Dji Phantom 3 Jello EFekti kabusum oldu :) 100 metre denemeleri

Olgu Erhan

Yeni Uye
Web sitesi
www.erhankimya.com.tr
Ürün sıfır Dji 3 standart ama Jello efekti çok kötü ya :(

IMU gimbal kalibre hepsini yaptım, yedek perfaneler ile denedim gene aynısı kutudan sıfır çıkan pervane balansları hepsimi bozuk olacak hiç sanmıyorum :rolleyes:

Gimbal lastikleri yumuşak onları sert ile değiştirsem acaba çözülürmü arkadaşlar :-\

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Merhaba Olgun Bey,

Jello efect konusuna yorum yapamayacağım ama belki fark etmemişsinizdir diye hatırlatayım dedim, ekteki yürürlüğe giren IHA Yönetmeliğine uygun şekilde uçmamışsınız ne yazık ki....

Bir şikayet ya da olası kaza sonrası ciddi hukuki yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz. Zira uçtuğunuz yer "Meskun mahal" olarak geçmekte ne yazık ki..

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Merhaba Olgun Bey,

Jello efect konusuna yorum yapamayacağım ama belki fark etmemişsinizdir diye hatırlatayım dedim, ekteki yürürlüğe giren IHA Yönetmeliğine uygun şekilde uçmamışsınız ne yazık ki....

Bir şikayet ya da olası kaza sonrası ciddi hukuki yaptırımlar ile karşılaşabilirsiniz. Zira uçtuğunuz yer "Meskun mahal" olarak geçmekte ne yazık ki..

:( ya o kadar çok kısıtlama gelmiş ki bu kadar da olmaz ama :embarras: kısaca gidip dağda bayırda uçuracağız şehir içi hep yasak :-\

Olgu Erhan' Alıntı:
:( ya o kadar çok kısıtlama gelmiş ki bu kadar da olmaz ama :embarras: kısaca gidip dağda bayırda uçuracağız şehir içi hep yasak :-\

Evet aynen öyle Olgu Bey. Sağolsun duyarsız ve vurdum duymaz insanlar saçma sapan yerlerde ve şekilde uçarak olayları bu noktaya getirdiler ne yazık ki. Bu sadece Türkiye için değil tüm dünya da durum bu şekilde. Insanlar kendi zevkleri ve hobileri için ciddi şekilde diğer insanların özel hayatlarına tecavüz ve hatta hayati risk oluşturmaya başladılar.

Evet aynen öyle Olgu Bey. Sağolsun duyarsız ve vurdum duymaz insanlar saçma sapan yerlerde ve şekilde uçarak olayları bu noktaya getirdiler ne yazık ki. Bu sadece Türkiye için değil tüm dünya da durum bu şekilde. Insanlar kendi zevkleri ve hobileri için ciddi şekilde diğer insanların özel hayatlarına tecavüz ve hatta hayati risk oluşturmaya başladılar.

SAnırım bu 50 metre olayı yeni yayınlandı değilmi mehmet bey ? Yani artık dikkat edeceğiz yapacak birşey yok ???

Olgu Erhan' Alıntı:
SAnırım bu 50 metre olayı yeni yayınlandı değilmi mehmet bey ? Yani artık dikkat edeceğiz yapacak birşey yok ???

Yok yeni değil. 22/02/16 tarihinde yayınlanan İLK IHA Yönetmeliğinde bu maddeler vardı (Sayfa-20, Madde-19) ve uygulama geçti. Artık yönetmelikte bulunan tüm kısıtlamalar bu tarih itibari ile geçerli.

Fakat bazı arkadaşlar 1 Mayıs olarak algılıyorlar. Bu tarih elimizdeki cihazları kayıt ettirmek için son tarih. Yoksa şu an bile meskun mahal ve diğer kısıtlı alanlar üzerinde uçuş yapmak yasak.

Yok yeni değil. 22/02/16 tarihinde yayınlanan İLK IHA Yönetmeliğinde bu maddeler vardı (Sayfa-20, Madde-19) ve uygulama geçti. Artık yönetmelikte bulunan tüm kısıtlamalar bu tarih itibari ile geçerli.

Fakat bazı arkadaşlar 1 Mayıs olarak algılıyorlar. Bu tarih elimizdeki cihazları kayıt ettirmek için son tarih. Yoksa şu an bile meskun mahal ve diğer kısıtlı alanlar üzerinde uçuş yapmak yasak.

Yorumsuz...

http://www.kokpit.aero/istanbulda-drone-ucurmak-imkansiz?filter_name=drone

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ayşe teyzenin videosunu çekmek için iznini aldılarsa neden olmasın. :p

Türker Akgün' Alıntı:
Ayşe teyzenin videosunu çekmek için iznini aldılarsa neden olmasın. :p
Kesinlikle katılıyorum Türker'im :thumbup: İzin almadan yapılan çekimler de yasak olmalı. Bu ister köyde inek sağan Ayşe teyze olsun, isterse de kumsalda uzanan Fatma olsun :)

Halihazırda, herhangi bir vatandaşın, izin alınmadan görüntülerinin alınması suçtur.
O yüzden kapalı mekanlarda bulunan kameralar için uyarı yazısı asılması kanunen zorunluluktur.

Aslında süt veren inektende izin istemesi lazım

burası neresi? çok tanıdık geldi de :D

En azindan gercek hobiniz olan fotografcilik veya kameramanliga devam edebilirsiniz.Havadan cekim teknigi olmadanda.

Fakat bizim gercek hobimiz ucmak.O yuzden durum dahada kotu.