Double Harmon Rocket III

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Özgür arkadaşımızıda sonunda kandırıp benim modelin aynısından aldırttık :D ama ilk balsa uçağı olduğu için ve daha önce bu büyüklükte balsa scale kullanmadığı için Nitro değil EP yapalım dedik ve Conversion yaptık :) Motor mount süper oldu :D iki canavarımızında fotoğraflarını paylaşıyorum :) bu hafta sonu test uçuşunu gerçekleştiricez nasip olursa :)

Detaylı Montaj Fotoğrafları için :

Modelde kullanılan Donanım:

Jamara Magnum A3520/6-BL 800KV motor
5000Mah 14.8v 4S Lipo
12X6 Master Airscrew Pervane
Hitec HS-325 Deluxe Standart Servolar
TURNIGY TRUST 55A SBEC

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim nitro motorun ilk uçuş öncesi yerde yarım depo motor alıştırma vidyosu :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Double Harmon Rocket III

Bu uçakta hayırlı uğurlu olsun diyorum :bravo:

İlk dikkatimi çeken şeyi, sanki bu modeli toplarken gerçek uçak sahibi Özgür arkadaşımızı daha fazla çalıştırmışsın gibi geldi ;D Anlaşılan Özgür, Oüuzhan'dan daha becerikli :laugh:

Motor mount gerçekten çok güzel oturmuş. Kendiniz mi yaptınız acaba :rolleyes:

Pek uçaktan anlamam o yüzden basit bir soru olabilir fakat merak ettim.

Bu model (Double Harmon Rocket III) ile Seagull 40 Low Wing Sport Nitro to EP Conversion modellerini kıyaslarsak aralarındaki farklar nelerdir ?

Yeni başlayan birisi hangi modeli tercih etsin ??

Son soru modelin de maliyet, EP olarak ne kadar ?? :)

Double Harmon Rocket III

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu uçakta hayırlı uğurlu olsun diyorum :bravo:

İlk dikkatimi çeken şeyi, sanki bu modeli toplarken gerçek uçak sahibi Özgür arkadaşımızı daha fazla çalıştırmışsın gibi geldi ;D Anlaşılan Özgür, Oüuzhan'dan daha becerikli :laugh:

Motor mount gerçekten çok güzel oturmuş. Kendiniz mi yaptınız acaba :rolleyes:

Pek uçaktan anlamam o yüzden basit bir soru olabilir fakat merak ettim.

Bu model (Double Harmon Rocket III) ile Seagull 40 Low Wing Sport Nitro to EP Conversion modellerini kıyaslarsak aralarındaki farklar nelerdir ?

Yeni başlayan birisi hangi modeli tercih etsin ??

Son soru modelin de maliyet, EP olarak ne kadar ?? :)

abi şimd,i sorulara tek tek cevap vereyim :D :lollol:

Özgürü daha fazla çalıştırmadım onada servoların montajını yaptırdım okadar :D geri kalanları ben yaptım ama yanımda durup bakmasını istedim :D ayrıca bişeyler yaparken şunu şu yüzden böyle yapıyorsun böyle yapman gerekli diye anlattım hep :) özgürün topladığı uçaklarıda gördüm bana göre değil :lol:

motor mount hazırdı alsında ama yandaki kulakları olan parçalar okadar uzun ki uçağın covlingi yerine oturmadı 10cm fazla geldi uzunluk :D bende sadece mountun burnunu kullandım :D kendim bi tasdarım yaptım orda :D

bu model ile diğer modelin arasındaki fark ise şu, Low Wing olan model alttan kanatlı bir trainer yani başlangıç modelidir :) acemiler için :) bu model ise Harmon Rocket III super Sport bir modeldir ve uçuşu çok hızlı keskin hareketlere sahip bir modeldir en az orta seviye pilotların kullanabileceği bir model, kutusunda orta ve ileri seviye pilotlar içindir diye belirtilmiş zaten, Özgürün daha önce bikaç uçak deneyimi olduğu için bunu tercih etmesini ben istedim çünkü inişlerde yardımcı oldum ve tüm modellerini düzgün indiridi (sayılır) :D

bu modelin maliyeti de yaklaşık 700TL civarında

Double Harmon Rocket III

Motor Mount iyi modifiye etmişsiniz elinize sağlık, tam oturmuş %p.

