[Duyuru]: SHT-İHA ve Kayıt Sistemi Bilgilendirme Toplantısı - 6.Mayıs.2016

Saolun arkadaslar :) dilimiz dondugu kadar anlattik derdimizi. Bizim icin de guzel oldu, gezdik Mehmet abiyle :D

Can zaten hobi kullanimina yonelik iha0 ve 1 kategorisinde egitim zorunlu degil. Egitim alma sarti ticari kullanicilara gelecek. Ayni sekilde sigorta isi de ticarilere gerekiyor. Tabi sehir icinde ucus yapilacaksa, ticari yada hobi fark etmez, ucus izni alabilmek icin bunlarin hepsini isterler. Kisaca sehir icinde ucmak isteyenler ya onlarin yoluna gidip geregini yerine getirecek, yada 500gr altina inecek.

Yada 17bin lirayı bastırır. O da bi tercih :D

Emre eline sağlık. Bundan daha güzel anlatılamazdı .

Mehmet abi ile birlikte bizi en iyi şekilde temsil etmişsiniz.
SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emre abi ve Mehmet abi katilımınız ve yorumlarinız icin cok tesekkurler. Ellerinize saglik umarım gun gectikce sorunlar ortadan kalkar.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler arkadaşlar. Biraz daha netleşti gibi. İnşallah yapılacak düzeltmelerle bu yasa iyi ki çıkmış deriz ilerde.

Bizi temsil edip olanları burada paylaştığınız için teşekkürler :)

Emre kardeşimizin anlatıklarını canlı canlı Droncuların ağzından da duymak isteyen bu video mutlaka izlesin diyorum ;D

SHGM Toplantı Notları - DroneTurk gözüyle

[vimeo]http://vimeo.com/165879713[/MEDIA]

Video linki görünmüyor? Tapatalk üzerinden?

Sent from my SM-G900FQ using Tapatalk

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Video linki görünmüyor? Tapatalk üzerinden?
Görünür link ilave edildi ;)

Emre Kaman' Alıntı:
Saolun arkadaslar :) dilimiz dondugu kadar anlattik derdimizi. Bizim icin de guzel oldu, gezdik Mehmet abiyle :D

Can zaten hobi kullanimina yonelik iha0 ve 1 kategorisinde egitim zorunlu degil. Egitim alma sarti ticari kullanicilara gelecek. Ayni sekilde sigorta isi de ticarilere gerekiyor. Tabi sehir icinde ucus yapilacaksa, ticari yada hobi fark etmez, ucus izni alabilmek icin bunlarin hepsini isterler. Kisaca sehir icinde ucmak isteyenler ya onlarin yoluna gidip geregini yerine getirecek, yada 500gr altina inecek.

Şehir içi için 500 gr altına inecek demişsiniz, benim drone'um 470gr geçen mail attım iha desteğe bu konuda istediğim gibi ucurabilir miyim diye. Fakat bana kayıt zorunluluğum olmadığını ama yasak bölgelerin herkes için geçerli olduğunu söyledi.
Yani o yüzden ben uçurmakta hala korku yaşıyorum ve kaydım olduğu halde üstelik 470 gr. yani.
Yoksa ben gelen maili mi yanlış anladım ?

Yasak bölgeler, hepimize yasak, yani ağırlık ve boyut fark etmiyor. ;)

Levent Uygun' Alıntı:
Yasak bölgeler, hepimize yasak, yani ağırlık ve boyut fark etmiyor. ;)

Evimizin önünde bayağı büyük bir boş alan var. Etrafda yol var ama hem kalabalık bölge değil hemde boşluk bir alan. Bu kısımlarda şehir içi olarak mı geçiyor :)

Emre Ceyhan' Alıntı:
Evimizin önünde bayağı büyük bir boş alan var. Etrafda yol var ama hem kalabalık bölge değil hemde boşluk bir alan. Bu kısımlarda şehir içi olarak mı geçiyor :)

Sence ? :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emre kardeşimizin anlatıklarını canlı canlı Droncuların ağzından da duymak isteyen bu video mutlaka izlesin diyorum ;D
Yani ben ne diyeyim bilemiyorum, hayretler içerisindeyim. :eek: Ne kadar masummuş meğerse droner arkadaşlarımız, süt bu kadar ak değil...

Ne varmış bi havaalanında uçmakta, milletin kafasının üzerinde özel hayatını ve güvenliğini hiçe sayarak görüntü kaydetmekte falan. :mad: Adam hobisini yapamayacak mı kardeşim...

Çok üzülüyorum droner'lar için madur oldular resmen. Siz düşünebiliyor musunuz birebir aynı kelimeleri kullanıyorum " Yerçekiminden çok çok daha yavaş düşebilen.... " bir dronunuz olacak ve sizi izinsiz uçurtmayacaklar, yok artıkkkkkkkkk...

Benim helide böyle bir özellik yok mesela. :'( Yerçekimi sabit her zaman düşen, değişebilen birşey değil. DJI bunuda başarmış demek ki, yerçekimi zaman zaman 9,81 m/sn2 iken duruma göre 2,22 m/sn2 olabiliyor örneğin. :lollol: :lol: :lol:

Biz modelciler olarak elimizden geldiğince yine tüm yasa ve güvenlik kurallarına uymaya çalışacağız da ben asıl droner'lar ne yapacak onu merak ediyorum. :rolleyes: Zaman gösterecek...