FLYSKY FS-İ6 ARM-DİSARM SORUNU [ÇÖZÜLDÜ]

M.Enes Koyuncu

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Gerekli kalibrasyonları ve kanal ayarlarını yaprıktan sonra kumandamdan motorlara güç vermeye çalışmama rağmen herhangi bir hareket olmadı. Ardupilot.org da throtlle aşağı yaw sağ olacak şekilds 5 sn bekleyincd arm olur diyordu ama bişey olmadı yardımlarınızı bekliyorum. Sorunun arm disarm dan kaynaklandığını düşünüyorum ben bir yanlışım varsa da kusura bakmayın

Çözümü throtlle %0 iken 5 saniye sağa çekince arm oluyor 2 saniye sola çekincede disarmoluyor

Kontrol Kartınız
2.8
Model Sınıfı
500
Motor, Pervane ve ESC
2212 920
Kumanda Alıcı ve Verici
İa6b
Extra Ekipman
-
Son düzenleme:
Gerekli kalibrasyonları ve kanal ayarlarını yaprıktan sonra kumandamdan motorlara güç vermeye çalışmama rağmen herhangi bir hareket olmadı. Ardupilot.org da throtlle aşağı yaw sağ olacak şekilds 5 sn bekleyincd arm olur diyordu ama bişey olmadı yardımlarınızı bekliyorum. Sorunun arm disarm dan kaynaklandığını düşünüyorum ben bir yanlışım varsa da kusura bakmayın
Kumanda kalibrasyonu yaptığınızdan emin olun. Kanalların yerlerinin doğru olduğunu kontrol edin.
Bence arm dışarı mı kumanda üzerindeki bir switch e atamak daha mantıklı acil bir durumda 5sn uzun bir süre 5sn de çok şey yaşanabilir.

Kumanda kalibrasyonu yaptığınızdan emin olun. Kanalların yerlerinin doğru olduğunu kontrol edin.
Bence arm dışarı mı kumanda üzerindeki bir switch e atamak daha mantıklı acil bir durumda 5sn uzun bir süre 5sn de çok şey yaşanabilir
Radio kalibarsyonu yaptım servo ile de denedim çalıştı servo ayrıca 5. Kanala flight mode atadım değiştiriyor ama bor türlü kaldıramadım dronu @İzzet Camcioğlu hocamın s500 videloarında ne varsa harfiyen uyguladım

Radio kalibarsyonu yaptım servo ile de denedim çalıştı servo ayrıca 5. Kanala flight mode atadım değiştiriyor ama bor türlü kaldıramadım dronu @İzzet Camcioğlu hocamın s500 videloarında ne varsa harfiyen uyguladım
Büyük ihtimal arm etmeye çalıştığınızda bir hata veriyordur bilgisayara bağlıyken arm etmeye çalışın büyük ihtimal ekranda sorunun ne olduğu yazacaktır. Eğer herşeyi yaptıysanız parametrelerden arm check gibi bir parametre olacaktı onu kapatın

Hocam teşekkürler halettim throtlle %0 da 5 saniye sağaçekince arm oluyor 2 3 saniye sola çekince de disarm oluyor