[Duyuru]: RCKOLIK 1 Yaşında

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Evet arkadaşlar,

Daha dün gibi, zaman ne çabuk akıp geçiyor. Bundan tam bir sene önce, yani 04.10.12 tarihinde, forumumuz yayın hayatına başlamıştı. İyisiyle kötüsüyle koca 1 yılı devirdik.

[attachimg=1]​

Her ne kadar Türker kardeşimle başlangıçta tam olarak bunları planlamamış olsakta, hayat bizi bu noktalara getirdi :laugh:

Bizler bu süre zarfında gerçekten çok eğlendik. "Bilgi Paylaştıkça Büyür" felsefesinden yola çıkarak, eğlencemizi ve keyif aldığımız şeyleri sizlerle paylaşmaktı esas amacımız. Umarız bunu bir nebze de olsa başarabilmişizdir.

Bu vesile ile bu süre zarfında her zaman yanımızda olan ve değerli katkılarını bizlerden esirgemeyen tüm RCKOLIK ailesine sonsuz teşekkürleri bir borç biliriz. %p

Peki koca 1 yıl neler yaptık, nasıl değerlendirdik, nerelerden nereye geldik kısaca bir hatırlayalım isterseniz ;)

1- 04.10.12 tarihinde "komuk .biz" adı ile (Kocaeli Model Uçak Kulübü) bu yola çıkarken amacımız, yerel buluşma ve paylaşımlarımızı daha iyi organize etmekti.
Her ne kadar başlangıç amacımız bu olsa da çok kısa bir süre içerisinde belki de boyumuzu aşan yeni bir hedef belirledik :)

Artık yeni hedefimiz:
Internette değişik ortamlarda modelcilik adına yapılan bir sürü değerli çalışma ve paylaşımlardan farklı olarak, öyle bir paylaşım platformu oluşturalım ki, gerçekten modelciliğe yeni başlayan birisi, MINIMUM SORU ve SORUN ile kendi ilk modelini toplasın ve uçursun.

2- Hedefimiz değişince başladık yoğun bir şekilde çalısmaya ve özellikle video anlatımlı paylaşımlarda bulunmaya.
Bu süre zarfında paylaşımlarımızın daha çok insana ulaşabilmesi amacı ile de (SEO- Search engine optimization - Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarina da hız verdik.

3- Oldukça yoğun geçen bir 5 ay çalışma sonrası, baktık ki çalışmalarımız takdir ediliyor, aramıza ülkemizin değişik yerlerinden her gün en az 1-2 kişi katılıyor.
Hal böyle olunca, forum platformumuzun çerçevesini de üye profilimize uygun şekilde genişletilmesinin faydalı olacağını düşündük.

Bu nedenle 25.02.13 tarihinde forumumuzun ismini ;
"Kocaeli" ile sınırlandırmadan, ülkemizde her türlü uzaktan kumandalı model (RC Uçak, Heli, FPV, Araba, Tekne, Planör...) ile uğraşan ve bu hobiye gönül vermiş kişileri de kapsayacak şekilde YENI BIR ISIM olan "www.RCKolik.com" olarak değiştirme kararı aldık.

4- Bu değişim bize yeni bir ivme verdi ve aramıza yeni katılan siz üyelerimizin de değerli katkıları ile paylaşımlarımız ve buna bağlı yeni üye sayımız gün geçtikçe katlanarak arttı.

5- Peki tüm bu çalışmalar sonrasında bugün itibari ile hangi noktaya geldik.

a- Belkide Türkiye'de ilk ve tek PORTAL Yapısına sahip (Konu Indeksli, konular arasında geçiş linkli) bir forum yapısını kurmayı başardık.

b- Son aylarda günlük ortalama yeni üye sayımız 3 'e, genel ortalama üye sayımız 1,99 çıkarak, Toplamda 690 üye sayısına ulaştık.

c- 7 Kategori, 70 Bölüm altında toplamda 1.562 konu paylaştık.

d- Bizzat kendimizin hazırladığı gerek teknik konu açıklamaları gerekse ürün incemelerini içeren yaklaşık 2.000 dakikalık toplam 225 video paylaştık.

e- Domain ismi olarak henuz 1 yılımızı doldurmamış olmamıza rağmen özellikle teknik konularda arama motorlarında cogu konuda ilk 5'e girmeyi başardık.

f- Aylık Trafiğimiz ise; TEKIL HIT bazında ortalama 9.000, ÇOĞUL HİT bazında ise ortalama 55.000 ulaştı.

