Dunkan Bossion & Rudder

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Selamlar ,
Ben bu işe akıl erdiremedim , siz ne düşünüyorsunuz ?

1.SORU
Altta linkini verdiğim Dunkan Bossion adlı arkadaşın videosunda , özellikle 1.14dk'dan itibaren bakarsanız kuyruğun normalin dışında aşırı derecede hızlı döndüğünü görürsünüz. Sadece bu video için değil , bu arkadaşın diğer tüm videolarındaki modeller bu şekilde. Gaui'nin modellerin de bizim modellerimize oranla ne gibi bir fark var da biz bu şekilde hızlı yön veremiyoruz ;D
Kuyruk açısı mı fazla ? Yoksa helikopter torka karşı kendini boşa mı bırakıyor ?

2.SORU
Yukarıdan aşağı hızlı bir şekilde geldiğin de normalin dışında fazlaca pal sesi geliyor. Helikopter yırtınıyor desem yeridir ;D Bu nasıl oluyor ?

1. VIDEO (Dakika :1.10'dan 1.22'ye kadar izlerseniz sorduğum sorular o aralıklarda var) [Allahsız bir de alan turu atıyor Rudder kontrolü vererek :mad: ]
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2. VIDEO (0.44'de 2.soru , 1.18'de 1. sorumun görüntüleri var)

Dunkan Bossion & Rudder

İnsan değil o :eek: ???

Dunkan Bossion & Rudder

Doğukan 1. soruya cevap ben forza 450 ye SK720 black taktım oda aşırı derecede rudder basıyo iş ünitede SK720 Bluer piros du sanırsam bunu aktif edince model evrim geçiriyo
2. soruda ise adamların collective manengement ları çok iyi ve model zaten ağır pller büyük ve inişde de hayvan gibi G basıyolar (-) yi dayıyolar sonra bianda (+) yı bi veriyolar sese gel :lollol:

Dunkan Bossion & Rudder

Forza 450 deki kuruğa bak :) :halay:

Dunkan Bossion & Rudder

Rudder özürlu birisi olarak birak kuyrugu hizlandirmayi yavaslatmak icin ben hala extra Kuyruk Hızı (Pirouette Rate) düşürüyorum :lollol: :lol:

Dunkan Bossion & Rudder

O ruder in yarısını ben 700 de kullansam kuyruk borusu intihar eder ortadan kopar . Ve tareq kesinlikle bu çocuğun yanında halt yemiş . Bazen keşke mod1 kullansaydim diyorum . Pal sesi ortamdaki rüzgara ve kullanılan Pale göre değişiyor ama onlarda hersey deisiyor kuyruk tam tur dönerken tık tok yapması deli etti beni deli herif :) neyse işallah bidaha fun fly olursa Doğukan bosson gelsin ay pardon dunkan. Hihihi

Dunkan Bossion & Rudder

Usame BATTAL' Alıntı:
Doğukan 1. soruya cevap ben forza 450 ye SK720 black taktım oda aşırı derecede rudder basıyo iş ünitede SK720 Bluer piros du sanırsam bunu aktif edince model evrim geçiriyo
2. soruda ise adamların collective manengement ları çok iyi ve model zaten ağır pller büyük ve inişde de hayvan gibi G basıyolar (-) yi dayıyolar sonra bianda (+) yı bi veriyolar sese gel :lollol:

Usame abi dediklerin doğru olabilir katılıyorum , böylelerini görünce insan hayret ediyor gerçekten , üzerine pilotajıda ekleyince ağzımız açık kalıyor ??? ;D

Dunkan Bossion & Rudder

safak bozdag' Alıntı:
O ruder in yarısını ben 700 de kullansam kuyruk borusu intihar eder ortadan kopar . Ve tareq kesinlikle bu çocuğun yanında halt yemiş . Bazen keşke mod1 kullansaydim diyorum . Pal sesi ortamdaki rüzgara ve kullanılan Pale göre değişiyor ama onlarda hersey deisiyor kuyruk tam tur dönerken tık tok yapması deli etti beni deli herif :) neyse işallah bidaha fun fly olursa Doğukan bosson gelsin ay pardon dunkan. Hihihi

