Görseller Bursa buluşmaları (Ana Başlık)

Bursa buluşmaları (Ana Başlık)

Görseller için teşekkürler Ali, kalabalık ve güzel bir buluşma olmuş. :saygilar:

Çok eğlenceli geçen bir buluşmaydı
1/5 arabanın sesini duyduk hattâ kullandık acayip zevkli
Goblinci arkadaşlar ve Dinçer biraz aksilik yaşadılar ama moraller hep yüksekti. Katılan arkadaşlarıma teşekkür ederim

Grupta 1-2 araba olması güzel oluyor Fatih. Arada 1-2 tur atıp kafa dağıtıyorsun. Bir ara Türker kardeşimde de vardı ama sonra sıkılıp sattık ne yazı ki :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Grupta 1-2 araba olması güzel oluyor Fatih. Arada 1-2 tur atıp kafa dağıtıyorsun. Bir ara Türker kardeşimde de vardı ama sonra sıkılıp sattık ne yazı ki :D

Helici adamı heliden başkası paklamaz abi, araba sürmek için hiç heli kumandasını eline almamak lazım [emoji2]

Mehmet abi, Araba zevkli ama helikopter bambaşka birşey . Türker abide Muhtemelen bu sebepten dolayı satmıştır :) :saygilar:

Aynen arkadaslar. Araba ısı anlık zevk, gerçek askınız heli bambaşka bir şey :D

Ellerinize sağlık arkadaşlar :) Kalabalık buluşma gibisi yok :bravo:

Araba bir ara bizim ekibe de bulaşmıştı, 4 adet slash vardı, kalabalık olunca zevkli oluyor, ama bi yere kadar ;D

Otorotasyon hem izlemesi, hem dinlemesi fena halde keyifli bişey. Ama öğrenmesi ve uygulaması çelik gibi sinirler istiyor. Bence öğrenilmesi gerek, bir acil durumda heliyi kurtarmak ve pert etmek arasındaki durumu direkt olarak belirliyor ;D Ben inişlerdeki küçük mini-otolar sayılmazsa iki kere acil oto yaptım şimdiye kadar. Biri geçen günkü, bir skid bıraktık, biri de yaklaşık iki yıl önce bir oneway hatası sonucu olan. Orda da yamuk zemine inip palleri kırmıştım :'(

Bu yaz bir ara yeterince yedek skid alıp ben de oto çalışmalarına başlamayı planlıyorum. ;D

Emre Kaman' Alıntı:
Ellerinize sağlık arkadaşlar :) Kalabalık buluşma gibisi yok :bravo:

Araba bir ara bizim ekibe de bulaşmıştı, 4 adet slash vardı, kalabalık olunca zevkli oluyor, ama bi yere kadar ;D

Otorotasyon hem izlemesi, hem dinlemesi fena halde keyifli bişey. Ama öğrenmesi ve uygulaması çelik gibi sinirler istiyor. Bence öğrenilmesi gerek, bir acil durumda heliyi kurtarmak ve pert etmek arasındaki durumu direkt olarak belirliyor ;D Ben inişlerdeki küçük mini-otolar sayılmazsa iki kere acil oto yaptım şimdiye kadar. Biri geçen günkü, bir skid bıraktık, biri de yaklaşık iki yıl önce bir oneway hatası sonucu olan. Orda da yamuk zemine inip palleri kırmıştım :'(

Bu yaz bir ara yeterince yedek skid alıp ben de oto çalışmalarına başlamayı planlıyorum. ;D
İşlerimi hep 2 metreden falan oto yaparak yaparım kendimi öyle alıştırdım.

Aslında 20 25 metreden çok rahat yapıyorum oto ama, işte bazen erken bitiyor güç kaçıyor 40 cm den falan küt düşüyor [emoji4] malum 570 mm Pal biraz daha zorluyor. 700 lük helide denedim çok, çok rahat aşırı düşük rmp de bile model kendini havada tutuyor.

Hold çektikten sonra ful eksi değilde - 7 gibi derece ile inmek gerekiyor süper oto yapabilmek için.

Güzel bir buluşma olmuş görüntülerden belli, havalar ısındıkça devamı gelecektir. Paylaşım için teşekkürler Ali

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen öyle abi aslında bu havalar tam uçuş havası çok sıcakta çekilmiyor [emoji28]

fatih yıldırım' Alıntı:
Çok eğlenceli geçen bir buluşmaydı
Goblinci arkadaşlar ve Dinçer biraz aksilik yaşadılar ama moraller hep yüksekti. Katılan arkadaşlarıma teşekkür ederim
Eğlenceli ve kalabalıktı
Bahadır abinin de dediği gibi verilmiş sadakamız varmış :hoppa: Ama harbiden goblincilerde bu hafta bi şeylik vardı :(

Kadir KOÇ' Alıntı:
Eğlenceli ve kalabalıktı
Bahadır abinin de dediği gibi verilmiş sadakamız varmış :hoppa: Ama harbiden goblincilerde bu hafta bi şeylik vardı :(
Diğer goblin basına ne geldi, hayırdır insallah arkadaslar ?

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Diğer goblin basına ne geldi, hayırdır insallah arkadaslar ?

Ciddi bişey yok olmadı abi. Kumandayı 2. El almıştık satan eleman arızalı sattı sanırım. Kadir ilk defa modeli baya uzaklaştırdı, model fail safe geçti gücü bitti otlara indi, stabilizer çatladı sadece , kontroller de baktık Rss saçmalıyor, başka alıcı ile denedik sorun yoktu. Kadir dedi evde de arada Rss gidip geliyordu test yaptık 15 metreden sonra çekmiyordu.

Daha önce bende alcı ya kısa devre yaptırmıştım mini quadda. Aynı sorun olmuştu sanırım satan eleman da aynı sebepten satmış olmalı.[emoji19]

Bahadır ın da g500 de tam model devirlenirken aileron servosunun linki kırıldı havada olmaması büyük şans oda öyle yırttı, benimde malum skid [emoji16]

2. Kuman'da ve özellikle alici ısı ciddi bir risk. Neyse allahtan cok büyük hasar olmadan ucuz bir Kırım ile atlatılmış.

Aileron servo linki nasıl kırılır Allah allah ??

Neyse hem Bahadır'a hem de Kadir sana büyük geçmiş olsun.