Cheerson CX-20 ( Quanum Nova CX-20 ) ilk kurulumu, ozellikleri ve ilk ucus.

Türker Akgün' Alıntı:
Elinize sağlık Serhan Bey, paylaşım için teşekkürler. :bravo: :thumbup:

Bu videoyu kolay farkedilmesi için ilk mesajınıza da taşıyorum. ;)
Desteginiz icin tesekkur ederim.

Bu quad ile ilgili tamda aradığım bir konu olmuş. Emeğinize sağlık Serhan bey. Bir türlü gps e bağlanmayan yani sürekli yeşil ışığı yanmayan bir quad sahibiydim. Sizin videonuzun yardımı ile MP sayesinde compass ayarlarını ve diğer ayarları bitirerek artık sorunları çözüyordumki..Yeni bir sorun çıktı...Sol gaz çubuğunu sağ alt tarafa getirdiğimde artık unlock yapamıyorum..Bu Mission planner ayarları yaparken neresini bozdum acaba ?

Özhan ÖZTÜRK' Alıntı:
Bu quad ile ilgili tamda aradığım bir konu olmuş. Emeğinize sağlık Serhan bey. Bir türlü gps e bağlanmayan yani sürekli yeşil ışığı yanmayan bir quad sahibiydim. Sizin videonuzun yardımı ile MP sayesinde compass ayarlarını ve diğer ayarları bitirerek artık sorunları çözüyordumki..Yeni bir sorun çıktı...Sol gaz çubuğunu sağ alt tarafa getirdiğimde artık unlock yapamıyorum..Bu Mission planner ayarları yaparken neresini bozdum acaba ?

gecenin bu saatine kadar uğraştım ve sonunda çözdüm sorunumu. Yeni APM yükledim 2.0 versiyonunu orda kumanda kalibrasyonu yaptım. Daha öncede yapmıştım hem eski hem yeni versiyonunda olmamıştı...şimdi nedense oldu. Ama şunu biliyorum ürün sakat bir ürün.. Bazı quadların yazılımından mı nedir bilinmez kendi kafasına göre sorun çıkartabiliyor aynı bana olduğu gibi..Yabancı forumlarıda hatmeddim hepsi Mission Planer dan sonra trottle unlock problemi yaşadım diyor...Ben parametreleri baştan yaptım bir daha yaptım birdaha ...Eninde sonunda denk geldi oldu..Ama yaptığım herşey hep aynısı idi. Çin işi deyip sıyrılıyorum konudan Şahin bey :)

Özhan ÖZTÜRK' Alıntı:
.. ...Eninde sonunda denk geldi oldu..Ama yaptığım herşey hep aynısı idi. Çin işi deyip sıyrılıyorum konudan Şahin bey :)
Hadi gözün aydın Özhan Bey :thumbup: Bir şekilde çözüme kavuşmuş %p

Özhan ÖZTÜRK' Alıntı:
gecenin bu saatine kadar uğraştım ve sonunda çözdüm sorunumu. Yeni APM yükledim 2.0 versiyonunu orda kumanda kalibrasyonu yaptım. Daha öncede yapmıştım hem eski hem yeni versiyonunda olmamıştı...şimdi nedense oldu. Ama şunu biliyorum ürün sakat bir ürün.. Bazı quadların yazılımından mı nedir bilinmez kendi kafasına göre sorun çıkartabiliyor aynı bana olduğu gibi..Yabancı forumlarıda hatmeddim hepsi Mission Planer dan sonra trottle unlock problemi yaşadım diyor...Ben parametreleri baştan yaptım bir daha yaptım birdaha ...Eninde sonunda denk geldi oldu..Ama yaptığım herşey hep aynısı idi. Çin işi deyip sıyrılıyorum konudan Şahin bey :)

Yaptigim videonun faydali olmasina ve daha sonra cikan sorunu cozmenize sevindim.
Size tavsiyem, urunu aldiginiz zamandaki parametreleri kaydetmediyseniz biryerlerden bulup bilgisayariniza bir yere kaydedin, bulunsun.
Daha sonra su anda calisir haldeki parametreleri de bilgisayariniza kaydedin, o da bulunsun.
ileride bir gun parametrelerde problem olursa hemen eski parametrelerinize donebilirsiniz.
Cin isi olmasa fiyat da boyle olmazdi, bence fiyatina gore muhtesem bir alet, dji gibi olamaz ama ona en yakin quadlardan birisi olmabilir, her gecen gun baska birsey ogreniyorum ve daha cok seviyorum bu quadi.
Simdi fpv ye basliyorum, ekipmanlari aldim, aletin icini acip bircok sey ile oynamaya baslayacagiz, o sirada cin isi mi yoksa cinin iyisi mi ozaman anlayacagim ;) %p

3:05 te 178 metreye cikmisim, daha sonra mission planner a baglanip, loglardan gordum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bulutlarin arasinda kayboldugum video :laugh:

Elinize Sağlık Serhan Bey, Ben olsam Kapalı havada uçurmazdım.

Paylaşım için teşekkürler.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize Sağlık Serhan Bey, Ben olsam Kapalı havada uçurmazdım.

Paylaşım için teşekkürler.

Londrada acik havayi yakalamak icin 20-30 gun beklemek lazim, ona da sabredemiyorum :) :halay:

Serhan Engin' Alıntı:
Londrada acik havayi yakalamak icin 20-30 gun beklemek lazim, ona da sabredemiyorum :) :halay:
Zamanında bahar ayında 1 hafta eğitim nedeniyle Londra ve yakınlarında kalmıştım. 1 hafta hiç dinmeyen yağmuru ilk defa o zaman görmüştüm :laugh: :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Zamanında bahar ayında 1 hafta eğitim nedeniyle Londra ve yakınlarında kalmıştım. 1 hafta hiç dinmeyen yağmuru ilk defa o zaman görmüştüm :laugh: :D

Tekrar gelirseniz haberim olsum, nargileye beklerim :D

Cheerson (quanum nova) cx-20, ts832 r832 fpv, Quanum V2 gozlukler, xiaomi yi kamera, telemetry ve f550 pervaneler ile daha hizli bir ucus.
Ingiltenin guneyinden, deniz kenari guzel manzaralar.

Elinize emeğine sağlık. Güzel bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Elinize emeğine sağlık. Güzel bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler.

Tesekkurler.