Hepinize bir kez daha teşekkür eder, daha nice senelere hep birlikte girmek dileğiyle saygılarımızı sunarız. :saygilar:

RCKOLIK Yönetimi
Mehmet Küçüksarı
Türker Akgün
Ömer Erkan
Mesut Akın

Ekli dosyalar

• Yas 1.jpg
    Yas 1.jpg
    41.5 KB · Görülme: 171

Mehmet abi bir yılı çok güzel özetlemişsin, bir daha en baştan yaşadım sanki. :bravo:

İyiki kurmuşsun abi bu forumu, gerçekten bağımlılık yapıyormuş. :laugh:

Bizi yalnız bırakmayan, emek veren, katkı sağlayan tüm modelci arkadaşlarımıza çok teşekkürler. :saygilar:

Nice yaşlara RCKoLiK. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
İyiki kurmuşsun bu forumu. Emeği geçen herkese çok teşekkürler. :saygilar:
Teşekkür ederim Türker'im de bir yazım hatası olmuş galiba :laugh: "kurmuşuz" olacaktı galiba ;)

Nice mutlu yıllara RCKOLİK.... :bravo:
Hep birlikte inşallah...... :saygilar:

Ynt: [Duyuru]: RCKOLIK 1 Yaşında

1. Yaşımız kutlu olsun sevgili RCkolik ağilesi :) nice bol haneli yaşlara inşallah :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Vay canına, zaman ne çabuk geçiyor! 1 yıl ne çabuk geçmiş. Nice yıllar, nice yaşlara hep birlikte! :bravo: Gülen yüzler içinde mum üfleyen bir yüz aradım ama bulamadım! Mehmet, biz de bir yerde bir yaşgünü buluşması düzenlesek de mumumuzu kendimiz üflesek?... :)

Nice yıllara Rckolik ailesi.Mehmet Bey artık bu hafta sonu mangal yerine pasta keseriz inşallah.

Ynt: [Duyuru]: RCKOLIK 1 Yaşında

Nice yıllara RcKolik.

Nice yıllara rckolik ailesi.
Böyle bir oluşumu meydana getirip bizleri biraraya getiren kurucularada ayrıca teşekkür ederim.

Güzel dileklerde buluna tüm arkadaşlarımıza sonsu teşekkürler :thumbup:

Omer Erkan' Alıntı:
Vay canına, zaman ne çabuk geçiyor! 1 yıl ne çabuk geçmiş. Nice yıllar, nice yaşlara hep birlikte! :bravo: Gülen yüzler içinde mum üfleyen bir yüz aradım ama bulamadım! Mehmet, biz de bir yerde bir yaşgünü buluşması düzenlesek de mumumuzu kendimiz üflesek?... :)
Valla güzel olur abi, yapalım bir organizasyon ;)

Aydın Azman' Alıntı:
Nice yıllara Rckolik ailesi.Mehmet Bey artık bu hafta sonu mangal yerine pasta keseriz inşallah.
Bu hafta nezle oldum, daha yeni iyileşiyorum. Hava bu şekilde olursa, %99 hanım beni yine hasta olurum diye göndermez :laugh: Olmadı pastayı çay eşliğinde hafta içi keseriz artık :D

Ne ara 1 yıl oldu :) happy birthday to Rckolik :bravo: :bravo: :bravo:

sağlıkla ve sağlam bir temelle nice senelere rc ailesine :saygilar: :thumbup: :thumbup:
Mutlu yılaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrr :bravo:

Sevgili Mehmet Bey,

RC Kolik sitesinin başarısını takdir etmemek elde değil. Forma katkısı olan eşim başta olmak üzere herkese sizin vesilenizle teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla