FLYSKY FS İ6 İKİNCİ ALICI EKLEMEK

uzm-bora

araba dan heliye geçiı çabam :)
ARKADAŞLAR MERHABA. ELİMDE FLY SKY FS İ6 KUMANDA VAR. 2 ALICI BAĞLAMAK İSTİYORUM. İKİSİNİDE AYRI ZAGİLERDE KULLANACAĞIM. BUNLARI KUMANDAYA NASIL TANITIRIM GERÇİ BİRİ TANIMLI. DİYER SORUM SA KUMANDA ÜZERİNDEN NASIL İKİSİ ARASINDA GEÇİŞ YAPABİLİRİM. KUMANDAYI PEK TANIMIYORUM. DETAYLI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM.

alıcıyı tanıtma yani Bind şu şekilde yapılıyomuş

kumandadan videodaki tuşa basılı tutarak eşleşme moduna alıyor, alıcıya esc den güç verip bind kablosunu çıkarıyor gördüğüm kadarıyla, basit bir işlem.

sanırım, alıcıyı kumandaya değilde, kumandayı alıcıya tanıtıyoruz. herhangi bir işlem olmadan ikisinede sinyal gönderebiliyor kumanda. net bir yanıt alana kadar deneyebilirsiniz.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bunu biliyorum zaten bu alıcım var ben ikincisini de eklemeye çalışıyorum. Eklediğimde ilkini iptal ediyor [emoji20]

uzm-bora' Alıntı:
Bunu biliyorum zaten bu alıcım var ben ikincisini de eklemeye çalışıyorum. Eklediğimde ilkini iptal ediyor [emoji20]
Bir modelde tek bir alıcı kullanıldığı için iptal etmesi normal. Şimdi senin yapman gereken ilk etapda şu an kullandığın modelin aynısını kopyalamak ya da yeni bir model açarak ismini mesela "Zagi-2" demek.

İşte açtığın bu 2. modelde yeni alıcıyı tanıtmak gerekiyor.

Hah işte bunun nasıl yapıldığını adım adım anlatmak lazım [emoji16]

öncelikle flyskyda bind işlemi yaparken kumandan kapalı olmalı, yani alıcına baterry yazan kısımdan bind kablonu takıyorsun, ardından esc den alıcına güç veriyorsun ve ışıgı yanıp sönmeye başlar, ardından hemen kumandanın bind tuşuna basılı tutarak kumandanı açıyorsun (başka marka kumandalarda önce kumanda açılıyor ama flyskyda tersi) , ışık sabit yanmaya başladıktan sonra önce alıcıdaki enerjiyi kesip sonra kumandayı kapatıyorsun, bind kablosunu yerinden çıkartıp kumandanı açıp alıcına elektrik vererek kullanabilirsin.

ikinci sorunuza gelince, aynı hafıza üzerine bind etmemek için öncelikle kumandayı açtıktan sonra "OK" tuşuna uzun süre basılı tutucaksınız ve karşınıza bir ekran gelir, ordan "SYSTEM MENU" yazan kısmı seçiceksiniz ordanda karşınıza yeni ekran gelir, o gelen ekranda yukarı aşağı tuşları ile "MODEL SELECT" kısmına geldiğinizde yanılmıyorsam 20 tane model ismi cıkmalı karsınıza hafıza 20 diye biliyorum, genelde sizde ilk model seçilidir , burdan ikinci bir model seçiceksiniz örnegin model 2 yazanı, ardından "MODEL NAME" menusune gelerek buna bir isim verebilirsiniz böylece hatırlamanız kolay olur, hem model 1 için hangi uçagınızda kullanıyorsanız bir isim verin hemde yeni bindliceginiz alıcı için burda model 2 ye bir isim verin, ilerde hangi uçağı ucuracaksanız kumandayı açıp önce burdan model seçmeniz gerekiyor, yani hangi alıcıyı kullancagınızı seçiyormussunuz gibi düşünebilirsiniz. işde burda model 2 yi yada 20 modelden istediğiniz herhangi birini seçip ismini değiştirip yeni alıcınızı yukarda yazdıgım gibi bindlerseniz sorunsuz kullanırsınız..

NOT: zagi uçuracagınızı söylemişssiniz olay sadece alıcıyı bind edip model seçmekle bitmiyor, v-tail gibi özellikleride kumandadan ayarlamanız gerekiyor, v-tailden sonra reverse ve trim ayarları gerekebilir, bu ayarları yapmadan uçagınıza yada zaginize pervane takılıyken güç vermemenizi öneririm.

kırımsız uçuşlar dilerim...

Biz sadece mix yaptık vtail falan yapmadık. Neden yapılması gerekiyor. Mix yeterli olmuyormu. Biz uçtuk. Bir iki düşüşten sonra sağa dönmemeye başladı bu dediğinizle ilgilimidir acaba ?[emoji15]

uzm-bora' Alıntı:
Biz sadece mix yaptık vtail falan yapmadık. Neden yapılması gerekiyor. Mix yeterli olmuyormu. Biz uçtuk. Bir iki düşüşten sonra sağa dönmemeye başladı bu dediğinizle ilgilimidir acaba ?[emoji15]

mixle çözdüyseniz vtail yapmayın, ben vtail ile çözdüğüm için o kısmı biliyorum, önemli olan sistemin dogru çalışması yani zagide şöyle açıklayayım, kumandadan sag stiği sağa çektiğinda zagiye arkadan baktıgınıza sagdaki kanatcık yukarı kalkıcak soldaki aşagıya inecek, sola çekince soldaki yukarı kalkıcak sagdaki aşagıya inecek, stiği aşagıya cektiginizde her iki kanatcık yukarı kalkıcak, stiği yukarı itince her iki kanatcık aşagıya dogru inicek, (zagide iki servo kullandıgınızı varsayarak yazdım bunları) , bu şekilde çalışmayı mix ile saglıyabildiyseniz vtaili fazla kurcalamayın :D, en iyi yol bildiğiniz yoldur bozmaya lüzüm yok çalışan bir şeyi bence.

Aynen mix le hallettik sağol [emoji16]