İltifatların için teşekkürler ama bunlar sadece iltifat olarak kalır gibime geliyo , bunları görünce model uçurmaya utanıyorum :lollol:
Şaka bir yana ben Türkiye de böyle pilotlar görmek çok isterim , öğreneceğimiz daha değişik bilgiler olabilir , merak etmiyor değilim. %p

Dunkan Bossion & Rudder

Arkadaşlar Dunkan'ı kesinlikle bir referans olarak kabul etmemenizi öneririm. Emre arkadaşımında söylediği gibi kendisi kesinlikle insan sıfatında değildir. :lollol: :lol: :lol: :lol:

Bu videoları daha önce izlemiştim ama ben Dunkan'ın helikopterinin pervanesi dönmezken bile uçarken görsem acaba nasıl yaptı diye sorgulayamıyorum, öylece izliyorum sadece adam zaten fiziğin bittiği yerde. :laugh: Kuyruğuda hızlı döner, pervaneleri durup ters yöne dönmeye falanda başlayabilir, tek pervaneyle falan uçar gibi gibi şaşırmam. :lollol:

Dunkan Bossion & Rudder

Türker Akgün' Alıntı:
Arkadaşlar Dunkan'ı kesinlikle bir referans olarak kabul etmemenizi öneririm. Emre arkadaşımında söylediği gibi kendisi kesinlikle insan sıfatında değildir. :lollol: :lol: :lol: :lol:

Bu videoları daha önce izlemiştim ama ben Dunkan'ın helikopterinin pervanesi dönmezken bile uçarken görsem acaba nasıl yaptı diye sorgulayamıyorum, öylece izliyorum sadece adam zaten fiziğin bittiği yerde. :laugh: Kuyruğuda hızlı döner, pervaneleri durup ters yöne dönmeye falanda başlayabilir, tek pervaneyle falan uçar gibi gibi şaşırmam. :lollol:

Türker abi dediklerine katılıyorum , Dunkan çıkıpta ben uzaylıyım dese yadırgamam vallahi :lollol: :lollol:
İzlediğim çoğu pilotların arasında şuan tek favorim , Dunkan Bossion'dur. Her videosunu keyifle , ağzım açık izliyorum yalan yok ;D
Ayrıca bu arkadaşın en sevdiğim yeteneği ise , hold ile yere inme tarzıdır. Her seferinde şaşırtıyor insanı. Videoların sonlarını kesinlikle izleyin %p

Dunkan Bossion & Rudder

Şimdi bu çocuğun baba helici, abisi helici.. 1996 doğumlu. Bu arkadaşlar muhtemelen kumandayı kavrayabildikleri zamandan beri heli uçuruyorlar. Çoğumuz gibi 30'unda başlamamışlar :D 2011'de fast-lad takımına girmişler, 2013'de gaui takımına... Benim zaten bu saatten sonra bu seviyeyi hayal bile edemeyeceğim tartışma götürmez ama özellikle genç arkadaşlarımın bir şekilde yurtdışında da tanınan, sevilen pilotlar olmalarını canı gönülden isterim.

Bizler gibi ucundan kıyısından bu işe bulaşmış olanların, hevesleri olduğu taktirde çocuklarına da bu hobide yer açmaları gerekli ki, bir on yıl sonra bizden de helimasters master klasmanında 8-10 kişi yarışsın. Ben ileride çocuğumun helikopter uçurduğunu ve iyi de uçurduğunu görmeyi çok isterim açıkçası. Ama modellerimi paylaşır mıyım bilmiyorum :laugh:

