F4 omnibus v3 ile ppm bağlantı sorunu

İlgi Alanı
Uçak
Omnibus kartına ve frysky d8r-ii plus turnigy 9x kumandaya sahibim internette de araştırmama rağmen bid türlü bağlantı kuramadım. Sbus tek bir kablo ile bağlanıyor fakat ppm de nasıl yapacağım anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kartı betaflight üzerinden programlıyorum gps falan bağlanıyor ama d8r-ii plıs alıcı bir türlü algılatamadım kart ile bağlantım nasıl olmalı :saygilar:

Ppm de tek kablo üzerinden bağlanır tıpkı sbus gibi . Standart bir servo kablosu yeterlidir. Omnibus lartın üzerinde ppm bağlantı noktası gösteriliyor . Ya kablonun bi ucunu kesip telleri tek tek lehimleyeceksin yada karta 3 pinli bir bacak lehimleyeceksin . Ppm kanalı vrya cppm alıcının 1.kanalı olması lazım.Tabi bunu öğrenmenin en kolay yolu hem kartının hemde alıcının kılavuzlarını okumak ?

Ppm de tek kablo üzerinden bağlanır tıpkı sbus gibi . Standart bir servo kablosu yeterlidir. Omnibus lartın üzerinde ppm bağlantı noktası gösteriliyor . Ya kablonun bi ucunu kesip telleri tek tek lehimleyeceksin yada karta 3 pinli bir bacak lehimleyeceksin . Ppm kanalı vrya cppm alıcının 1.kanalı olması lazım.Tabi bunu öğrenmenin en kolay yolu hem kartının hemde alıcının kılavuzlarını okumak ?
Abi benim alıcımda 8 tane ppm çıkışı var ve bunlardan ayrı olarak kartın yan taarafında analog giriş falan var ama bu lardan hiöbirşey anlayamadım datasheedine de baktım.

You must be registered for see images attach
You must be registered for see images attach

Çok ilginç ? Hem benim yazımda hemde resimde senin istediğin bilgi net bir şekilde verilmiş . 1. kanal işaretli "cppm" diye .
8 tane ppm kanalı olduğunu nasıl kanaat getirdin ?
Onlar ppm değil pwm kanalların . Bu işe başlamadan önce bağlantı protokellerini iyice bir oku lütfen .

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Te
Çok ilginç ? Hem benim yazımda hemde resimde senin istediğin bilgi net bir şekilde verilmiş . 1. kanal işaretli "cppm" diye .
8 tane ppm kanalı olduğunu nasıl kanaat getirdin ?
Onlar ppm değil pwm kanalların . Bu işe başlamadan önce bağlantı protokellerini iyice bir oku lütfen .
Teşekkür ederim:eek::saygilar: