Elinde arkadan itişli V-tail planı olan var mı ?

İlgi Alanı
Hepsi
Long range bir uçak yapıcağım otonom olucak . (Bitirme projesi ve ya festival için değil) mini talonları çok sevdim ama yurt dışından almak çok riskli ve pahalı. Elinde cnc için dosyası olan varsa payalaşabilir mi ?

Hocam elinizde ne gibi malzemeler var motor kumanda servo kontrol kartı vb ona göre bir seçim yapılabilir direk v tail yada mini talon olcak diye şart koymamak gerekir. Bir ara fpv uçaklara araştırmıştım skyhunter veya daha sportif birşey olsun istiyorsan vas banshee ye de bakılabilir
Mini talona dünyada en çok kullanılan fpv uçaklardan biri bu sebepler birçok farklı boyutu ve varyantı var. Öncelikle long range derken uçuş süresi ve hedef kaç km o belirlenmeli sonra elinizde var olan malzemelerle neler yapılabilir ona bakmalı Internette bolca plan var ama siz sanırım vektörel çizim dosyası arıyorsunuz

Hocam elinizde ne gibi malzemeler var motor kumanda servo kontrol kartı vb ona göre bir seçim yapılabilir direk v tail yada mini talon olcak diye şart koymamak gerekir. Bir ara fpv uçaklara araştırmıştım skyhunter veya daha sportif birşey olsun istiyorsan vas banshee ye de bakılabilir ama mini talona da en çok kullanılan fpv uçak denilebilir. Internette bolca plan var ama siz sanırım vektörel çizim dosyası arıyorsunuz
(2814 1400kv 3S /1.9kg - 60A ESC - 9x6 pervane) bunları almayı planlıyorum. elimde 4 tane 9gr servo var . Servo yetmezse büyüğünüde alabilirim. Kontrol kartını bir yt kanalından bakıp arduino tabanlı yapacağım video atmasını bekliyorum :). Kumanda flysky fs i6s alıcım ia6b. Galiba kumanda alıcı ikilisi uzun mesafe için yeterli değil. Açık alanda 4-5km gitse bana yeterli olur.

(2814 1400kv 3S /1.9kg - 60A ESC - 9x6 pervane) bunları almayı planlıyorum. elimde 4 tane 9gr servo var . Servo yetmezse büyüğünüde alabilirim.
Servolar yeter Ama boyuta bağlı tabi motor olarak bence 4s veya 6s daha düşük amper çeken bir motor alırsanız lion pil ilede kullanabilirisiniz. Bu bağlamda daha düşük kvlı daha büyük pervane kullanan motor kullanılırsa dahabiyi olabilir.

Ama bunların hepsinde önce uçağın tam boyutu planlanan kalkış ağırlığı vb konulara karar verilmeli

Servolar yeter Ama boyuta bağlı tabi motor olarak bence 4s veya 6s daha düşük amper çeken bir motor alırsanız lion pil ilede kullanabilirisiniz. Bu bağlamda daha düşük kvlı daha büyük pervane kullanan motor kullanılırsa dahabiyi olabilir
Motor 4S destekli fakat 58A çekiyor 8x5 ile . Li-ion batarya yaptım ama A düşük baya. Yüksek A olan li-ion piller biraz pahalı geldi ve 58A için nasıl pil kullanılmalı bilmiyorum.
Elinizdeki planlara baksak olmaz mı ? Plan uygunsa ona göre parçaları seçeriz.

Long range bir uçak yapıcağım otonom olucak . (Bitirme projesi ve ya festival için değil) mini talonları çok sevdim ama yurt dışından almak çok riskli ve pahalı. Elinde cnc için dosyası olan varsa payalaşabilir mi ?
Otonomdan kastınız nedir? Belli bir rota üzerine giden bir araç mı yoksa kalkış noktasına dönen bir araç mı?

Anladım. Bunun için ne tip bir yazılım ve kontrol kartı düşünüyorsunuz?
Youtubeda bir kanal arduino tabanlı , gpsli bir uçak yapıcak. Açıklamasında " Bir noktaya gidiş ve o noktadan geri geliş yapacak. İleri zamanda otomatik iniş ve kalkış özelliği bulunacak "dedi. Arduino bilsemde nasıl FC yapılır bilmiyordum. Bu video serisi ile öğreniceğim.

Youtubeda bir kanal arduino tabanlı , gpsli bir uçak yapıcak. Açıklamasında " Bir noktaya gidiş ve o noktadan geri geliş yapacak. İleri zamanda otomatik iniş ve kalkış özelliği bulunacak "dedi. Arduino bilsemde nasıl FC yapılır bilmiyordum. Bu video serisi ile öğreniceğim.
Anladım. Ben ve ekibim de benzer bir projede çalışıyoruz. En azından fikir aşamasında. Bizim temel alacağımız modeli aşağıda ek olarak bıraktım. En azından kafanızda bir fikir canlanır. Youtube kanal linkini verirseniz mutlu olurum. İyi forumlar!

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Anladım. Ben ve ekibim de benzer bir projede çalışıyoruz. En azından fikir aşamasında. Bizim temel alacağımız modeli aşağıda ek olarak bıraktım. En azından kafanızda bir fikir canlanır. Youtube kanal linkini verirseniz mutlu olurum. İyi forumlar!

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Ben V tailden yanayım da plan bulamadım . Aslında kendim de ölçülerini çizerim ama kesimim çok kötü cnc için dosya şeklinde lazım.