Trex 450 Pro icin uygun ESC ve Pil tavsiyesi

Serkan5332000

Yeni Uye
Merhabalar.. 450 pro için 3000 mah 25 c 238 gram agırlığında pil aldım hatamı ettim sizce.?
Diğer sorumda.3 aydır 450 pro modeli toplamaya uğraşıyorum.. Gecen gün batarya yandı elimde.. dünde 30A markasız bi esc dumanlar cıkardı.. 4000kv motor ve 3000 mah 25 c 11.1.v lipo ile uyumlu çalışabilecek bi esc tavsiyeniz varmı? 40A ESC UBEC 4A yada skywalker 40a Esc Fırçasız Motor Hız kontrol.. uyumlu olurmu yada 45A mı almam lazım..yada daha yüksek A lımı almalıyım..

Diger bir sorum da 450 pro için 3000 mah 238 gr lipo uygun olurmu..?40 A esc ve 4000 kv motorum var..
Teşekkürler

4000 kv motor. 3000 mah pil ile uyumlu esc tavsiyesi.

Serkan bey, konuyu farkli yerlere birden fazla acmaniza gerek Yok...

Konuyu bilenler ya da ilgilenenler zaten cevap verecektir.

Ewt nerde paylaşacağımı karar veremedim..inşallah yardımcı olacak biri cıkar..esc sıparış vermem lazım..sabırsızlanıyorum artık :)

Serkan Bey , 40-45 Amper bir esc ve 3S 2200 mah 25-40 C bir pil rahatlıkla sisteminize yeterli gelecektir...
3000 mah bir pil , 450 sınıf için daha doğrusu 3S sistem için ağır gelecektir..

Tsklr cevap icin.238 gr cok fark yok gibi geldi ama elektroniksel olarak bi zararı olmıcaksa kullanıcam sanırım cunkü 2 tane aldım..

Serkan bey , helikopter modelciliğinde gramlar çok önemlidir....(daha doğrusu tüm uçan modeller için önemlidir) Şimdi sizin modelin bir benzerinin teknik verilerine baktım , pilsiz 513 gram , pille birlikte en fazla 638 gram ağırlık önerilmiş ,ancak siz diyorsunuz ki benim pil 238 gram...Yani toplam uçuş ağırlığınız 751 gram...Arada önerilen değerlerden 113 gram daha fazla fark var...Bunu olması gereken ağırlığa oranlarsanız , nerdeyse helinizin topam ağırlığından 5'te 1 kadar daha fazla ağırlıkla uçmayı düşünüyorsunuz demektir...
Bunu anlayabileceğiniz daha basit bir örnekle anlatalım...Diyelim ki 90 kilo ağırlığındasınız ve size 5 dakika boyunca koşmanız söylendi...Sırtınızda 20 kilo bir ağırlıkla mı daha rahat , daha hızlı ve daha uzun mesafe koşarsınız , yoksa ağırlık olmadan mı daha rahat koşarsınız... :saygilar:

Serkan İçlek' Alıntı:
Tsklr cevap icin.238 gr cok fark yok gibi geldi ama elektroniksel olarak bi zararı olmıcaksa kullanıcam sanırım cunkü 2 tane aldım..
O piller ile toplam uçuş ağırlığından öte, modelin ağırlık merkezini de tutturamayacağınız gibi, zaten canopy nin de içine sığmazlar, yani olmaz.
Elinizdeki model için kullanabileceğiniz pil; maximum 2600 mah. olmalı ki sorunsuz şekilde ağırlık merkezi ayarlayın ve canopy takılabilsin. Ayrıca canopy takmadan da uçmayın.
450 lik modele 4000 kv motor takıyorsanız da, olması gereken Max.kafa turuna göre, motor pinyonunu da uygun dişde kullanmalısınız, gerekirse de Throttle Curve ayarlarını tekrar gözden geçirmelisiniz.:saygilar:

Çok iyi anladım olayı..Yani satış bölümüne yada takasa çıkarıcaz pilleri sanırım.conapiye sıgdırdım ama ağırlık ve ağırlık merkezi sorun çıkarack sanıtım..tşkler..90-100 tl türkiyeden alabileceğim önereceğiniz bi esc varmı?

Serkan İçlek' Alıntı:
Çok iyi anladım olayı..Yani satış bölümüne yada takasa çıkarıcaz pilleri sanırım.conapiye sıgdırdım ama ağırlık ve ağırlık merkezi sorun çıkarack sanıtım..tşkler..90-100 tl türkiyeden alabileceğim önereceğiniz bi esc varmı?

Bu arada motorunuzun spec.lerini bilmiyoruz, genelde 3S konfigürasyon ile 40A. Esc yeter ama, elinizdeki motorun Max. çektiği akıma bakın ki ona göre esc arayışına girin.
;)

50 amper olanı alıcam kaliteli bi alete benziyo.