EC135 450 Size with Fenestron and many Scale Details

Celalettin Yazkan

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Epey bir ara vermiştik tekrar youtube abiye takılırken buldum arkadaş biraz özenip yapmış. :saygilar:
Kumandası da güzelmiş ;D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi Hakan bunu görmesin :) malum senden bunun sarı renk olanını almıştı :)

Bu arada açılıp kapanan on aydınlatma ve arka pervane gercekten cok hoş olmuş .

Senin ara verdigin scale paylaşımlarını da özlemiştik dogrusu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi Hakan bunu görmesin :) malum senden bunun sarı renk olanını almıştı :)

Bu arada açılıp kapanan on aydınlatma ve arka pervane gercekten cok hoş olmuş .

Senin ara verdigin scale paylaşımlarını da özlemiştik dogrusu :)

Özellikle Hakan görsün diye koydum ;D

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Özellikle Hakan görsün diye koydum ;D
Tahmin etmiştim abi :) :) :)

Celalettin abiiiii , yine kaşıdın mı yaramı ?.....Bu model hazır geliyor , Rush heli , plastik bir fenestronu var ama çok para istiyor malzemesine göre.
Benim iki tane adamım var youtube'da , Almanlar bu işi çok iyi biliyor , kendi özel imalatları fenestron takmışlar hem 450 hem 500 sınıf için.İçlerim sızlıyor da yapacak birşey yok , çok para çok emek ...Bunterfish ve Heliharmann , ikisi de çok profesyonel , ben daha adam gibi bir alan turu atamadım ki , heliyi giydireyim.Ancak ömrüm varsa giydirip uçurmadan bu hobiyi bırakmam.
Mr.Heliharmann'ın 500'lük trex500 Esp'sine taktığı fenestronu ve kuyruğun nasıl tuttuğuna bir bakın.İçim yanıyor içiiimm...... :D

Evet gerçekten çok güzelmiş :thumbup: Pilotaj süper bu arada :halay:

Allah şu youtube dan razı olsun.Geçenlerde youtube sayesinde piyanoyu tamir ettim tamir için 400 tl istemişlerdi.Youtube bu çakalların işine biraz çomak sokuyor ama iyi de yapıyor. :thumbup:

Hakan gerçekten bu adamlar mükemmel :saygilar:

Sen ne diyon Celalettin abi , bu adamlar aynı Sümer abim gibi , profesörü olmuşlar artık işin.Videolarında o fenestronun detaylı montaj ve tanıtımı da vardı ama , sanırım patentini almışlar , özel videoya dönmüş , izlettirmiyor youtube.Ancak imalatı yapan adamın sitesine ulaştım , çok çılgın fiyatlar istiyor, ama malzemeyi bir gör.Mest oldum messst...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Sen ne diyon Celalettin abi , bu adamlar aynı Sümer abim gibi , profesörü olmuşlar artık işin.Videolarında o fenestronun detaylı montaj ve tanıtımı da vardı ama , sanırım patentini almışlar , özel videoya dönmüş , izlettirmiyor youtube.Ancak imalatı yapan adamın sitesine ulaştım , çok çılgın fiyatlar istiyor, ama malzemeyi bir gör.Mest oldum messst...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hakan sen bunu yapacak ekipmana sahipsin istersen yaparsın. :thumbup:

Aslında imkansız değil Celalettin abi , tornamızda var frezemizde , cnc de var ancak böyle şeylere değer verecek ekip yok ..Şimdi ben bununla uğraşsam , bir hafta kafa patlatsam , cad cam de modellesem , imalatına girişsem , bana gülerler fabrikada.En sert alüminyumdan sipariş etsem çatır çatır işleriz bunu , aslında bir cnc işleme merkezimiz olsa hepsini halleder ama , elle de olur.Sadece zaman , cesaret , azim ...İşin diğer bir yanı bunca emeğe karşı sadece kendi fuselagemi yaparım , ötesi zaten olmaz. :(

Hakan biz neden hep tüketen oluyoruz üreten olmuyoruz hep harcayan olup kazanan olmuyoruz işte bundan abisi.Hep çevremiz bizi oyuncaklarda oyalanıyoruz zannettiği için kimi zaman en yakınımıza(eşimize) bile anlatamıyoruz bir modelciyi ancak başka bir modelci gerçek anlamda anlayabilir.