ESC Tavsiyesi

OkanTunatan

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Herkeze Merhaba,

4 adet brushless motoru tek ESC üzerinden calistirmak istiyorum.

Eger mümkünse ESC alirken herhangi bir özellige dikkat etmem gerekiyormu ?

Ayrica motorlarin 2 tanesi soldan saga 2 taneside sagdan sola dönecek.

Cok sey istedim biliyorum :)

Simdiden Tesekkürler

Okan

Benim bildiğim her brushless motor için ayrı bir esc gerektiği. Tek esc senkronizasyon sorunu yaratıp motorları yakabilir. Tabi bu söylediğim 1 esc 2 motoru çalıştırırsa olabilecek sorunlar. 4 motor için neler olabileceğini siz düşünün. Esc masraftan kaçılacak bir ekipman değil. Onun yerine 4 in 1 esc veya 4 tane ayrı esc kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
Adminimin affına sığınarak bir link ekliyorum: (Reklam gibi olacak ama çözüm bu)

Tek ESC fiyatına derde derman!

Quadcopter için istiyorsanız istediğiniz ESC değil . All in one flight controller " hepsi bir arada uçuş kontrol modülü " . Aratırken "AIO" diye aratırsanız karşınıza çıkar . Aklıma holybro kakutte ve racestar tattoo geliyor ilk etapta . Tabi bütçenz önemli . Sistemi tam olarak ne için kullanacağınızı yazarsanız daha detaylı cevaplae alabilirsiniz .

Bir bilene sor dedikleri bu olsa gerek :)

Cevaplariniz icin tesekkür ederim.

Paramotor pilotuyum.Bulundugum bölgede Benzinli paramotor ile ucmak yasak oldugu icin mecburen Elektoro Paramotor cözümüne gittim.

Dolayisi ile amacim 4 adet Brushless motoro ile yeterli gücü saglayip havalanmak.

Piyasada buna benzer bazi örnekler var.Ama satin almak yerine kendim yapmak istiyorum.

Kullanmak istedigim motoru asagidaki linkde (Umarim link paylasmak yasak degildir.)

Yukaridaki Motor ile uyumlu bir ESC ye ihtiyacim olacak.

Tabi 4 Motor 1 ESC mi yoksa 4 adet ESC mi kullanmam gerekiyo o da ayri bir konu.

Tekrardan cok tesekkürler.

Okan

Aynı sitede tek motor tek esc daha uygun olmazmı?

Aynı sitede tek motor tek esc daha uygun olmazmı?

Tabiki olur.Hatta piyasadaki bir cok örnek sadece tek Motor ile calismakda.

Fakat tek motorda Tork etkisi özellikle kalkisda cok fazla hissediliyor.Bu sebepden dolayi 4 adet Motor ile kalkisda meydana gelebilecek bu etkiyi kaldirmak istiyorum.

Ayrica her paramotor pilotunun korkulu rüyasi pervane kirmakdir.Kaliteli bir pervanenin en az 300 euro civarinda.

4 Ufak pervane ile bu kirim sorununu hic olmazsa minimuma indirmek istiyorum.

Bu iş modelciliği aşıyor ama. En başta niyetini belli etseydin ya.

Tabiki olur.Hatta piyasadaki bir cok örnek sadece tek Motor ile calismakda.

Fakat tek motorda Tork etkisi özellikle kalkisda cok fazla hissediliyor.Bu sebepden dolayi 4 adet Motor ile kalkisda meydana gelebilecek bu etkiyi kaldirmak istiyorum.

Ayrica her paramotor pilotunun korkulu rüyasi pervane kirmakdir.Kaliteli bir pervanenin en az 300 euro civarinda.

4 Ufak pervane ile bu kirim sorununu hic olmazsa minimuma indirmek istiyorum.
Bulunduğum bölgede (Fethiye) hayli fazla yamaç paraşütü ve paramotor kullanılıyor.
Paramotor ilgi alanım olmamasına rağmen fırçasız sistemlerle haylidir uğraşan biri olarak paramotorcularla bir ara sohbet etmiştik.
Kullandıkları patlarlı motorlar genelde sanıyorum 15-25 hp güç üretenler. Ve bunlara alternatif olacak brushless motorlar olabileceğinden söz etmiştim.
Benim aklıma "Tork" etkisinin fazla olacağı gelmemişti. Zira kullandıkları motorlarda da zaten o etki vardır.
4 motoru 4 pervane ile kullanmak da elbet bir fikir. Nasıl yerleştirileceklerinin planını yaptığınızı sanıyorum. Yada aynı pervaneyi çeviren (tek mil üzerinden tahrik) 4 motor da olası. Yada yeterli iki motor...
Ne kadar itki size yeterli bilmiyorum. Büyükce EDF Fanları da incelemenizi öneririm. (pervane kırım ihtimali ve karmaşası azalır)
Kolay gelsin.:saygilar:

Moderatör tarafında düzenlendi: