EXTREME FLIGHT EXTRA 300 91" V1

Yakışmış abi :) Performansından memnun kalacağına da şüphem yok. Gerekli araştırmalar ve hesaplamalar en ince ayrıntısına kadar yapılmıştır :thumbup:

Dun tekerler bosluklarini almak icin akslari soktum. Tekerin birinde bosluk fazlaydi, digerinde neredeyse yok gibiydi...

Bosluklu olani farkli boyuttaki shimlerle (0.1, 0.2, 0.3 mm) bosluksuz olacak sekle getirdim. Digeri iyi gibi elimi surmeyeyim derken, hadi dedim bir kontrol olsun onu da sokeyim diye karar verdim... Sokerken bir gariplik hissettim, lastik ve jant hareket ediyor gibiydi, esnedi mi falan derken baktim ikiye ayrilmis bizim Skywing'den gelen jantlar... Can sikici olduysa da, gobek kismina yogun sekilde 30 dakikalik epoksi bastim, yine gobekteki tek bir noktaya kalin Cyano degdirdim, sungerin janta bastigi yanaklara da Uhu por esnek yapistirici surup kapattim janti. Kicker ile gobekteki ufak Cyanoyu aktif ettim ki saatlerce beklemeyeyim yapistiriclarin kurumasini diye...

Tekrar topladim, 0.1mm shim ile yine sifir bosluk olacak sekle getirdim tekerlekleri. Surtunme yok ama lakir lakir oynamiyorlar aks uzerinde. Foto yok, aksam saatinde ve hafif atesli olarak yapinca bunlari, pek keyfim olmadi foto cekmek icin...

Dun 3 palli pervane ile deneme sansim oldu ucagi...

Eski 24x9 Falcon iki palli pervaneye kiyasla deneyimlerim ve gozlemlerim su sekilde:

1-Motor sesi farketmedi ancak ozellikle tam gaz acmanin zaruri oldugu manevralarda pervane yirtilma sesi kayboldu ki asil amacimiz da buydu, ulasmis olduk amacimiza
2-Nefis bir gaz hissiyati var, gazi kontrol etmek cok daha kolaylasti, lakin yirtilma sesi olmayinca gazi eskisinden daha yuksek tutmaya basladim ilk birkac ucusta, silindir sicakligim 8-10 derece artis gosterdi. Sonraki ucuslarda telafi edebildim...
3-Uc palli pervanede gucun dustugu cok soylenegelse de hissedilir bir degisiklik hissetmedim. Yani, bilmeden ucursam eski pervaneden bir farki yok derim muhtemelen. 3D ucusta hissedilir oluyordur muhtemelen, deneme firsatim olmadi ama amacim zaten 3D yapmak degil bu modelde
4-Pervanenin yerden mesafesi otomatikmen 2,5 santimetre yukselmis oldu, ucagi yerde indir kaldir yaparken yere surtunme ihtimali cok cok azaldi...
5-Pervanenin icerisinden Falcondaki gibi koruyucular cikmadi. Elde 2 tane yedegim vardi, bir arkadasin elinde de tek varmis, uclu yapip voltrani olusturduk. Mavili korumalar resimde gorulebilir

Durum bu... Motor sagligini gozlemeye devam edecegim.... Bu haliyle stabil devam edebilirsek cok ama cok keyifli bir donusum oldu diyebilirim benim acimdan...

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Şu kombinden bende istiyorum 😍 Gerçi çok şükür. En küçüklerinden olsa da işlev açısından benzer bir kombinim var :coolxf: E önemli olan da işlevi değil miydi 🤔:lol:

Baslicam simdi senin kombinine ... Birak bu suslu sozleri, ucus gorelim ucus :coolxf: Su an yogun donemin diye bulasmiyorum, ama radarimdasin !!:RCKolik:

@3dholicpilot hocam, isminizi bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum kusura bakmayın.Modeliniz çok güzel görünüyor kırımsız ve emniyetli uçuşlar dilerim.Bu arada uçakların arasında gri renkli malzemenin ismi nedir acaba? Nereden bulabilirim? Uçuşa giderken ve Uçakları arabaya yüklerken defalarca kaplamayı patlattım.Artık kaplama yapmaktan usandım, olacak gibi değil.En azından kanatları içine koyabileceğim bir çanta kılıf gibi materyal şart oldu.:)

@3dholicpilot hocam, isminizi bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum kusura bakmayın.Modeliniz çok güzel görünüyor kırımsız ve emniyetli uçuşlar dilerim.Bu arada uçakların arasında gri renkli malzemenin ismi nedir acaba? Nereden bulabilirim? Uçuşa giderken ve Uçakları arabaya yüklerken defalarca kaplamayı patlattım.Artık kaplama yapmaktan usandım, olacak gibi değil.En azından kanatları içine koyabileceğim bir çanta kılıf gibi materyal şart oldu.:)

Extreme Flight kitle birlikte geliyor kanat kılıfları. Malzeme şöyle birşey, diktirilebilir terzide...

Son düzenleme: