Erzurumda Drone Yasağı

D.Baran

Uye

Hükümet olur olmaz heryere havaalanı yapıyor,askeri garnizon, D-E-F-G... tipi cezaevi olmayan ilde neredeyse yok gibi. Diğer sayılan kurumlar da zaten malűm.Ben buradaki sınırlamalardan şikayet ederdim oradaki daha beter olacak gibi görünüyor.

Erzurumda Drone Yasağı

Bu sinirlamalar heryerde olur mu bilmem ama su an icinde bulundugumuz durum ve gectigimiz surec malum.. Ozellikle doguda bu tip bi durumun yasanmasi normal bunu anlayisla karsilamanizi beklerim sahsim adina...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erzurumda Drone Yasağı

Gökhan Çiçek' Alıntı:
Bu sinirlamalar heryerde olur mu bilmem ama su an icinde bulundugumuz durum ve gectigimiz surec malum.. Ozellikle doguda bu tip bi durumun yasanmasi normal bunu anlayisla karsilamanizi beklerim sahsim adina...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Doğu batı diye bir ayrım yapmamıştım,haberde yazılan kurumların olduğu heryerde geçerli olacaktır,yani askeri bölge, cezaevi, havaalanı vb. Avrupada amerikada da böyle zaten.Diğer sizin vurguladığınız çatışmalı bölgeler tabiki normal ve farklı birşey.

Bu habere göre bakarsak avrupada şöyle bir farklılık var, mesela almanyada havaalanlarının 1,5 km uzağında 30 m yüksekte uçurulabilir.Uçakların iniş ve kalkış yönüne görede 15 km uzaklıkta 100 m ye çıkılabilir.Beter derken bu vb. noktaları kastetmiştim.

Mesela yükseklik sınırı bir yerde 300 feet diye okudum. (Birim olarak "feet" in seçilmesi de garip). 300 feet yanlış cevirmediysem 90 metreden biraz fazla ediyor.Almanyada sınır 100,Avusturya da 150 m örneğin.

Erzurumda Drone Yasağı

D.Baran Küçükkaya' Alıntı:

Hükümet olur olmaz heryere havaalanı yapıyor,askeri garnizon, D-E-F-G... tipi cezaevi olmayan ilde neredeyse yok gibi. Diğer sayılan kurumlar da zaten malűm.Ben buradaki sınırlamalardan şikayet ederdim oradaki daha beter olacak gibi görünüyor.
Maalesef bizde kurallar gec gelir ve geldigi zamanda alakali alakasiz tum durumlari kapsar...

Sahsi fikrim ilerleyen zamanlarda daha kati ve sacma kurallarla karsilasacagiz ne yazik ki :-\