[Duyuru]: Sabit Konu ve Indeks Sayfaları düzenleme çalışması hakkında

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Malum "SABIT Konu" yapısı forumların olmazsa olmaz standard özelliklerinden birisi.

Bir konunun sabit olması demek, bu konunun kaynak bir konu olduğunu ifade eder ve konu sabitlenmek süretiyle ileride bulunması kolaylaşmış olur.

Fakat bunun bazı sakıncaları da yok değil :

* Sabit konu sayısı fazla artmasın diye bazı konular kaynak dahi olsa sabitlenememektedir.
* Sabit konuların sayısı fazla olunca bölümlerin ilk sayfaları bunlarla dolmaktadır.
* Yine çok olması halinde, kullanıcılar bu sefer de sabit konular arasında dolaşarak aradığını bulmak zorunda kalmaktadır.

Zaten bu nedenle forumumuz açıldığı ilk günden bu yana diğer platformlarda şu ana kadar hiç görülmeyen ve kullanılmayan "KONU INDEKS" yapısını kurgulamıştır :RCKolik:

Şu ana kadar her ne kadar ana yapımız INDEKSLEME olsa da, bazı bölümlerde Sabitleme özelliğini de kullandık. Fakat son dönemde bazı bölümlerdeki Sabit konularda, beklendiği üzere şişme yaşanmaya başlandı.

Bu nedenle bu hafta itibari ile fırsat buldukça aşağıdaki çalışmaları gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Konu hakkında sizlere de bilgilendirme yapalım istedik ;)

* 1-2 bölüm hariç tüm bölümlerdeki SABIT konular IPTAL edilecek.
* Her bölümde bir tek sabit konu olarak KONU INDEKS sayfası olacak.
* Bazı alt bölümlerde şu aşamada INDEKS konusu bulunmamaktadır. Bu alt bölümlere de YENI INDEKS sayfaları oluşturulacak.
(Şu ana kadar bazı Üst bölümlerde Tek bir INDEKS sayfası vardı ve bu tüm alt bölümleri de kapsıyordu)

Dirlik duzen denince akla, hemen onun adi gelir

:RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

[emoji1][emoji1][emoji1]

Emre Kaman' Alıntı:
Dirlik duzen denince akla, hemen onun adi gelir

:RCKolik: :RCKolik: :RCKolik:

[emoji1][emoji1][emoji1]

Adminlerimiz sağ olsun çalışıyorlar :bravo: :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
Dirlik duzen denince akla...

Tamam şimdi buldum. :laugh: :RCKolik:

Gerçi bir sürü üyemizin yaşı bu reklam jeneriğini bilmeye yetmeyecektir ama... :(

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok zor bir işe kalkışıyorsunuz. Gayretinizi ve sabrınızı tebrik etmemek mümkün değil!

Kolay gelsin Mehmet abi, yardımcı olabileceğimiz bi konu olursa emre amade bekliyoruz %p

Msh (model) ve mikado (model, ünite, kumanda) tarafında çok bi yükümüz olmaz diye umuyorum :D

Ansiklopedik nitelikte bir forum. Yurtdışında örneği yok. :)

Hepinize güzel düşünceleriniz ve destekleriniz için tekrar teşekkür ederiz :RCKolik:

Bu düzenleme sırasında ne yazık ki bolca yeni INDEKS sayfası açmak zorunda kalıyoruz. Bu da sizin paylaşımlarınızın "SON MESAJ"lar kısmında alt taraflara kaymasına neden oluyor. Bunun için lütfen kusura bakmayınız :-\

Dün ve bugün "FBL" ve "Kumanda" bölümlerini bitirdik çok şükür :thumbup:

Kumanda ile ilgili Konu Indeksi
FBL / Stabilizasyon Konu Indeksi

Mehmedim , Allah sabır , kuvvet versin.Bize klavye delikanlılığı kolay da , yapanın ne çektiğini ben az çok tahmin ediyorum.
Ellerin dert görmesin kardeşim,keşke kuru bir teşekkürden fazlasını yapıp yükünü hafifletebileydim :embarras:

Desene bu işi iyice armut piş durumuna döndüreceksin! %p Hafta sonunu da bununla geçireceksin herhalde. Kolay gelsin bakalım.

İlk başta yazılan ile forumu nasıl bir değişikliğin beklediğini anlayamamıştım doğrusu o yüzden izlemede kaldım. Yaptığınız şey gerçekten imkansızı başarmak. Elinize emeğinize sağlık :RCKolik:

Güzel yorumlar için teşekkürler arkadaşlar :RCKolik:

Sürekli ve düzenli yapılırsa aslında çok da bir zorluğu yok. Ama ipin uçunu çakırınca toplaması azıcık zor oluyor :D

Mehmet Bey

Sahiden tüm emeği geçenler adına sizi çok tebrik ediyorum. Böyle özveri ile bu forumu hiçbir maddi şey elde etmeden idame etmeniz takdire değer. Siz ve tüm emeği geçen admin arkadaşları tek tek tebrik ederim. En azından manevi olarak sizlere destek olalım. Benim için hergün neler olmuş diye girdiğim konuları takip etmeye çalıştığım çok güzel bir forumumuz var. Elimden geldikçe aktif olmaya da çalıştığım bu foruma katkılarınız yatsınamaz. Hobisine sizler gibi bağlı severek yapan kişilerin kurduğu forumun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. Emeğinize sağlık hepinizin.

Saygılar;

Yaptığınız iş hem çok zor hemde biz hobiciler için benzeri olmayan bir nimet, bilgi yetersizliğinden dolayı konu açamıyorum ama açılan konuların sıkı takipçisiyim ;) Sayenizde de bu takipte hiç zorlanmıcam :RCKolik: