Fat Shark Attitude SD - FPV Gözlük- Kutu Açma Videosu (Unboxing)

• Konbuyu başlatan Tolga
  • Başlangıç tarihi
  • 6,796
Ynt: Fat Shark Attitude SD - FPV Gözlük- Kutu Açma Videosu (Unboxing)

Hüseyin Olgun arkadaşımızın 2. mesajını sona kaydırıp, Son buluşma resimlerini 2.mesaj olarak ilave ettim. ;)

Eline sağlık Mehmet Abicim :) Videoları da merakla bekliyoruz hani :)

Videolar da 2. mesaja ilave edildi. :thumbup:

Teşekkürler güzel video

Hayırlı olsun . Merak ettiğim bir şey var onla uçması zor olmuyor mu ?

Tolgacım hayırlı olsun demirbaş ekipmanı almışsın. Tanıtım videosu içinde eline sağlık çok güzel olmuş. Valla bizim site bu konuda emin adım ilerliyor. Yalnız 5.8 cihazlar için kısa mesafe de iyi görüntü verdiği söyleniyordu. Yani kısaca kısa mesafe için uygun olduğu yazılıyordu. Ama kutudan çıkan EzUHF kablosu ile gerekli UHF cihaz alınırsa 5.8 olmasının bir önemi kalmıyor. Direk mesafe uzatılabiliyor anladığım kadarıyla. Başka forumlarda uzun mesafe için 1.2 ve 1.3 alıcı vericilerin daha uygun olduğunu okumuştum. Tabi bu arada bir süredir takip edemediğimiz için bildiklerimiz eskimiş olabilir. Merakla takipteyiz.

Mehmet Abicim, videoları da eklemişsin :) Müzik arkadaki olayına koptum :D
Berkay, aslına bakarsan gözlükle uçması zor değil ama alışmak gerekiyor. Bir de gözlükle uçarken dışarıdan kopman gerekiyor :)
Yücelcim öncelikle değerli yorumların için çok teşekkürler :) Bilgilerin hala güncel :) Dediğin gibi 5.8 yakın ve arada engel olmadıkça çok başarılı. Bu ürünün üstünde malesef 5.8Ghz sinyalleri mevcut, o yüzden tanıtımını da bu şekilde yaptım. Ama bu ürün dışında 1.3Ghz 800mw av tx/rx de aldım tabi :) Gözlüğü test ettiğimde arada hiç engel yokken ve kendi anteniyle 1,3km-1,4km mesafede görüntü aldım. Circular Polarized antenleri ile bu mesafe çok çok az daha artıyor ancak asıl faydası dairesel anten olduğu için hareketlerde sinyal kaymaları çok daha az oluyor..
Özetle çok yakın mesafede gözlüğün 5.8ghz alıcı-vericisini kullanacağım, daha uzun mesafede AV IN portuna 1.3Ghz av alıcının görüntü çıkışını takıp kullanacağım ;) Bir de kumandayı EzUHF ile uzun mesafe modülüne çevireceğim ki o da bir başka konu :)

Bilgilendirme için sağol Tolga. 1.3 tx/rx alman güzel olmuş. Bu işi hakkını vererek yapıcan anlaşılan. .

Rica ederim :) Bu konuyu uzun zamandir planliyordum ama ancak zaman ayirabildim..
Bu arada Skywalker 1900 2013 modeli de geldi, kutusunda :) Dedigin gibi hakkini vermeye calisacagim :)

Tolga' Alıntı:
Merhaba,

Komuk FPV ekibi olarak bir ürün tanıtımı da benden gelsin :)

Henüz kargodan gelen ve dünyada en popüler FPV ürünleri arsında yeralan Fat Shark Attitude SD model FPV gözlüğünün kutu açma videosunda elimden geldiğince sizleri bilgilendirmeye ve almak isteyenlerin nelerle karşılaşacağıyla ilgili bilgiler vermeye çalıştım.

Çekim ve Youtube yüklemesi HD olarak yapılmış olup, video ayarlarından görüntü kalitesi 1080P'ye kadar çıkartılabilir. Ürün ile ilgili daha fazla teknik detayı ise videonun hemen altında bulabilirsiniz.
....................
Merhaba
Paylaştığınız bilgiler çok faydalı oldu benim için.videoda gayet faydalı.sormak istediğim bir kaç konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

Futaba bağlantı kablosu doğru telaffuz ediyorsam head tracking kablosu dediniz.bu kablo ne işe yarar?benim kumandam turnigy 9x de sorun olurmu?

Yerde gözlük dışında bir ekran daha kullanmak istiyorum.bu 2.ekrana görüntü göndermek için yine 2.bir alıcı vericiye ihtiyaç varmı.yoksa model üzerindeki tek verici aşağıda 2 alıcı olurmu ?

circular polarize extra antenler alıcı ve verici anten şeklindemi?yani birini modeldeki vericiye diğerini yerde gözlüğemi takacağız?

birde bu gözlüğü kullanan birinde görmüştüm.tek gözü açıktı ve kumandasını vs göruyordu, tek gözünde görüntü vardı.bu nasıl oluyor?

son olarak gözlük kullanıyorum?gözlük üzerine takılırsa sorun oluyormu?yada içindeki lenslerin numaralarını versek sipariş ona göremi geliyor?
bir gözlükçüye yaptırıp kendimiz değiştirebilirmiyiz?

Merhaba Evren Bey,

Sorduğunuz sorulara aşağıda cevap verdim:

1- Futaba bağlantı kablosu doğru telaffuz ediyorsam head tracking kablosu dediniz.bu kablo ne işe yarar?benim kumandam turnigy 9x de sorun olurmu?
- Uçaktaki/helikoptrerdeki kameranızı pan/tilt servolarının olduğu bir mekanizmaya yerleştirir ve alıcıya bu servoları bağlayıp gerekli ayarlamalrı yaparsanız aşağıdaki linkteki gibi headtracking özellikli fatshark goggle ile kafanızı nereye çeviriseniz uçaktaki kamera da o yöne bakacaktır.. Aşağı/Yukarı ve sağa/sola..

2- Yerde gözlük dışında bir ekran daha kullanmak istiyorum.bu 2.ekrana görüntü göndermek için yine 2.bir alıcı vericiye ihtiyaç varmı.yoksa model üzerindeki tek verici aşağıda 2 alıcı olurmu ?
- Hayır gerek yok, fatshark kendinden AV çıkışı ile dışardan bir ekrana da ayrıca görüntüyü izleme imkanı veriyor.

3- Circular polarize extra antenler alıcı ve verici anten şeklindemi?yani birini modeldeki vericiye diğerini yerde gözlüğemi takacağız?
- Aynen öyle, sadece birine olursa işe yaramaz. Ayrıca bu antenlerin vericideki ve alıcıdaki tipleri de (3 halkalı ve 3 halkalı olarak..) farklı.. Genelde set olarak ikili satılır.

4- Birde bu gözlüğü kullanan birinde görmüştüm.tek gözü açıktı ve kumandasını vs göruyordu, tek gözünde görüntü vardı.bu nasıl oluyor?
- Dediğinizi anlayamadım ama genelde bazı kullanıcılar gözlük kullanırken kumandadaki bazı düğme ve ayarları da kullanabilmek için ya gözlüğü yarım takıyor ya da gözlüğün altındaki sünger/lastik korumayı kaldırabiliyorlar..

5- Son olarak gözlük kullanıyorum?gözlük üzerine takılırsa sorun oluyormu?yada içindeki lenslerin numaralarını versek sipariş ona göremi geliyor?
bir gözlükçüye yaptırıp kendimiz değiştirebilirmiyiz?
- Bu ürünün aşağıdaki linkteki gibi optik lens setleri var, ekstra birşeye gerek yok. Fiyatları da gayet ucuz..

Selamlar

abi bu gözlükten alsam birtek ilave kameramı alacağım birde kamera önerebilirmisin jöle yapmayan :) :saygilar: