[Duyuru]: 5.000 Üyemiz bizlerle :)

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Çok şükür kalitemiz ve seviyemizden ödün vermeden büyümeye devam ediyoruz :halay:

Bugün itibari ile 5.000 üyemiz de aramıza katılmış bulunmakta arkadaşlar :thumbup:

Hatırlayacağınız üzere 3.000 üyemize, 20.01.15 tarihinde ulaşmıştık. Yani günlük 6,5 üye ortalama ile 10 ayda 2.000 yeni üye daha bizlerle tanışmış.

İnşallah kurduğumuz bu aile ortamı bozulmadan her geçen gün aramıza yeni katılan arkadaşlar ile yolumuza devam edeceğiz.

Bu vesile ile özellikle bizlere her konuda gönülden destek veren tüm üyeleremize sonsuz teşekkürler :saygilar:

RCKOLIK Yönetimi

Hayırlı uğurlu olsun. Kaliteden ödün vermeden nice dostluklara, nice paylaşımlara.

Emeği geçen herkese teşekkürler.

Bizlere böyle bir ortamı oluşturduğunuz için sizlerede teşekkür ederiz Mehmet abi :saygilar:

Forumun bel kemiği kurucu ve yönetici arkadaşlarımız başta olmak üzere , foruma katkı sunan veya sunmaya çalışan tüm değerli üyelerimize , verdikleri bu emek için ne kadar teşekkür etsem azdır.Kurulduğumuz günden beri , belli bir istikamette , düzen ve disiplinimizden vazgeçmeden , 5000 üyeye ulaşmanın haklı gurur ve sevincini bizlere yaşattığı için tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler........Daha nice 5000'lere ......... :saygilar: :RCKolik:

O kadar oldumu yav? Hepimiz bir buluşmada toplanmaya kalksak, Oktober Fest yanımızda solda sıfır kalacak neredeyse... :bravo:

Tüm RCKolik ailesine sevgiler ve bu ortamın yaşamasında emeği geçen herkese teşekkürler. :saygilar:

Nice 5000'lere :RCKolik:

Hayırlı, uğurlu olsun...

Her şey güzel hoş elbet, bende yeni üye olan biri olsamda uzun zamandır içinde bulunduğum bir portal gibi. İçten samimi bir yer bilgiyi bilgi için paylaşmayı seven insanlarla dolu. Kimi yerler gibi ben biliyim sen bilme, ben yaparım sen yapma gibi bir düşünceye rastlamadım. Ama en kötü tarafı bence konu sınırlaması, okumak isteyen incelemek isteyen insanlara bazı engeller getiriliyor. Üye olmayan insanların sadece belli bir konu sayısını incelemesi bence eksik bir taraf. Yanlış hatırlamıyorsam üyelik onayı için email şartıda aranmıyordu. Bu sayede sırf konuyu okumak için saçma sapan kullanıcı adları ile üye olan insanlar olabilir. Bence bu konu sınırı kaldırılmalı. Kim ne okursa okusun, kim ne çalarsa çalsın. Taklitler asıllarını yaşatır. Gerçekten üye olmak isteyen insanlar gelsin uğraşsın. Mesela tasarımda güncellenebilir, daha hızlı yanıt, çoklu yanıt özelliği, son konular, güncel konular, meraklısına tarzında ana sayfada dikkat çekecek paraflar bulunabilir. Elbette bu belli bir maddi kaynak, imkan isteyen şeyler. Ama neden olmasın. Bir şeyleri değiştirmek için uğraşan bu güzel insanlara destek olabiliriz. Forum, hosting ücretlerini belki karşılamak yetmeyebilir. Çoğu konuda resimler güncel değil gözükmüyor. Bilgiye ulaşmanın kalıcı öğrenmenin temel öğelerinden biri olan görsel destekler yetersiz olunca insan afallıyor. Daha iyi bir sunucu ile kendi upload sistemimizle resimlerin korunmasını sağlayabiliriz. Birşeyleri bulmak için satır aralarına bakıyoruz, blog tarzında kullanıcıların oluşturabileceği uçuş günlükleri yeni başlayan insanlara yardımcı olabilir. Aradan zaman geçip dönüp ardımıza baktığımızda bak ben şu tarihte uçağımı kırmışım ama nasıl toplamışım gibi cümleler duyabiliriz bu sayede.

Ben "toplam" üye sayısını da önemsemekle beraber, "aktif" üye sayısını daha fazla önemsiyorum. O bakımdan daha çok baktığım son 24 saatte giriş yapanlar, anlık çevrimiçi sayısı, kayıtlı üye misafir sayıları gibi...

Sayıları bi kenara bırakalım, ister 500 üye olsun ister 5000... İster 150 aktif olsun, ister 15...

Bir gerçek var ki, ülkemizin hava araçları konusunda bir numaralı forumu ve bu ortamın bir parçası olmak da hepimiz için ayrıcalık :)

Doğuş , eleştirilerini saygıyla karşılamakla beraber , katılamadığımı da belirtmek isterim.Foruma binlerce üye kazandırmak için konu okuma sınırlandırması yaptığımız gibi bir algı oluşmasın.Burada herkes özel hayatından , zamanından , işindeki verimliliğinden vesaire pek çok sıkıntıları aşarak , değerli bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor.Bundan kimse para kazanmıyor , maddi ,manevi bir menfaat asla yok...Şimdi bu işi yapmak isteyen girecek , bilgiyi alacak , ne teşekkür ne bir saygı ifadesi göstermeden gidecek , işine bakacak öyle mi....Sence bize bu biraz haksızlık olmaz mı....Çok mu zor , iki dakikayı ayırıp , kendini tanıtıp , bu ortama dahil olarak , daha rahat bilgi paylaşımında bulunup , daha verimli bir şekilde hem forumu kullanıp hem hobiyi icra etmek.
Aslında zamane insanının problemi bu , herşeyi boyacı küpüne daldırıp çıkarır gibi basit , sorumluluk duygusu olmadan , elini taşın altına koymadan ,emek vermeden hızlı bir şekilde halletme isteği...Malesef , bizim forum böyle düşünüp hareket etmek isteyen insanlara hitap etmiyor.
Forumun mevcut altyapısı da , yapmış olduğumuz şeyler için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum , mesela helikopter hobisinde aktif olarak koca memleketimizde 50 kişi bile yok , bunu yaptığımız anket ve etkinliklerle ölçtük , bundan da bir şikayetimiz yok aslında , binlerce üyesi olup da esas amaca yönelik faaliyet gösteremeyen bir forum olmaktansa , az sayıda olsa bile , aktif , etkinlikli ve birbirini tanıyan bir hobisever grubu olmak da , daha güzel olsa gerek ..... :saygilar:

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Doğuş , eleştirilerini saygıyla karşılamakla beraber , katılamadığımı da belirtmek isterim.Foruma binlerce üye kazandırmak için konu okuma sınırlandırması yaptığımız gibi bir algı oluşmasın.Burada herkes özel hayatından , zamanından , işindeki verimliliğinden vesaire pek çok sıkıntıları aşarak , değerli bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor.Bundan kimse para kazanmıyor , maddi ,manevi bir menfaat asla yok...Şimdi bu işi yapmak isteyen girecek , bilgiyi alacak , ne teşekkür ne bir saygı ifadesi göstermeden gidecek , işine bakacak öyle mi....Sence bize bu biraz haksızlık olmaz mı....Çok mu zor , iki dakikayı ayırıp , kendini tanıtıp , bu ortama dahil olarak , daha rahat bilgi paylaşımında bulunup , daha verimli bir şekilde hem forumu kullanıp hem hobiyi icra etmek.
Aslında zamane insanının problemi bu , herşeyi boyacı küpüne daldırıp çıkarır gibi basit , sorumluluk duygusu olmadan , elini taşın altına koymadan ,emek vermeden hızlı bir şekilde halletme isteği...Malesef , bizim forum böyle düşünüp hareket etmek isteyen insanlara hitap etmiyor.
Forumun mevcut altyapısı da , yapmış olduğumuz şeyler için gayet yeterli olduğunu düşünüyorum , mesela helikopter hobisinde aktif olarak koca memleketimizde 50 kişi bile yok , bunu yaptığımız anket ve etkinliklerle ölçtük , bundan da bir şikayetimiz yok aslında , binlerce üyesi olup da esas amaca yönelik faaliyet gösteremeyen bir forum olmaktansa , az sayıda olsa bile , aktif , etkinlikli ve birbirini tanıyan bir hobisever grubu olmak da , daha güzel olsa gerek ..... :saygilar:

Mesela abi benim söylemeye çalıştığım aslında kalabalığın niteliği, adam bir model alacaktır burada da onun incelemesi yapılmıştır. Kullanılmıştır Google ile buraya gelir bakar okur birkaç konu gezerkende tam karşısında bir yazı bugün bu kadar konuya bakabilirsiniz devamı için üye olunuz. Sonra adam üye olur kalan konularıda okur ve çıkar. Belki iki gün üç gün sonra aynı sayfayı aynı konuyu bulamaz belkide üye olduğunu bile hatırlamaz. Ama konu sınırlanması olmazsa insanlar ihtiyacı olan bilgiyi alır ve gider. İsterse başka bir forumda açar sorularını sorar, isterse okuduğu yazılar sırasında burayı samimi bulursa buradan devam eder. Ben biraz tutucu bir insanımdır abi, önceki hobimde sabit bir yere ihtiyacım vardı ( Akvaryumlar - Deniz Akvaryumları ) kısa vakitlerde taşınma imkanımız bulunduğundan dolayı. O koskoca su kütlelerinide taşırkenki zorluklar nedeniyle hobime ara vermek zorunda kaldım. Bu sırada da içimde daha önceden kalmış radyo kontrollü modellere yöneldim. Bana da en cazibi uçak geldi. Bu konularda araştırma yaparken bu portalın samimiyetini ve sıcaklığını hissettikten sonra bir başka foruma üye bile olmam. İhtiyacım olan bilgiye ulaşmak için araştırırım. Konularını okurum gözden geçiririm ama benim yerim yurdum burasıdır. Bu tarz bir düşünceye sahip olduğum için de açıkçası böyle sınırlandırmalar pek hoşuma gitmez. Tabi yönetim aylarca belki yıllarca bu ortamı oluşturmak için çabalamış emek sarf etmiş olabilir. Ben bu emeğe saygı gösteriyorum. Ama naçizane düşüncelerim bu yönde.

O zaten net bir gerçek... Konu sınırlaması olduğu ve üye olmak zorunda olduğu için üye olan binlerce üye var.

10 (on) ileti ve üzerinde iletisi olan sadece 500 üye var. 100 (yüz) ileti ve üzerine çıkabilen sadece 127 üye...

Ama bu sayılar hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bu hobi bu ülkede bu kadar :) Daha iyi bir forum yok... Diğerlerinin halini görüyoruz.