Fırçalı Motor ESC alıcıda enerji var motor da yok

İlgi Alanı
Uçak
selamlar;
Quicrun 1060 Fırçalı ESC ani bir sorun ile karşılaştım, servo hareketlerim sorunsuz çalışırken motora enerji gelmemeye başladı. teknik olarak alıcı ya enerji verip motora enerji gelmemesi olası mıdır?
farklı kumanda ve alıcı ile de denedim sonuç aynı, tahminime göre bi parça yanmış olabilir mi. bilgi almadan açmak istemedim,
teşekkürler

servo hareketlerim sorunsuz çalışırken motora enerji gelmemeye başladı. teknik olarak alıcı ya enerji verip motora enerji gelmemesi olası mıdır?
Evet bu mümkün. Yani alıcı çıkışı düzgün çalışırken motor besleme kısmında arıza çıkmış olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Adem CANITEZ
farklı kumanda ve alıcı ile de denedim sonuç aynı

Farklı pillerle de denediniz mi? pil tam şarjlı mı?

O ESC de pil tipini belirleyen bir jumper var, o eğer Li-po tarafında ise ve siz daha düşük voltajlı bir Ni-mh pil ile deniyorsanız ESC pili korudunuğunu düşünerek motoru beslemez.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari

O ESC de pil tipini belirleyen bir jumper var, o eğer Li-po tarafında ise ve siz daha düşük voltajlı bir Ni-mh pil ile deniyorsanız ESC pili korudunuğunu düşünerek motoru beslemez.

Pil dolu ve herzaman kullandığım pil olduğu için denemedim. Zaten aniden oluşan bir durum olduğundan pil çeşidi bölümünde de değişiklik yapmadım. Büyük ihtimal bi arıza oluştu malesef
Teşekkürler

Maalesef müdahale şansım yok, su geçirmez olduğu için sanırım devre tamamen epoksi ile kaplı :(. bu tür izolasyonları açmanın bir yolu var mı acaba, vallahi bıktım sebepsiz elektronik arızalardan, mekanik candır can :)

Son düzenleme: