[Duyuru]: RCKolik Forum Platformu Değişimi

Destekleriniz için teşekkürler arkadaşlar :thumbup:

Ali Yalçın' Alıntı:
Yeni forum ortamımız hayırlı olsun, yenilik iyidir. Emeği geçenlerin de eline sağlık.

Not: tapatalk uyumu ve son güncel konular eskisi gibi görünecek mi?

Son GÜNCEL Konusunun alası geliyor yeni forumla :hoppa: Klasik ana sayfada gösterim olacak ama "Neler Yeni" şeklinde yeni gelen ANA menüyü çok beğeneceksiniz, eminiz :thumbup:

Tapatalk uyumu mevcut Ali, ne kadar başarılı bilemiyorum ama en kötü şu an kullandığımız gibidir. Ana hatları ile BETA versiyonu test ettik. 2 hafta önce Tapatalk yeni versiyonu çıkmış ama henüz kurmaya fırsatım olmadı.

Diğer taraftan Temamız artık Responsive olunca "Mobil" kullanıma uygun. Konu ile ilgili şöyle bir video hazırlamıştık, hazır yeri geldi paylaşalım %p

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Yeni Platform için DEMO ortamını kullanabilirsiniz. %p

Site Adres :

İçerik : 31 Aralık 2017 tarihli forum ve üye içeriği geçirilmiştir.

Kullanıcı Adınız : SMF'de kullandığınız Kullanıcı Adı ve Şifre aynen geçerli.

Forum Kullanım Tiyoları Konusu :

NOT: Bakalım yeni platform hoşunuz gidecek mi ? Ana Sayfa Sidebar bulunan ANKETIMIZE oy vermeyi unutmayalım arkadaşlar :thumbup:

3-a Geçiş sonrası Üye girişinde sıkıntı yaşanması halinde ŞİFRE Sıfırlama :

3- XENFORO Forum Genel Tanıtımı :

Mehmet abi emeğinize sağlık... Biz kullanıcılar için aklımızın ucundan geçirmediğiz işleri gönlünü vererek yapıyorsun.. Bu iş kesinlikle gönül işi.. Sağol, varol.. Yeni platformun hobimizi ve dostluklarımızı daha ileri götürmesini diliyorum.. Hayırlı olsun..

Güzel olmuş :) Mobil cihazlar için masaüstü görünümü yok mu?

Mehmet abi ve emeği geçen herkese teşekkürler,demo olarak baktım gerçekten güzel görünüyor görsel olarak hissiyat farkı ortaya bariz şekilde çıkıyor güzel olacağı belli uğraşlarınız ve emekleriniz için teşekkürler RCkolik..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Destek ve güzel yorumlar için hepinize teşekkürler arkadaşlar :thumbup:

Levent Suberk' Alıntı:
Güzel olmuş :) Mobil cihazlar için masaüstü görünümü yok mu?

Levent abi "Mobil cihaz masaüstü" derken tam olarak ne demek istediğini anlamadım. Tapatalk ve Mobil uyum ile ilgili hazırladığımız şu videoyu izleme vaktin oldu mu abi ?

Evet bugun sizlere Xenforo geçişin belki de TEK EKSIK noktasını paylaşmak istiyoruz. Aslında bu sadece Xenforo ile ilgili bir durum da değil. Neyse detaylar ekte :saygilar:

Üyelikte Gerçek Adı- Soyadı ve Kullanımı ve SMF ile Temel FARKI :

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Destek ve güzel yorumlar için hepinize teşekkürler arkadaşlar :thumbup:

Levent abi "Mobil cihaz masaüstü" derken tam olarak ne demek istediğini anlamadım. Tapatalk ve Mobil uyum ile ilgili hazırladığımız şu videoyu izleme vaktin oldu mu abi ?

Mehmet bey, Desktop View butonu var mı? Aradım ama bulamadım. Cep telefonundan bilgisayar ekranı gibi izlemek için diyorum.

