cheerson cx-20 / quanum nova ilk uçuş ve problemler!

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

herkese merhabalar

mission planner programında - compass sekmesinde - Manuel kutucuğunda hangi ayarı seçmek gerekiyor ? ROTATION_NONE mu seçili olmalı

herkese merhabalar

cihazımda bir türlü stabil ayarları tutturamadım. manuel mod olsun gps mode olsun.

sizden ricam gerekli stabil uçusda ayarlı olan parametleri paylaşabilecek olan varsa çok sevinirim.
ve intertde farklı farklı kalibrasyon ayarları var sizler nasıl kalibrasyon yapıyorsunuz.

birde stock firmware 3.1.2 yi bulamadım mission planner programında. konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler

Kalibrasyondan kastım düz zeminde bataryayı takmak suretiyle cihazın ilk açılışını yapmak idi.

En temel kalibrasyon yöntemi videonun 4.18 dakikasında

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Diğer bir kalibrasyon yöntemi ise (ESC için);

parametrelerle ilgili dosyalar ise;

(usb veya benzer bir cihazla ben henüz yükleme yapmadım)

Ali Bülent MESGUTLU' Alıntı:
Kalibrasyondan kastım düz zeminde bataryayı takmak suretiyle cihazın ilk açılışını yapmak idi.

En temel kalibrasyon yöntemi videonun 4.18 dakikasında

Diğer bir kalibrasyon yöntemi ise (ESC için);

parametrelerle ilgili dosyalar ise;

(usb veya benzer bir cihazla ben henüz yükleme yapmadım)

ali Bey verdiğinizi bilgiler için çok teşşekkür ederim. lakin videoda 4.18 sn de kalibre işlemini yaparken kumandada GPS mode açık gözüküyor Gps mode açıkmı olmalı ? bu işlemi yaparken

Tabii ki. Zira kontrolden çıkarsa en azından sağ salim kaldığı yere gelsin diye bir önlem olarak.

merhabalar ekteki resimde cx-20 ayar sayfasında failsafe de hangi seçenek işaretli olmalı.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

khanselbincek' Alıntı:
merhabalar ekteki resimde cx-20 ayar sayfasında failsafe de hangi seçenek işaretli olmalı.
Henüz tanışma konusu açmadığınız için gerçek isminizi dahi bilmiyoruz...

Merhaba,

Bende quanum nova var. Bilindiği üzere cx20 Hobby King versiyonu. Açık konuşmak gerekirse, bazı açılardan bir dji değil ama bence bir dji kadar iyi. Fiyatı çok uygun. Forumlar bilgi dolu. Yedek parçaları da uygun. Stabilize ucus modunda (aslında manuel moddur) biraz dolaşabilir ama çok dengelidir. Gps modunda ise müthiş bence. Üzerindeki gps i rus uydularını bulabilen bir ünite ile değiştirdim. Ayrıca üzerindeki APM flight controller da efsane. Hiç fly away sorunu yaşamadım. Eğer gps destekli uçuş yapacaksanız, en önemlisi pusula kalibrasyonu. Gerisi çok da önemli değil, ben pek sorun yaşamadım.

Bir keresinde, bitik pil ile havalandığım için yaklaşık 60 metreden çakıldı ve parçalandı. Ama motorlar ve elektronik sapa sağlamdı. Bir dji frame üzerine taşıyıp ekipmanı uçmaya devam ettim.

Cx 20 bence efsane bir alet. İlk öğrenenlere ve evde uçurmak istiyenlere tavsiye etmem. Ama orta seviye için çok kullanışlı, fonksiyonel ve uygun fiyatlı.

Güney' Alıntı:
Kusura bakmayın biraz geç oldu, öncelikle mission planner adlı programı indirip pc nize kurun firmware update yapmadan önce mevcut firmware ile tüm kalibrasyonlarınızı mission planner üzerinden yapın (radio kalibrasyonu,accelemeter kalibrasyonu ve compass kalibrasyonlarını, en önemlisi compass kalibrasyonudur eğer düzgün bir kalibrasyonu yok ise headless,loiter ve return to launch fonksiyonları doğru çalışmaz quadcopterinizin) ve sonra tekrar uçurun aynı sorunlar devam ederse AC 3.1.5 versiyonunu yükleyin kesinlikle 3.2.1 güncellemesi yapmayın altta verdiğim linkte cx-20 için custom 3.1.5 firmare var onu indirip mission planner üzerinden yükleyin pid ayarlarını ve birkaç parametreyi söylenilen şekilde değiştirin eğer pek bilginizi yoksa bu konularda youtube da baya anlatımlı videolar var misson planner kullanımı ile ilgili zor değil, ancak dediğim gibi firmware updatinden önce 3 kalibrasyonuda yapıp tekrar deneyin.

mission plannerı buradan inderebilirsiniz

SİZE ulaşmam gerek ? bendede cx-20 var kalibrasyon yaptım düzgün uçmuyor ? bilgilerinize ihtiyacım var ...

ibrahim kaba' Alıntı:
SİZE ulaşmam gerek ? bendede cx-20 var kalibrasyon yaptım düzgün uçmuyor ? bilgilerinize ihtiyacım var ...
Kusura bakmayın mesajınızın üzErinden 1 ay geçmiş nerdeyse ama sorunlarınız devam ediyorsa yardımcı olmaya çalışıyım, sorun tam olarak nedir, açarsanuı yardımcı olmaya çalışayım

mrb cx 20 dronun bir turlu mission planer bağlayamadım kabloyu notebook takınca usb tanımıyor diyor
Windows 10 pc bu arada yardımınız için şimdiden tesekurler

mrb cx 20 dronun bir turlu mission planer bağlayamadım kabloyu notebook takınca usb tanımıyor diyor
Windows 10 pc bu arada yardımınız için şimdiden tesekurler
Bu sorunlu modeli kullanan üyelerimiz şu an forumda aktif değiller. İnşallah bir bilen çıkar da size yardımcı olabilir...

Gerekli hicbir sey paylasmamissiniz...

Gerekli driver kurulu mu? Hangi programi kullaniyorsunuz? Cx20 bildigim kadariyla bir apm versiyonu kullaniyordu. Mission planner kullaniyorsunuz 3.2.1 versiyonundan yuksek versiyonlar apm desteklemez, 3.2.1 kurmaniz lazim.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari