CC3D & OpenPilot & CopterX 500 Kurulumu için yardım

halil kökay' Alıntı:
Helikopter üzerinde align DS510 servo kullandım, motor HB3650 1700 kw, Esc leaderhobby 80 Amper, fbl konusunda aslında iki şey düşünüyorum, değeri 100- 200 tl aralığında gözüken tarot, microbeast gibi bir ünite almak, ya da heli işine devam ederim düşüncesiyle başka alacağım modeller de de kullanmak adına daha özellikli ve güvenilir bir fbl almak.. Peki birşey daha sorayım sizlere, elimdeki helikoptere flybar ünitesi alıp takılabilir mi, eğer takılırsa klasik bir gyro alıp o şekilde mi devam etsem acaba
Türkçe nerede ise hiç bir bilginin olmaması, piyasa da satılan 2. "microbeast" genel durumlarından emin olamayacagınız için bence uzak durun.

Aldığınız modele çubuklu kafa takılarak normal gyro ile kullanmak elbette mümkün ama yaptınız kafa ve Gyro yatırımı ölü ve eski teknoloji bir yatırım olacaktır.

Eğer imkanlar el veriyorsa bence RESCUE bir sistem kesin şart. Inanın 1 kırımdan kurtarsa sizi parasını nerede isa çıkarmış oluyor. Uçuş sırasında size sunduğu rahatlık ve güvenlik ise paha biçilemez %p

Cahit Kaş' Alıntı:
Bence ilki daha mantıklı. Mesela uygun fiyata bir Spirit alırsanız başka helilerde de kullanırsınız. Kurtarma özelliği olduğından pilotaja katkısı büyük olur. Bir de satabilirsiniz ilerde. Ama rescue olmayan ünitenin satışı daha zor.
Flaybar konusında ise değmez diye düşünüyorum. Komple rotoru değiştirmeniz lazım onda en az FBL ünite kadar tutar.
Bir de devir artık FBL devri. Flaybarlı heli artık pek kullanılmıyor.
Cahit Bey yorumunuzdaki bir detay aklıma takıldı, flybar için komple rötoru değiştirmeniz lazım demişsiniz ama bu kitin üzerindeki rötora flybar ünitesi takılabilir sanki, baştan da söylediğim gibi bu konuda acemiyim o yüzden bazı yazdıklarım saçma gelirse kusura bakmayın. Kitle beraber gelen rötorun fotoğrafını ekliyorum
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Keske almadan once bir fikir sorsaydınız :( sorması ayıp olmazda kaça aldınız bu modeli ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Keske almadan once bir fikir sorsaydınız :( sorması ayıp olmazda kaça aldınız bu modeli ??

Dolandırılmış mıyım :) 350 tl' ye aldım

Bu arada mesajın çerçevesinde bir karmaşa oldu, 350 tl ye aldım, parası önemli değilde sanırım satan kişi dürüst davranmamış..

Ahh ahh... Bu flybarli bir kafa, satan arkadas fbl haline donusturmus kendince... Modeli geri verme sansiniz falan var mi? Bu modelle ozellikle isin acemisiyken rahat etmeniz cok zor. Daha baslamadan heliden sogumaniz ise buyuk ihtimal. Ahh... Kimden aldiginizi sorabilir miyim, ama ozel mesajla yazin, zira forumda kisi adi yazilarak kotulemek yasak.

Allahtan çok fazla bir ücret ödememişsiniz.

Şimdi bu heli ile ilgili, helinin kendisini görüp incelemeden birşey söylemek çok doğru değil, ancak ben sıfır olduğuna pek ihtimal veremiyorum. Zaten üreten firma bile artık üretmiyor bu modeli. Ancak deneyimlerimize göre genel bir değerlendirme yaparsak, sanırım bütün arkadaşlar da katılır bu konuda bana, bu modeli adam edip kullanmak için, çok zaman, emek ve para harcamanız gerekir. Büyük ihtimalle de helikopterden soğutur.

Bununla zaman kaybetmek yerine "şimdilik" bir tarafa kaldırıp, servosunu, motorunu, escsini daha derli toplu bir modelde kullanmayı düşünebilirsiniz. Bunun rotorunu değiştirmek de bir seçenek, ancak uygun rotoru, uygun ana şaft ve linkleri bulmanız lazım, en az bir 350 de öyle gidecektir.

İşin kötüsü duruma acemi olmak, ki zaten öyle olmasam bu durumu yaşamazdım, peki şöyle birşey olabilir mi, dediğim gibi buna flybar ünitesi alsam, ( ne alacağımı, nereden alacağımı ve içeriğinde neler olacağını bilmek de sorun) ya da bir arkadaş elinde tarot 500 flybarless rötor olduğundan bahsetmişti, onunla iletişim kurup onu alsam sorunu çözebilir miyim.

Olabilir, biraz araştırmak lazım önce. Bazı modellerde flybarlı kafalar ile fbl kafalar arasında çoğu parça aynı oluyor, bazılarında farklı. Özellikle ana şaft ve link uzunlukları. Sizin model için bir bilgim yok, ama uygun olabilir. Satan arkadaşla da görüşerek bilgi alabilirsiniz. Eğer fazla uğraştırmayacaksa, o rotor ve ikon/brain veya spirit bir ünite ile devam edebilirsiniz. (ikon/brain yazıp duruyorum, açıklayayım, ikisi de aynı ünite olup, ikisi de orijinal olup, sadece dışları farklıdır. Aynı ünite üzerinde hak sahibi olan iki ayrı firmanın kendi isimleriyle aynı üniteyi satmaları durumu)

Bu yollardan gecen biri olarak soyluyorum. O kite hic bulasma.
Kesinlikle uzulursun. Enaz aligin kitlere bak 2. El dusunuyorsan bilindik birinden al

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir arkadaşımdan tarot 500 flybarless rotor,ve FBL Tarot ZYX-S2 fbl ünite aldım, geriye sadece batarya kaldı, elimde batarya çok ama en fazlası 4s var, bu heli için 6s tavsiye ediliyor ama 5s batarya ile de uçurulur sanırım, bu konuda tavsiyeniz ne olur, bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

5 s batarya ile 500 uçurmuşluğumuz var.... Resmen sürünmüştü garibim. Aslında uçmuştu ama yerinden fırlayamıyordu.

Son durum: sorunu çözdüm, bir arkadaşımdan aldığım fbl rotor, tarot zyxs2 ünite ile heliyi uçurmayı başardım, ilgilenen ve konuyu takip eden herkese teşekkür ederim.

Harika haber Halil bey, hadi gözünüz aydın :)

Teşekkür ederim Mehmet Bey, sağolun. :)