Drone güç sorunu

Mahoni45

Yeni Uye
Selamünaleyküm. İyi günler sonunda bir türlü kurulumunü yapamadığım sizin başınızı ağrıttığım quadcopterimı tamamladım.Fakat son bir sorun çıkıyor. Kısaca şu şekilde anlatayım apm yi usb ile bilgisayara bağladığımda bütün ışıklar parlak ve telemetry, gps, kumanda aktif kullanılır durumda. Fakat lipoyu başladığımda ışıklar sönükleşiyor ve hicbisey yapamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Drone güç sorunu

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Drone güç sorunu

Bu konuda bı fikir verebilecek yok mu?

Drone güç sorunu

ESC'lerin BEC'li mi? Power modül ve BEC'li ESC kullanıyorsan ESC'leri çıkartarak dene. Eğer ışıklar normale dönerse ESC'lerin sinyal girişindeki kırmızı kabloları soketten çıkartıp yalıt veya kes.

Drone güç sorunu

Fikir olusabilecek kadar bilgi vermemissin ki... Sorunun ne, ekipmanlar ne? Nasil baglandi?

Drone güç sorunu

Apm 2.6 uçuş kartı. 920 kv motor. 40 A hobbywing bec'siz esc. F450 frame, 433 mhz 3dr telemetry, gps,at9 radiolink kumanda. Parçalar bunlar

Drone güç sorunu

Sorun şu bataryayı bağladığım zaman parçalara yeterli güç gitmiyor sanırım. gps ı söküyorum, kumanda alıcısın söküyorum o zaman 3dr çalışıyor bağlantı yapıyorum ama gps olmadan o da bi işe yaramıyor. Sorunum bu dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Drone güç sorunu

1- Apm Gücü usb den aldığında normal 5.3 v alabiliyor yani usb kablosu bağlı iken
2- Power Modülünden verdiğin voltaj (pil bağlayarak) Apm ye 5.3 v olarak aktarılamıyor(eğer power modülü ile besliyorsan)
Ya
A- Power modülün arızalı veya (veya besleme yaptığın ünite arızalı)
B- Biryerlerde Kısa devren var

Drone güç sorunu

Evet power module ile besliyorum. Resimde görünen power modülün aynısı. Power modülü değiştirip tekrar deneyeceğim sonuçları burdan paylaşırım. Teşekkür ederim