Dunkan Bossion & Rudder

battal vermıs cevabı ;)

bossıonun kullandıgı unıte bıldıgım kadarı ıle beastx , bu ozellık skookumda da var , rudder stiğini diblere yasladıgın zaman bu sekılde oluyor , oda su sekılde skookumda blurpiros var 820 veya 920 deg/sec du sanırım derece ile donus sn yede , kuyruk evrım gecırıyor ayrıca unıtenın parametrelerınde , adını hatırlamıyorum alvınle konusmustum ben , bu sekılde rudder verığ alan turu atarken sectıgın parametre de sankı bır yuvarlak veya oval eksen uzerınde kayıyormus gıbı duzenlıyor unıte tabı bunun da ayarları var cok robotıc tepkıler de alabılıyorsun , FBL unıte baslı basına bır konu ve ben 3D ucucam dıyen veya ucan adam kalktı tamam uctu tamam la yetınemez cunku yetmez , advence menude cok guzel ayar bolumlerı var buralar ıle oynarım ben genelde ve kendı ucus karakterıslıgımı belırlerım , benım cyclık rotatıon speedlerım mesela cogu arkadasıma hızlı gelebılır veya cyclıc acceleratıon um hızlı gelebılır yada tam tersıde olabılır, bu menuler ıle oynayın kurcalayın kendı optımum ayarlarınız bulun ve kayıt edın ...

rudder olayı o sekılde donmesı ( 1. faktor unıte ayarı ) o sekılde donerken bır eksen uzerınde o hızla gıtmesı ( 1. faktor unıte 2.faktor pılot ) ben bossıonun ozellıkle gauı optıpower canopylı ucusu var cayırda :D orda kı olay kesınlıkle ınsanla alakalı olamıyacak bısey he pılotun etkısı yok mu var kesınlıkle ama verıyım cubuklu helı yapsında gorıyım ...

fbl unıte cıktı mertlik bozuldu :D

Dunkan Bossion & Rudder

byedz' Alıntı:
rudder olayı o sekılde donmesı ( 1. faktor unıte ayarı ) o sekılde donerken bır eksen uzerınde o hızla gıtmesı ( 1. faktor unıte 2.faktor pılot ) ben bossıonun ozellıkle gauı optıpower canopylı ucusu var cayırda :D orda kı olay kesınlıkle ınsanla alakalı olamıyacak bısey he pılotun etkısı yok mu var kesınlıkle ama verıyım cubuklu helı yapsında gorıyım ...

Sana aynen katiliyorum Ediz ama Dunkan yine de insan degil :laugh: :lollol:

Dunkan Bossion & Rudder

byedz' Alıntı:
battal vermıs cevabı ;)

bossıonun kullandıgı unıte bıldıgım kadarı ıle beastx , bu ozellık skookumda da var , rudder stiğini diblere yasladıgın zaman bu sekılde oluyor , oda su sekılde skookumda blurpiros var 820 veya 920 deg/sec du sanırım derece ile donus sn yede , kuyruk evrım gecırıyor ayrıca unıtenın parametrelerınde , adını hatırlamıyorum alvınle konusmustum ben , bu sekılde rudder verığ alan turu atarken sectıgın parametre de sankı bır yuvarlak veya oval eksen uzerınde kayıyormus gıbı duzenlıyor unıte tabı bunun da ayarları var cok robotıc tepkıler de alabılıyorsun , FBL unıte baslı basına bır konu ve ben 3D ucucam dıyen veya ucan adam kalktı tamam uctu tamam la yetınemez cunku yetmez , advence menude cok guzel ayar bolumlerı var buralar ıle oynarım ben genelde ve kendı ucus karakterıslıgımı belırlerım , benım cyclık rotatıon speedlerım mesela cogu arkadasıma hızlı gelebılır veya cyclıc acceleratıon um hızlı gelebılır yada tam tersıde olabılır, bu menuler ıle oynayın kurcalayın kendı optımum ayarlarınız bulun ve kayıt edın ...

Ediz abi , özetle demek istiyorsun ki olay ünite de pilot da değil :lollol:
Hayellerimi yıktın Dunkan :lollol: