FACE TİME İLE FPV

Hüseyin EFECAN

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar merhaba, dün aklıma facetime ile FPV yapma fikri geldi :) bunu deneyen varmı acaba ?

FACE TİME İLE FPV

Delikopter' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, dün aklıma facetime ile FPV yapma fikri geldi :) bunu deneyen varmı acaba ?
Model üzerindeki kamerayı internette nasıl bağlayacağız peki ?? 3G ile mi ?? Hııım olabilir mi acaba :rolleyes: Düşünmek ve biraz araştırmak lazım :) Gerçi FPV işi başlı başına zor bir şey, bir de net girerse işin içine, iyice içinden çıkılmaz bir hal alabilir diye korkmuyor değilim :laugh:

Bu arada facetime olmasa da MULTICOPTER FPV'ler SINAVDA GÖZETMENLIK için kullanılmaya başlamış :eek: :lol:

Orjinal Video :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

FACE TİME İLE FPV

Modelin üzerine kamera yerine İPHONE takacaz Mehmet abi :)

FACE TİME İLE FPV

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Bu arada facetime olmasa da MULTICOPTER FPV'ler SINAVDA GÖZETMENLIK için kullanılmaya başlamış :eek: :lol:

Sınıfta vızır vızır uçan bir alet varken nasıl konsantre olunur ki. Allah akıl versin. Biz de sürekli sınav yaparız. başkasının sayfaları çevirme sesinden bile rahatsız olanlar var.

Ama bu facetime işi aklıma yattı.

Ynt: FACE TİME İLE FPV

Guzel bi fikir olabilir :) ipaddenden cillop gibi izlenir

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmet.goktas' Alıntı:
Guzel bi fikir olabilir :) ipaddenden cillop gibi izlenir

U9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aynen kardeşim, Modele Iphone takacaksın yerdede Ipad, canavar gibi FPV olur valla, ben ilk fırsatta deneyecem

FACE TİME İLE FPV

bu ne saçma bişey Mehmet abi ? pervane patladı , gyro sapıttı , pili güç kesti ? esc yandı kart bozuldu vs vs cve öğrencinin yada öğrencilerin kafasına düştü kaşını gözünü yardı ? eee sonra ne olacak ?

FACE TİME İLE FPV

Mesut AKIN' Alıntı:
bu ne saçma bişey Mehmet abi ? pervane patladı , gyro sapıttı , pili güç kesti ? esc yandı kart bozuldu vs vs cve öğrencinin yada öğrencilerin kafasına düştü kaşını gözünü yardı ? eee sonra ne olacak ?

FaceTİme ile FPV işine ne diyorsun usta

Delikopter' Alıntı:
Aynen kardeşim, Modele Iphone takacaksın yerdede Ipad, canavar gibi FPV olur valla, ben ilk fırsatta deneyecem
Bu durumda biz de merakla ilk deneme sonuçlarını bekliyoruz Hüseyin ;)

FACE TİME İLE FPV

Mesut AKIN' Alıntı:
Valla üstad ben de sinir oldum :mad: Zaten rusça olunca anlamadım ne dediklerini :-\ İyice saçmalamışlar, allah akıl fikir versin diyorum, başka da bir şey demiyorum :(p

FACE TİME İLE FPV

abi yada en kolayı 1 iphone bide ipad olcak görüntülü aççan skype da iphone modele ipadda seyretmeye :) yanlız iphone da kamerayı arkayı seççen

FACE TİME İLE FPV

Maalesef olmaz,wifi 2.4ghz kumandayı etkiler,alanda Celalettin abimiz Gopro yu ipad ile kullandı ve model kumanda almadan düstü.Sanıyoruzki 2.4ghz den etkilendi.

Mehmet Karakaya' Alıntı:
Maalesef olmaz,wifi 2.4ghz kumandayı etkiler,alanda Celalettin abimiz Gopro yu ipad ile kullandı ve model kumanda almadan düstü.Sanıyoruzki 2.4ghz den etkilendi.
Evet bu nasıl aklımıza gelmedi :embarras: Tahmin ettiğin gibi bizim kumandalar ile ne yazık ki aynı frekansta :(

-- Bağlantı, kablosuz erişim noktaları ve cihazın ortak desteklediği, IEEE 802.11 protokolüne bağlı olarak 2.4 GHz veya 5 GHz radyo frekansında gerçekleştirilir.

-- 2.4GHz frekans aralığında çalışan 802.11b ve 802.11g uyumlu cihazların iletişim kalitesi ve hızı, diğer Wi-Fi cihazlar dışında, Bluetooth, mikrodalga fırın, telsiz telefon, bazı telsizler ve benzeri radyo sinyalleriyle çalışan cihazlar tarafından düşürülebilir veya tamamen engellenebilir.

FACE TİME İLE FPV

Zaten face time ile 3g bağlantısı yapilmayacak mi.