[Duyuru]: RCKolik Forum Platformu Değişimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir sen bu görüntüyü hangi mobilden aldın ? Temayı bu şekilde görememen lazım :rolleyes:
Mehmet abi telefon android ve chrome kullanıyorum. Levent abi fotoğrafları yüklemiş. Ordaki masaüstü sitesini seçince bu şekilde gözüküyor. :)

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ama bu biraz aldatmaca gibi olur ve bize yakışmaz bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hem yakışmaz hem de fonksiyonel değil abi :)

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Videoyu izlediğimde aklıma bir fikir geldi paylaşmak istedim. Üye olduğum forum sitelerine çoğunlukla nickname kullanıyorum bu ortam her yerde yakalanamiyor insanlar birbirine hakarete varan laflar edebiliyor bu durumda nick bir kurtarıcı oluyor bu yüzden özellikle yeni üyelerin üyelik formunda ad soyad tek bir yerde olduğu için çoğu kişi uyarıyı okumadan nickname yazacaktır diye düşünüyorum ama şöyle bir düzenleme yapılsa üyelik formuna bir kullanıcı adı bölümü konulsa işlevsiz bile olsa öyle bir bölüm olursa yeni gelenler nickname yazmanın rahatlığı ile ad soyadını yazacaktır diye düşünüyorum. Alt yapı müsade eder mi bilemedim ama ben şu anda yeni üye oluyor olsam o alttaki yazıyı göz ucu ile okuyup ilk karşıma çıkan kutucuğa nickname yazardım gibi geldi :islik:
Öncelikle öneri için teşekkürler İzzet Hocam. Sana aynen katılıyorum. Aynen dediğin gibi forumlarda "Gerçek Ad- Soyad" kullanımı forum ortamını başka bir hale getiriyor.

Video anlatmaya çalıştığım üzere şu an kullanılan özellik SMF default yoktu. Biz daha sonra yapmıştık. Ama benzer şeyi Xenforo için tavsiye etmiyor.

Kayıt sırasında ILAVE alan tanımlamada sorun yok. Mesela ZORUNLU "ILGI ALANI" kısmını kayıt formuna biz ilave ettik. Şimdi buraya bir de "GERCEK Ad-SOYAD" yeni alanı tanımlarsak, hiç kimse forumun tümünde gözüken alana "Gerçek ADI ve SOYADINI" girmeyecektir.

Ama Kayıt sırasındaki farkındalık konusunda haklısın. Bu kısmı daha belirgin hale getirmeye çalıştım.

Şimdilik böyle deneyelim bakalım sonuç ne olacak.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada YENI ÜYELER için ilk KONU olarak TANIŞMA konusu açma zorunluluğu aynen geçerli. Bu sefer YENILIK olarak, Tanışma konusunda ŞABLON kullanım zorunluluğu var.

Bu şablonda da yine "GERÇEK AD-SOYAD" soruyoruz. Hani bir şekilde üyelerin isimlerine kafayı takmış durumdayız :laugh: ;D

Levent Suberk' Alıntı:
Evet, Explorer'dan giriyordum, ondan bu şekilde görünüyormuş. Chrome'dan girip masaüstü site isteyince görüntü değişti. :saygilar:

Kadir Kurt' Alıntı:
Mehmet abi telefon android ve chrome kullanıyorum. Levent abi fotoğrafları yüklemiş. Ordaki masaüstü sitesini seçince bu şekilde gözüküyor. :)
Anladım Levent abi ve Kadir. Ben bu özelliği bilmiyordum doğrusu :D Ama tuhafdır Apple ben bu menüyü göremedim :rolleyes:

Bu şablonda da yine "GERÇEK AD-SOYAD" soruyoruz. Hani bir şekilde üyelerin isimlerine kafayı takmış durumdayız :laugh: ;D

Bence üye ismi konusunu eski forumda olduğu gibi sonradan düzelttirelim ilk başta uyaralım ısrarla username kullananı mesaj yazarsa cevaplama uyarırız.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet, n'aptın benim hesabıma? Sen videoda gösteriyorsun ama yeni forum beni tanımıyor! :(

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Bence üye ismi konusunu eski forumda olduğu gibi sonradan düzelttirelim ilk başta uyaralım ısrarla username kullananı mesaj yazarsa cevaplama uyarırız.
Mustafa aynı şeyi biz de düşündük. SMF olduğu gibi Xenforo tarafında da bu değişiklikli yaptıralım dedik, hatta para ile, ama kesinlikle tavsiye etmediler.

Yazılım Core- Ana çekirdek kısmında yapılacak bu tür değişiklikler özellikle upgrade / güncellemeler sırasında sıkıntı yaratabilirmiş.

