Esc tipleri, ozellikleri ve yazilim atilabilirligi hakkinda liste

slowbend

Uye
Merhaba arkadaslar,

Elimizdeki esc lerin ozellikleri hakkinda derli toplu bir liste buldum. Bu listede ayrica, yazilim atilip atilamadigi, atiliyorsa uygun yazilimin linkleri de var.

Dili ingilizce, ancak elimizdeki escleri tanimak adina yardimi olacagina inaniyorum.

Kirimsiz ucuslar :)

Çok faydalı bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.

Gerçekten derli toplu düzel bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler Erman Bey. :thumbup:

Konuyu hemen indeks alalım ;)

ben de tam bu konuyu ariyordum. sagolun Erman bey. cok yardimci oldunuz.

Merhaba

rctimer 40A esclerimde yüklü olan programa girerek ayarlarını görmek istiyorum.Bunun için
Atmel Atmega Socket Firmware Flashing Tool,USBasp aldım.sizin listenize baktım esclerde pad yokmuş.

buradan sonrasında kaldım.:)

Erman Yaman' Alıntı:
Merhaba arkadaslar,

Elimizdeki esc lerin ozellikleri hakkinda derli toplu bir liste buldum. Bu listede ayrica, yazilim atilip atilamadigi, atiliyorsa uygun yazilimin linkleri de var.

Dili ingilizce, ancak elimizdeki escleri tanimak adina yardimi olacagina inaniyorum.

Kirimsiz ucuslar :)

Hk.de satilan, pede ihtiyac olmadan direk atmel cipe uygulanan ara kablo ile sorun kalmaz. Ancak benim bildigim, escnin icindeki yazilimi goremezsiniz. Gorebilseniz bile hex kodundan fazlasini goremezsiniz. Bu araclar simonk gibi harici yazilimlar atmak icindir escye

Brake
Cutoff gibi esc ayarlarının şuan ne durumda olduklarını nereden nasıl göreceğim?

Onun icin eger varsa, esc'nizin program kartini almaniz gerekli.

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
Brake
Cutoff gibi esc ayarlarının şuan ne durumda olduklarını nereden nasıl göreceğim?
Manual incelemek lazım. Align ESC mesela açılışta sıralı bip ile hangi parametrenin, neye ayarlı olduğunu öğrenebiliyorsun ;)