Foto Bursa Mustafa Kemal Paşa buluşması...

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar, geçtiğimiz pazar günü Bursa Kemal Paşa, Akarca köyünde bulunan yazlığımız da güzel bir helikopter buluşması yaptık.

Balıkesir'den Emre Yolcu ve Emrah Diler
Manisa'dan Kağan Kazancı
İstanbul, dan Orhan Berdan Özüpakçe ve tatbiki benim katılımım ile çok güzel kırımsız bir buluşma gerçekleştirdik.

Emre yolcu : T-Rex 700 dfc, Goblin 700 ve Goblin 700 black nitro modelleri ile hepimizin bildiği harika pilotajı ile uçuşlarını yaptı, Goblin 700 modelinde kuyruk tarafında bir duman çıktı, hepimiz esc falan yandı derken meğerse kuyruk rulmanı kitlenmiş, karbon yatağında döndüğü için sürtünmeden dolayı karbondan duman çıkmış, neyseki yanımızda yedek rulman çıktı, hızlı bir operasyon ile rulmanı değiştirip uçuşlarına devam etti.

Emrah Diler:t-rex 550 ve Goblin 770 ile özelikle yere yakın tic tock hareketleri ile aklımızı Başımızdan aldı.

Kağan Kazancı: Goblin 700 kraken ve T-Rex 700x modeli ile katıldı, yine üst düzey bir pilotaj ile günü kırımsız sonlandırdı.

Orhan Berdan Özüpakçe :Goblin black nitro (sadece ayar yaptık) Goblin 630 ile harika geliştirği pilotaj ile bizden bol bol alkış aldı 👏

Ben T-Rex 600 nitro dfc ve Goblin 380 ile katıldım Malesef 3. Depoda kavrama sorunu yaşayıp onu kenara koyarak Goblin 380 ile günü kapattım.

Gün batarken yazlık evin bahçesine geçerek, güzel bir ateş ve mangal, bira, nargile sohbet muhabbet ederek saati akşam 23 e uzattık kimse gitmek isteme de, evlere dağıldık.

Açıkçası buzun bir aradan böyle bir buluşma bünyeme ilaç gibi geldi ve hepimiz bu fikirdeydik öyleki zaman nasıl geçti anlamadık özlemişiz be diyip durduk, birbirimizi izlemekten video bile çekememişiz neyseki Orhan'nın objektifinden çıkan harika resimler var.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle detaylı gün sonu değerlendirmesi için teşekkür ederiz @Ali Yalçın , klavyene sağlık kardeşim. %p:bravo:

Keşke kısada olsa biraz uçuş videosu olsaydı. Ama dediğin gibi bu kadar uzun bir süre sonda böyle bir buluşma olsa, ben de video çekmeyi unuturdum. :D Yine de üşenmeyip konu açıp, detaylı gün sonu hazırlamışsın.:thumbup: Buluşmaya katılan tüm dostlara buradan selamlar olsun, @Ali Yalçın, @Emre Yolcu, @Kağan Kazancı, Orhan Berden. :bravo::thumbup:

Herkese selamlar uzun vakit oldu görüşemiyeli özleştik umarım herkes iyidir:):saygilar:. Bu haftasonu @Ali Yalçın abinin ev shipliğinde mini bir buluşma gerçekleştirdik kendisine de ev sahipliğinden ötürü ayrıca teşekkür ederim çok güzel bir bululşma oldu . Son 2-3 yıldır hem pandeminin etkisi hem artan hayat sorumluluklarından ötürü hobiye pek vakit ayıramıyordum bukadar uzun zamandan sonra ilaç gibi geldi ilaveten hobiyi de nekadar özlediğimizi farketme fırsatı tanımış oldu bu mini buluşma. Zannediyorum pazar yerine cumartesi buluşmuş olsaydık herkes ertesi günede bağlardı gece 11 geçiyordu ayrıldığımızda . Bu geçen vakitte plotaj anlamında ilerleme kaydedetemesekte çok ta gerilememişiz. Gün boyu kesintisiz uçuş olmasına ramen hiçbirimizde elle tutlur bir uçuş videosu yok fakat @Orhan arkadaşımız slr foto makinası getirmiş yanında çok güzel fotoraflar çekti hatta bazıları wallpaperlık oldular:thumbup:

Son düzenleme:

Gün boyu kesintisiz uçuş olmasına ramen hiçbirimizde elle tutlur bir uçuş videosu yok fakat @Orhan arkadaşımız slr foto makinası getirmiş yanında çok güzel fotoraflar çekti hatta bazıları wallpaperlık oldular:thumbup:
Fotoğrafların paylaşımı için sana, çekimler için de @Orhan arkadaşımıza çok teşekkür ederiz. :heartxf:%p:bravo:

Öncelikle böyle bir organizasyon düzenleyip bizi misafir eden Ali abiye çok teşekkür ediyorum. Uzun zamandan sonra sahaya inip ilk pal sesini duyduğumuzda herkes aynı duyguları yaşadı çok özlemişiz be :D Kırımsız güzel bir gündü , uçuşlar hiç durmadı hatta hava karardığında bile ünitenin ışığıyla uçuş yapıldı :D ee tabi bunca zamandan sonra böyle bir günün üzerine muhabet de keyifli oldu üstüne mangalla taçlandırıldı. Hepimize ilaç gibi geldi.