Djı naza m lite arm olmuyor

djı naza m lite tüm kurulumları ayarları yaptım fakat arm edemiyorum sürekli kırmızı turuncu ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor ne yapmalaıyım radyo kalibrasyonunu yaptım

Djı naza m lite arm olmuyor

Kırmızı ve turuncu ışığın arka arkaya sırayla yanması demek etrafta manyetik etkenlerin olduğu ve compassın etkilendiği anlamına geliyor. Bu manyetik etkenden öncelikle kurtulmak için etrafta etki edebilecek ne varsa uzak durun, yada bölgeniz uçuşa uygun değildir. Bunları soyutlaştırdığınızı varsayıp kumandanızdan uçuş modu atadığınız switch ile hızlı hızlı bir kaç kez gps ve atti moda geçiş yapıp durun. Yani switchi gps moddan atti moda alın tekrar hızlıca gps moda alın sonra tekrar atti yapın naza led ışığı turuncuda sabit kalınca gps modda bırakın ve yazılımsal olarak etraftaki etkenlerden sıyrılmak için calibration dansını yapmanız gerek. Turuncu ışık sabit şekilde yanıyoken multinin arkasına geçin beliniZe kadar kaldırıp sola doğru 360 derece dönün ve aynı yöne tekrar geldiğinizde bu kez ışığın sabit şekilde yeşil yandığını göreceksiniz. Bu kez multinin burnunu gökyüzüne bakacak şekilde diklemesine kaldırın ve Tekrar o şekilde 360 derece sola doğru dönün. Bu kez tekrar aynı yere geldiğinizde ışığın yeşil yanıp söndüğünü göreceksiniZ. Şimdi arm olması lazım.

Tüm bunların dışında IMU calibrasyonuna ihtiyaçta olabilir, naza assistan uygulamasından ImU kalibrasyonuna başlat dediğinizde IMU calibration not necessary yazıyorsa direk compass dansına geçin

Sent from my iPhone using Tapatalk