cessna 206 stationair yapımı (zamanı geldi :) )

Volkan Güneş' Alıntı:
ben videosunu merak ediyorum adem, kesin yanında çekim yapcak bir arkadaşınla dene, harbiden merak ettim hem uçuşunu hem inişini,

birde üstten kanatlı deyince aklıma buka nin bir ara bir forumda söylediği ve resimle desteklediği bir yazı geldi, eskiler bilirler kesin okumuşlardır,
"üstten kanatlı,alttan bacaklı ve yandan çarklı bir model istiyor " diye yazıp yanına bide böyle bi uçak resmi koymuşdu, burdan onuda hatırlayıp gülelim konu dağılsın, resmi bulamadım bulan varsa koysunda bidaha görelim :D yeni göreceklerde eski muhabbetler nasılmiş görsün :D

Ah o eski muhabbetler... Samimiyet vardı, 24 saat forumdan çıkasım gelmezdi o zamanlar.

bu hikayenin sonunu bilen var mı merak ettim :eek:

Ya vazgeçti yada GÜM :halay:

Yanlis model secimi Sonucu hobiye birakma durumu oldu buyuk ihtimal :-\ ki ilk sayfadaki ozellikle Sumer abimizin mesajlarini yeniden bakilirsa beklenen bir sonuc....

• Beğen
Tepkiler: Yalçın Aydın

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yanlis model secimi Sonucu hobiye birakma durumu oldu buyuk ihtimal :-\ ki ilk sayfadaki ozellikle Sumer abimizin mesajlarini yeniden bakilirsa beklenen bir sonuc....
Yok yok havada fren atmış asılı kalmış öyle duruyormuş kuşlar söyledi[emoji16] [emoji16] [emoji23] [emoji23] [emoji23]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: emin kurt

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Yok yok havada fren atmış asılı kalmış öyle duruyormuş kuşlar söyledi[emoji16] [emoji16] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Abi nerelerdesin ya, özledik valla :thumbup: :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi nerelerdesin ya, özledik valla [emoji106] [emoji106]
Italya Genova dayım bu akşam Fas Kazablanka ya doğru yola çıkacağım.
Bende özledim ne güzel Gölyaka da görüşecektik kısmet olmadı[emoji17]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Italya Genova dayım bu akşam Fas Kazablanka ya doğru yola çıkacağım.
Bende özledim ne güzel Gölyaka da görüşecektik kısmet olmadı[emoji17]
Aynen abi :-\ Neyse gonuller bir olsun yeter, insallah en kisa sure icerisinde bir yerlerde bulusuruz be abi %p

Ya vazgeçti yada GÜM

Yanlis model secimi Sonucu hobiye birakma durumu oldu buyuk ihtimal

forumlarda bir konu ararken bu sizin grup denk geldi. Aklıma geldi de bir bakayım dedim bu forumu bırakmak ile isabet olmuş sizler alaycı tavırlarınız yüzünden girmedim buralara yanıt vereyim uçak ne havada kaldı ne de güm oldu nede hobime sizler yüzünden ara verdim hala kaldığım yerden devam ediyorum .

ve merak ederseniz de yapmıştım ve uçurdum da evet fren sistemi konusunda tam performans almasam da indikten sonra gayet de güzel oldu son olarak size iyi dalgalar

Demek o uçak bitti, siz gayet güzel uçurdunuz ve mükemmel oldu diyemeseniz de frenleri başarılı bir şekilde çalıştı öyle mi ? :eek:

8 sene önce olan bu önemli olayla ilgili video ve fotoğraflar arşivinizde duruyordur mutlaka. Bugün bu konuya bunca zaman sonra böyle bir mesaj yazma ihtiyacı hisseden siz, acaba neden bizim gruba kapak olsun diye bu görselleri vaktiyle paylaşmadınız diye merak ediyor insan ?

Hala geç değil, paylaşırsanız izleyip " Hata etmişiz :embarras: siz bu işi çok güzel kotarmışsınız, helal olsun :bravo: :bravo: :bravo:" deyip yüzümüzü kızartırız emin olun. ;)

Son düzenleme:
Bazı konular hortlayinca karşımıza çıkıyor ve bu örnekteki gibi olanlari okumaktan çok keyif alıyorum.

Okuduğum bu konuda takdir edilecek tek şey Sümer abinin üşenmeden, bıkmadan, usanmadan arkadasi uyarma çabasıdır bence. ???

Bilgi ve tecrübeyi paylaşmaktan çekinmeyen, bundan haz alan insanları küstürmeyin, onları yormayın kardeşim. Madem fikir almayacaksın, öğrenmeye çalışmayacaksın, tecrübelerden faydalanmayacaksın burada olma anacın ne ki? Ne yapıyorsan yap sonra gel burada anlat, resim ekle video ekle göster, alkışlayalım, biz soralım onu nasıl yaptın bunu nasıl yaptın diye.

Merhabalar arkadaşlar, benimde çorbada tuzum olsun ,ben buraya üye olduğumda açı ,hold vb terimleri bilmiyordum,sonuçta sabırla burada anlatılanları okudum,şu anda tek başıma model toplıyacak ,ayarlıyacak bilgi birikime sahibim amma hala öğrenecek çok şeyler olduğunu da biliyorum,burada konuya hakim arkadaşlarımızın emeğini inkar edemeyiz ,hepimiz işinde olan ve zamanı değerli insanlarız.Bazen çok işimiz olduğu anda bile modelci bir arkadaşa yardım etmenin mutluluğunu yaşamak çok güzel gelir bize,saygı dinleme sabrı olmazsa olmazımızdır,üstatlarımız bu işe emek vermiş nadide ve az insanlardır onları küstürmiyelim incitmiyelim, tavsiyeleri dinliyelim akıl süzgeçimizden geçirip uygunsa yapalım.Bu daha güzel olmaz mı?aklıma Yunus Emre,nin
bir sözü geldi ,sen hep dinliyorsun niye konuşmuyorsun,sen bir şey bilmiyormusun ki susuyorsun diye sorulunca,
Oda demişki , ben herşeyden önce haddimi bilirim.kalın sağlıcakla .:RCKolik:

Bilgi yalnızca hak edene verilir diye boşuna söylenmiyor.... Vakit ayırıp okudum konuyu...

Kırmadan dökmeden izah etmeye çalışmışlar olmamış, başka türlü örneklemişler olmamış, kendi tecrübelerini aktarmışlar olmamış...

Hepsini geçtim, servo frende ve yüklü durumda yansa ne olurdu ? Alıcı falan ? Gerçi başarılı olmuş proje... Evet, tabi...

Özet olarak okuduğumdan anladıklarım:
Araba üretmeye kanadından başlamak lazım, model uçağa freninden, inşaata çatısından... Bunlar olmazsa olmaz şeyler... Laf etmeye, hevesimi, moralimi bozmaya kalkmayın sakın... Bi deneyim bakalım ne olacak...

@Ali Haydar GÖK , Seninkiler yüzeysel denemeler olunca hadi diyorum denesin... ?
Bak bu kadar derin denemeler yapıyor olsan alırdım sopayı elime ?