dağ havası sevenlere mükemmel uçuş alanı. :)

• Konbuyu başlatan ekmekci
  • Başlangıç tarihi
  • 1,304
E

ekmekci

Guest
dün bir akrabamızla kurbanı aldığımız köye çıktık. uçuş alanı için arayışımın olduğunu bildiğinden oraya yakın bir yer olduğundan bahsetmişti. en son keşif gezisi yaptık. karadenizlilerin senede 1 kez yayla şenlikleri yaptıkları koca bir alan. hakikaten yayla. kenarda 1 top sahası ile epeyce geniş. dağların ve ormanın içinde hayran kaldığım bir yer. yolda durup sapanca gölünü kuşbakışı seyrettik. tepedeki 1-2 restoran haftasonları full çakıyormuş. kendi memleketimizi tanımamamız ne ayıp dedim kendi kendime. sezon geçti gibi. epeyce üşüdüm dağbaşında. az ilerisinin kartepe otel olduğu düşünülürse üşümekte normal zeten. :laugh:) buseneyi bilemem de seneye epeyce çıkacağım kesin.

yolun durumunu düşünürsek pek kimsenin gideceğini tahmin etmiyorum ama "ben dağ havası severim, pikniğimi yaparım" diyenler için koordinatlar : 40.651337,30.059629 - ( +40° 39' 4.81", +30° 3' 34.66" )

HATIRLATMA : kartepe yolu maşukiyeden çok uzak olduğu için arslanbeyden bizim gittiğimiz yolda çalışmalara başlanmış. yakında tüm yolları de yapacaklar. :laugh:

Hep merak edip de biraz yol durumu, biraz üşengeçlik nedeni ile gidemediğim bir yer.

Seneye yazın, şayet hafta sonu piknikçiler de akın etmiyor ise, mangallı güzel bir buluşma yapabiliriz.

Direkt Google MAP linkini de ben vereyim.

https://maps.google.com/maps?q=40.651337,30.059629&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x14cb5c17f950e199:0xf5e213a4c5d99124,40.651337,30.059629&gl=tr&ei=yBkwUqPtLomatAacroH4DQ&ved=0CCsQ8gEwAA

O motokros pistinde epey atlayıp zıplamışlığım var, çokta gezmişimdir oralarda motorla.

Birçok yayla var Kartepe eteklerinde fakat yazın kamçı, tracking'çi ve offroad'çular tarafından da epey rağbet görüyor bu alanlar.

Birde Burhan Bey'in söylediği gibi epey bir serin olur. :laugh:

Fakat sadece oturup, temiz havayı ciğerlere çekmek için bile gidilesi yerler, herbiri cennetten bir köşe sanki.

Hiç uçuş yapmadım, ama eminim güzel olur. %p

yaptığım ve yapmayı düşündüğüm uçuşlardan anlaşılacağı üzere insansız alanları tercih etmem lazım benim.
durup dururken bir de katil olmayalım. :lollol: :lollol: :lollol:

şehire olan uzaklığı cazip geldi bana. :thumbup: