E-flite Extra 300 3D BNF - Micro Uçak Unboxing - Kutu Inceleme

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Yine yeni bir süpriz ile karşınızdayız :D Piaget'ten kapmış olduğumuz INDOOR maceramıza Türker kardeşim ile devam etme kararı aldık :D

Fakat bu sefer akıllandığımız için hiç riske girmedik :lollol: Montaj ve ayar ile uğraşmadan direkt BIND edip uçurabileceğiniz BNF (Bind and FLY- Tanıt ve Uçur) bir model aldık :laugh:

Yeni modelimiz meşhur E-Flite firması tarafından üretilen "Extra 300 3D" %p

Teknik detaylara girmeden öncelikle amacımızı ve neden bu modeli tercih ettiğimizi kısaca sizlerle paylaşalım.

Ne Türker'in ne de benim Piaget harici bir INDOOR uçak tecrübemiz yok. Bildiğimiz kadarı ile yakın çevredeki uçakcı abilerimizin de böyle bir tecrübeleri yok. Uzun uğraşlar sonrası Piaget bir şekilde uçar hala getirmeyi beçerdik. Fakat genel olarak hala şöyle bir sıkıntımız ya da emin olamadığımız bir nokta var. O da şu ;

İdeal ayarı yapılmış bir INDOOR MICRO uçak nasıl uçar ? Olması gereken kabul edilebilen ideal tepkileri nasıl olmalı ?

İşte bu yeni modeli almamızın tek sebebi bu. Peki nasıl diyeceksiniz :laugh: Hemen açıklayalım o zaman ;)

Bu modelin aşağıdaki TANITIM Videosundaki uçuşunu görüyorsunuz. Tabii ki bunu bu şekilde uçuran pilotaj. Fakat bu yetenekli pilotun acaba ayarları nasıl ?? Ne kadar EXPO, ne kadar DUAL RATE veriyor ??

İşte E-Flite güzelliği burada. Internet sayfasından kumandadaki bu modele ait tüm ayarlar indirip, Spektrum kumandanıza modeli import etmek mümkün. Eğer uçak videoki gibi uçmuyor ise artık olay tamamen pilotaj yetersizliğinden, çamur atacak ve kaçacak bir nokta kalmıyor :lol:

Neyse sözü fazla uzaktık. Gelelim tanıtım video ve ürün detaylarına.

NOT: Bu ürünü E-Flite artık üretmiyor. Bu nedenle Türkiye'de kampanyaya girmiş. Bu durumu bilerek aldık, şimdiden vurgulayalım ;)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Teknik Özellikler:
Kanat Açıklığı : 427mm
Uzunluk : 494mm
uçuş Ağırlığı : 32.5g
Motor Size: 8.5mm Fırçalı Motor
Pervane: 130mm x 70mm
Pil: 3.7V 1-Cell 150mAh LiPo (included)
Tahmini Uçuş Süresi: 4-8 dakika

E-Flite Ürün Sayfası :

UMX Extra 300 3D BNF by E-flite TANITIM Videosu
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

E-Flite Extra 300 Kutu İnceleme Videomuz :

E-Flite Extra 300 ILK Uçuşlarımız - 18.10.13 :

Bunlara ürüne ait katalog resimleri :)

Mesut AKIN' Alıntı:
bu ne ya :D uçurmak isityorum ben bunu :D
Ben de ben de ;D Uçağı 200 TL aldık. İçinden 1 adet pil çıktı. 3-4 tane pil alalım dedik, Türkiye'de tanesine 25 TL istediler :lol:

Biz de hemen Hobbking pil sipariş ettik 4 adet. Piller geldi, Türker'im gelsin, haftaya ilk uçuşunu yapacağız :D

Inceleme videosunda sizlere aktarmaya çalıştık belki fark edilmemiş olabilir ama işçilik, dizayn 1 numara %p E-Flite bu işi gerçekten iyi biliyor :thumbup:

Türker ve senden sonra bu modeli ilk gören kişi olarak uçuşunu merak ediyorum. Ve tabii ki Türker'in yorumlarını da!

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Ben demedimmi Birgün herkes Uçağa dönecek ;D
Baktık uçakçı abi ve kardeşlerde bir hareket yok :laugh: ve forumun uçak bölümü çok sakın kalıyor, biz de 2 HELICI bu kısma da parmak atalım deyip, kendimizi ve paramızı feda ettik :laugh: Yani ne yapıyor isek sizler ve forum için :lol:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Baktık uçakçı abi ve kardeşlerde bir hareket yok :laugh: ve forumun uçak bölümü çok sakın kalıyor, biz de 2 HELICI bu kısma da parmak atalım deyip, kendimizi ve paramızı feda ettik :laugh: Yani ne yapıyor isek sizler ve forum için :lol:

%50 extra da bekleriz ;D şöle 300cc motor seside duyalım eee nede olsa foruma motor sesi dinletmek lazım dimi :lol:

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
%50 extra da bekleriz ;D şöle 300cc motor seside duyalım eee nede olsa foruma motor sesi dinletmek lazım dimi :lol:
Ama bir de söyle bir meşhur bir laf vardır ki şahsen çok severim ;): "Her seyi de devletten beklememek lazım" :lol:

Modeliniz çok şık duruyor.Kazasız,kırımsız uçuşlar dilerim. :)

maydin67' Alıntı:
Modeliniz çok şık duruyor.Kazasız,kırımsız uçuşlar dilerim. :)
Teşekkür ederiz Mehmet abi :)

hocam bu uçak bir harika :D

trex 450 promda uçuramadan kırımdan bıktıgım için gecen hafta nano cpx almıstım ev içi canlı sim yapıyorum

uçak olarakta bixler 2 var acemiliği atlatmaya çalısıyorum ama çok büyük arazi gerekiyor
cesna 182 var ama kesinlıkle acemi işi olmadıgını gördüğümden kendimi hazır hissedene kadar vitrinin üstünde süs görevi yapıyor
nano cpx misali arka bahçede uçurabilecegim mümkün oldugunca küçük ama acemi işi bi model uçak tavsiye edebilirmisiniz

Valla Murak ucakta micro isi biraz sikintili. Mesela bu sadece 35 gr. Bu ne demek en hafif ruzgarda disarda ucmaz demek.mzaten indoor diye geciyor.

Oyle evin bahcesinde ucurabilecegin bir model ne yazik ki ben bilmiyorum :embarras:

Peki boyutları küçük ama biraz ağır bir model bulsak güçlü bir motor ve ucuz yollu stabilizasyon sistemi uyarlasak yani teknolojinin nimetleri ile acemilik için takviye alsak
Bixleri bilmediğinden komple fiberli bantla kapladım hatta gövde altı üç kat şimdi zor ucuyor en ufak dengesizlikte düşüyor karbon kanat çubuğunuda kırdığım için uçağa ara verdim

Benim aklıma gelen birtek Parkzone'un Mini Vapor'u dediğiniz alanlarda uçurulabilir bence Murat Bey.