setup böyle olacak inş.

not:at9 da kullanılırmı bu özellik? :laugh:

ali yalçın' Alıntı:
emre abi eline sağlık. kullanılan mah değerini göstermesi harika bi özellik bence . timer yerine kullanmak daha verimli olur.

esc m v4 olsaydı brain2 almadığıma pişman olacaktım. bidahaki setup böyle olacak inş.

not:at9 da kullanılırmı bu özellik? :laugh:

AT9'da telemetri özelliği varmış gördüğüm kadarıyla. Ancak protokol olarak DSSS kullanılıyormuş. Sanıyorum telemetri özelliği şu an için Spektrum, Futaba ve Jeti ile sınırlı, ama net bişey söyleyemiyorum Ali.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre kardesim eline emegine saglik, super bir konu ve guzel bir anlatim olmus :bravo:

Bu ve gelecek benzeri konular ile Brain kullanicilari gercekten cok sansli. Artik tum yeni ozellikler dahil, hemen hemen her konunun detayli turkce videolari Forumumuzda mevcut :RCKolik:

Bu arada arkadaslar, Emre arkadasimizin video da bahsettigi TFHSS destegi ile ilgili yaptigi test sonuclarini Helifreak uzerinde paylasmasi MSH firmasi ile paylasinca, Telemetri manual revize ettiler.

Brain artik Futabanin TFHSS protokolunun telemetride kullanilabilecegini teyid edip, yayinladi :bravo:

Kendisine bu konuda da ayrica tesekkur ederiz :RCKolik:

Merak edenler icin Helifreak konusu:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teşekkürler Mehmet abim. Senin Spektrum videondan sonra, bir Futaba'cı olarak altta kalamazdım :laugh: Şaka bi yana, birimiz bi Jeti alsak, anlatacak o kadar çok şey var ki, en az 3 sezon dizi çekeriz ;D

Emre Bey elinize sağlık.
Şehir dışında olduğumdan henüz izleyemedim ancak benim gibi yeni kullanıcılara büyük kolaylık olacak bu tür videolar.

Helifreak'deki konuda cevabınız çok şık oldu. Futabayı soran kullanıcı bendim orada. Ülkemizde pek TFHSS kullanıcısı olmadığını düşündüğüm için orada sordum, gelin görün cevap yine ülkemizden gelmiş oldu [emoji1] O cevap için de teşekkür ederim.

Emre abi süpersin, ellerine sağlık :bravo:

Benim için bi brain 2 kullanıcısı olarak süper bi video olmuş. Henüz telemetri işi benim için uzak gibi ama elbet o işe de el atarım ben :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ali Emre' Alıntı:
Emre Bey elinize sağlık.
Şehir dışında olduğumdan henüz izleyemedim ancak benim gibi yeni kullanıcılara büyük kolaylık olacak bu tür videolar.

Helifreak'deki konuda cevabınız çok şık oldu. Futabayı soran kullanıcı bendim orada. Ülkemizde pek TFHSS kullanıcısı olmadığını düşündüğüm için orada sordum, gelin görün cevap yine ülkemizden gelmiş oldu [emoji1] O cevap için de teşekkür ederim.

:lollol: :lol:

Buna çok güldüm işte :lol: Dünya küçük gerçekten :D

Ali Emre' Alıntı:
Emre Bey elinize sağlık.

İnş gün gelecek helifreakteki kişiler bizim foruma yazacak sorularını. :)

Şafak ALTINTAŞ' Alıntı:
İnş gün gelecek helifreakteki kişiler bizim foruma yazacak sorularını. :)

Dil sorunu olmasa neden olmasın :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sent from my iPhone using Tapatalk

ingilizce bi versiyon mu yapsak??

Toplam konu sayısı: 10820, toplam mesaj sayısı: 153342

Bununla beraber 153343 :lollol: :lol:

Mehmet abi bizim şu Eskişehir buluşmasına ayırdığımız bütçeyi kullanarak Helifreak'i RCgroups'tan alalım diyorum, ne dersin ?

Şimdi kim uğraşacak o kadar çeviri falan uzun iş. :eek:f: Bizim forumda indeksleriz gider. :lollol: :lol: :lol:

Emre valla eline sağlık, adamlara resmen 2.4 ghz Brushtesst protokolünde vermişsin bilimi. :lollol: :lollol:

Yaz dev yazzzz, maual'e bunu da yaz. :lol: :lol: :lol:

Türker Akgün' Alıntı:
Emre valla eline sağlık, adamlara resmen 2.4 ghz Brushtesst protokolünde vermişsin bilimi. :lollol: :lollol:

Yaz dev yazzzz, maual'e bunu da yaz. :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Emeğine sağlık Emre vakit ayırıp uğraşıyor ve sürekli bilgi paylaşımında bulunuyorsun tebrikler :saygilar:

SORU: Yeni aldığım ALIGN 550X Dominator modelimle gelen RCE-BL 100A ESC ile Telemetri üzerinden nasıl haberleşebilirim.

CEVAP: Her ne kadar bu ESC'ler Hobbywing tarafından üretiliyor olsa da, üzerinde ne yazık ki KISITLANDIRILMIŞ yazılım bulunmaktadır. Bu nedenle bu ESC'lerde Telemetri özelliği çalışmamaktadır :(

NOT: Emre ve Rasim arkadaşlarımız tarafından kullanılan ILK Seri ALIGN ESC bu kısıtlama yoktu. Sonradan geldi ne yazık ki :angry:

• Beğen
Tepkiler: fatih cebir