Neyse şimdilik böyle başlayalım, ilerleyen günlerde yeniden değerlendirme yaparız :)

Omer Erkan' Alıntı:
Mehmet, n'aptın benim hesabıma? Sen videoda gösteriyorsun ama yeni forum beni tanımıyor! :(
Evet abi, kusura bakma üyeliğini belli bir süreliğine gasp ettim :laugh: ;D

Kullanıcı ismin SMF'de "omer" idi bunu xenforo'da "Omer Erkan" yaptım ama mail adresin aynı abi. Dolayısıyla "Parola Unuttum" seçeneği ile üyeliğini tekrar geri alabilirsin :D

Hem yakışmaz hem de fonksiyonel değil abi :)
Öncelikle öneri için teşekkürler İzzet Hocam. Sana aynen katılıyorum. Aynen dediğin gibi forumlarda "Gerçek Ad- Soyad" kullanımı forum ortamını başka bir hale getiriyor.

Video anlatmaya çalıştığım üzere şu an kullanılan özellik SMF default yoktu. Biz daha sonra yapmıştık. Ama benzer şeyi Xenforo için tavsiye etmiyor.

Kayıt sırasında ILAVE alan tanımlamada sorun yok. Mesela ZORUNLU "ILGI ALANI" kısmını kayıt formuna biz ilave ettik. Şimdi buraya bir de "GERCEK Ad-SOYAD" yeni alanı tanımlarsak, hiç kimse forumun tümünde gözüken alana "Gerçek ADI ve SOYADINI" girmeyecektir.

Ama Kayıt sırasındaki farkındalık konusunda haklısın. Bu kısmı daha belirgin hale getirmeye çalıştım.

Şimdilik böyle deneyelim bakalım sonuç ne olacak.

Bu arada YENI ÜYELER için ilk KONU olarak TANIŞMA konusu açma zorunluluğu aynen geçerli. Bu sefer YENILIK olarak, Tanışma konusunda ŞABLON kullanım zorunluluğu var.

Tam söylemek istediğimi anlatamadım sanırım demek istediğim, forum genelinde kullanılacak olan kısmı üye olan kişinin ad soyadını yazdığı yer olsun. Yani şu anda hazırladığınız şekilde kalsın ancak bir tane de ekstra alana üye olan kişinin istediği bir nickname yazacağı alan olsun. Böylelikle üye olan kişi nickname ve ad soyad yerinin farklı olduğunu daha kolay farkedecektir diye düşündüm.

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ama bu biraz aldatmaca gibi olur ve bize yakışmaz bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok haklısınız bu dediğinize de belki şöyle bir çözüm olabilir. Forumda mesajın yanında üyenin ADI SOYADI gözükecek onun altına ek bilgi olarak seçtiği nickname de görülebilir. Şu anki forumdan yola çıkarsak en üstte ad soyad şu anda şehir olarak görülen yerde mesela onun gibi bir alt sekmede NİCKNAME yazabilir diye düşündüm.

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Tam söylemek istediğimi anlatamadım sanırım demek istediğim, forum genelinde kullanılacak olan kısmı üye olan kişinin ad soyadını yazdığı yer olsun. Yani şu anda hazırladığınız şekilde kalsın ancak bir tane de ekstra alana üye olan kişinin istediği bir nickname yazacağı alan olsun. Böylelikle üye olan kişi nickname ve ad soyad yerinin farklı olduğunu daha kolay farkedecektir diye düşündüm.

Çok haklısınız bu dediğinize de belki şöyle bir çözüm olabilir. Forumda mesajın yanında üyenin ADI SOYADI gözükecek onun altına ek bilgi olarak seçtiği nickname de görülebilir. Şu anki forumdan yola çıkarsak en üstte ad soyad şu anda şehir olarak görülen yerde mesela onun gibi bir alt sekmede NİCKNAME yazabilir diye düşündüm.
Şimdi dediğini daha iyi anladım İzzet hocam ama sorunu çözümünde pek katkısı olacağını düşünmediğim gibi Sümer abinin dediği gibi azıcık kandırmaca oluyor :laugh:

Neyse hele böyle bir başlayalım, bakalım neler karşımıza çıkacak. Tekrar bir durum değerlendirmesi yaparız ilerleyen günlerde ;)

Yeni Platform kullanım TIYO videolarımız devam ediyor :thumbup:

4- XENFORO Geçiş Sonrası Eski Kullanıcıların ILK Yapacağı Şeyler :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

5- Profil Bilgileri Güncelleme (İsim, İmza..) güncellemesi :

Bugünkü konumuz :

6- Takip ve Bildirim Sistemi :