Ne zamandır ara ara Türker'le uçak toplama ile de ilgili bir video hazırlayalım diye konuşuyoruz :laugh:

Olmadı sen bir uçak toplarken gelelim de senin toplama videonu çekelim üstad. Böylece ince noktaları herkesle kalıcı olarak paylaşma imkanımız olur ;)

Her iki uçakta çok güzel olmuş. İnşallah kırımsız ve uzun uçuşlar yaparlar. Tekrar eline koluna sağlık %p

Double Harmon Rocket III

Mesut elinize sağlık. :bravo:

İşçilik standartı süper görünüyor, bence senin işçiliğinin artık bir İSO belgesiyle sertifikalandırılması vakti gelmiş. :lollol:

Kırımsız uçuşlar, uçuş videolarınıda dört gözle bekliyoruz.

Double Harmon Rocket III

abi buyurun gelin beklerim :D sen sıparişi ver uçağı alalım benim evde toplarız :D

Double Harmon Rocket III

Mesut AKIN' Alıntı:
abi buyurun gelin beklerim :D sen sıparişi ver uçağı alalım benim evde toplarız :D
Benim siparişi beklersek oooo daha çok bekleriz :lollol: Sen bundan sonra buna benzer bir model toplayacak olursan haber ver de o zaman gelmeye çalışalım inşallah :D

Double Harmon Rocket III

Türker Akgün' Alıntı:
Mesut elinize sağlık. :bravo:

İşçilik standartı süper görünüyor, bence senin işçiliğinin artık bir İSO belgesiyle sertifikalandırılması vakti gelmiş. :lollol:

Kırımsız uçuşlar, uçuş videolarınıda dört gözle bekliyoruz.

Türker teşekkür ederim :) sertifika işi zorda uzun zamandır Bursaya taşınmayı düşünüyorum sıkıldım kalabalık şehir hayatından ve Bursaya taşınırsam model mağzası açıcam bursada model mağzası pek yok açılanlardan 1 2 taneside telefonumu bulmuş arayıp bişeyler sorup duruyorlar :D bari o işi ben yapayım :D :lol: :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Mesut AKIN' Alıntı:
Benim siparişi beklersek oooo daha çok bekleriz :lollol: Sen bundan sonra buna benzer bir model toplayacak olursan haber ver de o zaman gelmeye çalışalım inşallah :D

abi kıvırmalar başladı hemen bakıyorumda :D bak ne güzel teklif yapmışım elinin tersiyle itiverdin birdaha bu şansı yakalayamzsın :lol: :lol:

Double Harmon Rocket III

Mesut AKIN' Alıntı:
Türker teşekkür ederim :) sertifika işi zorda uzun zamandır Bursaya taşınmayı düşünüyorum sıkıldım kalabalık şehir hayatından ve Bursaya taşınırsam model mağzası açıcam bursada model mağzası pek yok açılanlardan 1 2 taneside telefonumu bulmuş arayıp bişeyler sorup duruyorlar :D bari o işi ben yapayım :D :lol: :lol:
Bence de süper fikir. Bedava yap yap nereye kadar :lol: Nasıl olsa modelden kazandığını yine modelciliğe harcayacağın için para yine içerde kalacak ;D

En azından bir sürü yeni şey tanımış oluruş sayende üstad, yapacağın inceleme ve denemelerin sonucunda ;)

Mesut AKIN' Alıntı:
abi kıvırmalar başladı hemen bakıyorumda :D bak ne güzel teklif yapmışım elinin tersiyle itiverdin birdaha bu şansı yakalayamzsın :lol: :lol:
Elimin tersi ile itmedim de hakkımı daha sonra kullanmak için sakladım diyelim :laugh:

Double Harmon Rocket III

Mesut AKIN' Alıntı:
Bursaya taşınırsam model mağzası açıcam bursada model mağzası pek yok açılanlardan 1 2 taneside telefonumu bulmuş arayıp bişeyler sorup duruyorlar :D bari o işi ben yapayım :D :lol: :lol:
Üstad yakışır sana, en güzelini yaparsın sen. Ama Bursa'yla kalmazsın bence bütün Türkiye'deki modelciler akar sana doğru. :lollol: