DLE35-RA 35CC Benzinli Motor - Kutu Inceleme

Hakan Bey;
Açıklamalarınız için teşekkür etmekle beraber, pek katılmadığımı da söylemeden geçemiyeceğim ( birebir kullanıcı olarak)

Uçağın tavsiye edileni 30cc ile 35 cc aralığı, güç olarak uçarken edindiğim tecrübe bu motor bu uçaktan 2 tane arka arkaya bağlasam gene çeker, çok ayarsız uçuşlarda dahi ( arkadaşlar canlı şahittir) hiç stop etmedi yüksek irtifa hower denemelerinde oldukça başarılı, ancak tek sorunum avans ayarını tam ayarlayamamış olmam, doğru ayarlarla bu uçakla güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Dünya çapında çoğu pilotun bezinli motor tercihinin hangi markadan yana olduğunu aylarca araştırdım,edindiğim bilgi DLE Motorun RA modellerinin en çok tutulan model olduğudur. :saygilar:

Bu motordan 1 tanede ben almak istiyorum, Nereden almalıyım Arkadaşlar? :saygilar:

Delikopter' Alıntı:
Bu motordan 1 tanede ben almak istiyorum, Nereden almalıyım Arkadaşlar? :saygilar:
Oooo hayırlı olsun Hüseyin, modeller git gide büyüyor galiba. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Oooo hayırlı olsun Hüseyin, modeller git gide büyüyor galiba. :thumbup:

Teşekkürler Türker, henüz model yok yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum, bütçeyi gıdıklamadan :) önce motoru alayım sonra kiti alırım diye düşündüm

Delikopter' Alıntı:
Teşekkürler Türker, henüz model yok yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum, bütçeyi gıdıklamadan :) önce motoru alayım sonra kiti alırım diye düşündüm

Motor ve elektronik kargoyla yurtdışından da gelebilecek şeyler, Türkiye'den bulamasanda baktın olmadı şipariş edersin yurtdışından en geç 3 haftada gelir.
Ama modeli bulmak daha zor bence, hele de 35cc bir motora göre olanını. Toplamaya önce kitten başla derim. ;)

Hem kiti toplamak uzun sürebilir, hele de eğer benim gibi ağır kanlıysan. :laugh: Ya da sen yavaş yavaş yapmak isteyebilirsin söylediğin gibi. %p

Elektronikle motorunu son anda al derim Hüseyin. Çünkü habire teknolojileri gelişiyor, daha performanslıları çıkıyor aynı paraya.

Türker Akgün' Alıntı:
Motor ve elektronik kargoyla yurtdışından da gelebilecek şeyler, Türkiye'den bulamasanda baktın olmadı şipariş edersin yurtdışından en geç 3 haftada gelir.
Ama modeli bulmak daha zor bence, hele de 35cc bir motora göre olanını. Toplamaya önce kitten başla derim. ;)

Hem kiti toplamak uzun sürebilir, hele de eğer benim gibi ağır kanlıysan. :laugh: Ya da sen yavaş yavaş yapmak isteyebilirsin söylediğin gibi. %p

Elektronikle motorunu son anda al derim Hüseyin. Çünkü habire teknolojileri gelişiyor, daha performanslıları çıkıyor aynı paraya.

Sanırım haklısın, THK nın sitesindeki Pilot Rc Yak 54 İlgimi çekiyor, kitin fiyatı 1000TL %10 indirim ile 900 liraya alınabilir, sence bu model nasıl? https://thkmodelucak.com/store/product/1007-30-cc-yak-54-cf-73-inc

Delikopter' Alıntı:
Sanırım haklısın, THK nın sitesindeki Pilot Rc Yak 54 İlgimi çekiyor, kitin fiyatı 1000TL %10 indirim ile 900 liraya alınabilir, sence bu model nasıl? https://thkmodelucak.com/store/product/1007-30-cc-yak-54-cf-73-inc

Yak-54'ün hem seveni çok hem de sevmeyeni. Birçok kez biraz agresif ve pilotajı zor bir uçak olduğu yorumunu duydum. Bu pilotajına alışıldıktan sonra tam tersine avantajlı ve keyif verici bir durumda olabilir elbette. Bu kadar tutuluyorsa bir sebebi vardır mutlaka. Benim şahsi bir tecrübem yok malesef. Tecrübe etmiş arkadaşlarımız daha iyi fikir verecektir.

Ben Edge 540 uçurdum son derece keyifliydi, model olarak onada bakmanı tavsiye ederim.

Türker Akgün' Alıntı:
Yak-54'ün hem seveni çok hem de sevmeyeni. Birçok kez biraz agresif ve pilotajı zor bir uçak olduğu yorumunu duydum. Bu pilotajına alışıldıktan sonra tam tersine avantajlı ve keyif verici bir durumda olabilir elbette. Bu kadar tutuluyorsa bir sebebi vardır mutlaka. Benim şahsi bir tecrübem yok malesef. Tecrübe etmiş arkadaşlarımız daha iyi fikir verecektir.

Ben Edge 540 uçurdum son derece keyifliydi, model olarak onada bakmanı tavsiye ederim.

Aslında gönlümde yatan Redbull temalı Edge 540, bakalım hayırlısı olsun...

Delikopter' Alıntı:
Aslında gönlümde yatan Redbull temalı Edge 540, bakalım hayırlısı olsun...
Hayırdır Hüseyin yavaş yavaş heli'den uçağa bir kayış durumu mu var :-\ yoksa biraz değişiklik arayışı mı :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Hayırdır Hüseyin yavaş yavaş heli'den uçağa bir kayış durumu mu var :-\ yoksa biraz değişiklik arayışı mı :laugh:
Hayır diyelim :) Mehmet abi, Heli ilk göz ağrımız şuan bırakmayı düşünmüyorum fakat uçağın zevkide bir başka, biraz heli biraz uçak yuvarlanıp gidiyoruz işte :D

Hüseyin Merhabalar;
Ben Motoru Technomodel den almıştım orada zeynep hanımı arayarak selamımı söylerseniz 800 Tl ye motoru alabilirsiniz ;)