Şimdiki site telefondan ilki gibi görünüyor. Yeni site ikinci görüntüdeki gibi. Yeni siteyi şimdiki site gibi izleyebilir miyim demek istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Evet bugun sizlere Xenforo geçişin belki de TEK EKSIK noktasını paylaşmak istiyoruz. Aslında bu sadece Xenforo ile ilgili bir durum da değil. Neyse detaylar ekte :saygilar:

Üyelikte Gerçek Adı- Soyadı ve Kullanımı ve SMF ile Temel FARKI :

Videoyu izlediğimde aklıma bir fikir geldi paylaşmak istedim. Üye olduğum forum sitelerine çoğunlukla nickname kullanıyorum bu ortam her yerde yakalanamiyor insanlar birbirine hakarete varan laflar edebiliyor bu durumda nick bir kurtarıcı oluyor bu yüzden özellikle yeni üyelerin üyelik formunda ad soyad tek bir yerde olduğu için çoğu kişi uyarıyı okumadan nickname yazacaktır diye düşünüyorum ama şöyle bir düzenleme yapılsa üyelik formuna bir kullanıcı adı bölümü konulsa işlevsiz bile olsa öyle bir bölüm olursa yeni gelenler nickname yazmanın rahatlığı ile ad soyadını yazacaktır diye düşünüyorum. Alt yapı müsade eder mi bilemedim ama ben şu anda yeni üye oluyor olsam o alttaki yazıyı göz ucu ile okuyup ilk karşıma çıkan kutucuğa nickname yazardım gibi geldi :islik:

İzzet Camcıoğlu' Alıntı:
Videoyu izlediğimde aklıma bir fikir geldi paylaşmak istedim. Üye olduğum forum sitelerine çoğunlukla nickname kullanıyorum bu ortam her yerde yakalanamiyor insanlar birbirine hakarete varan laflar edebiliyor bu durumda nick bir kurtarıcı oluyor bu yüzden özellikle yeni üyelerin üyelik formunda ad soyad tek bir yerde olduğu için çoğu kişi uyarıyı okumadan nickname yazacaktır diye düşünüyorum ama şöyle bir düzenleme yapılsa üyelik formuna bir kullanıcı adı bölümü konulsa işlevsiz bile olsa öyle bir bölüm olursa yeni gelenler nickname yazmanın rahatlığı ile ad soyadını yazacaktır diye düşünüyorum. Alt yapı müsade eder mi bilemedim ama ben şu anda yeni üye oluyor olsam o alttaki yazıyı göz ucu ile okuyup ilk karşıma çıkan kutucuğa nickname yazardım gibi geldi :islik:
Ama bu biraz aldatmaca gibi olur ve bize yakışmaz bence.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Levent abi telefondan masaüstü site bu şekilde gözüküyor.

Levent Suberk' Alıntı:
Mehmet bey, Desktop View butonu var mı? Aradım ama bulamadım. Cep telefonundan bilgisayar ekranı gibi izlemek için diyorum.
Levent abi artık modern temalar doğuştan Responsive yani görüntülenen ekran çözünürlüğüne göre otomatik olarak temayı mobil hale getiriyor.

Eskiden mobil tema diye ayrı bir tema oluyordu. Giriş mobilden olunca otomatik olarak mobil tema devreye giriyordu. O zaman aynen dediğin gibi isteyen Desktop temaya geçiş yapabiliyordu. Ama dediğim gibi artık bu eski bir teknoloji ve bildiğim kadarı ile artık bu yöntem kullanılmıyor.

Kadir Kurt' Alıntı:
Levent abi telefondan masaüstü site bu şekilde gözüküyor.
Kadir sen bu görüntüyü hangi mobilden aldın ? Temayı bu şekilde görememen lazım :rolleyes:

Evet, Explorer'dan giriyordum, ondan bu şekilde görünüyormuş. Chrome'dan girip masaüstü site isteyince görüntü değişti. :saygilar:

Mehmet bey, Chrome ile şu şekilde: