FlySky İ6X simulator bağlantısı

Adil Ertuğrul Kaya

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
FlySky i6x kumanda yükseltme kablosu ile direk bilgisayara bağlanabiliyor mu simulator çalışmak için?
YouTube da yabancı kaynaklardan edindiğim bilgiye göre Eylül 2019 sonrası sürüme sahip İ6X kumandalar dongle olmadan direk yükseltme kablosu ile bağlanabiliyor demişler. İ6X kumandası olanlar yada bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

i6x bende kullanıyorum, direk yanında gelen kabloyu kumandaya takıyorum sonra pc ye usb den direk algılıyor saten. Arkasında ki giriş adini unuttum oraya takip direğer ucunu da usb portuna takıyorsun o kadar. Düz modelinden dangil gerekiyor ama sendeki modele gerekmiyor. Hem drone hemde rc uçak simülatörunde sorunsuzca çalışıyor

i6x bende kullanıyorum, direk yanında gelen kabloyu kumandaya takıyorum sonra pc ye usb den direk algılıyor saten. Arkasında ki giriş adini unuttum oraya takip direğer ucunu da usb portuna takıyorsun o kadar. Düz modelinden dangil gerekiyor ama sendeki modele gerekmiyor. Hem drone hemde rc uçak simülatörunde sorunsuzca çalışıyor
Hocam geç gördüm kusura bakmayın.Bir uygulama buldum dongle olmadan çalışabilen ama yetersiz kalıyor artık bu uygulama. Phoenix indirdim ama onu da dongle olmadan görmüyor. RealFlight ile dongle olmadan çalışabiliyor mu acaba?

Hocam geç gördüm kusura bakmayın.Bir uygulama buldum dongle olmadan çalışabilen ama yetersiz kalıyor artık bu uygulama. Phoenix indirdim ama onu da dongle olmadan görmüyor. RealFlight ile dongle olmadan çalışabiliyor mu acaba?
Hocam FlySky i6x kullanıyorsanız , Phoenix rc görseldeki kablo ile bağlarsanız direk görmesi gerek. Ben bu kablo ile kullanıyorum ve herhangi bir sorunda yaşamadım
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: N.Ahmet SANDIKLI
Hocam FlySky i6x kullanıyorsanız , Phoenix rc görseldeki kablo ile bağlarsanız direk görmesi gerek. Ben bu kablo ile kullanıyorum ve herhangi bir sorunda yaşamadım
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hocam şu an sorunun kaynağını buldum çok teşekkürler. Emu yu kurarken bi hata yapmışım.

• Beğen
Tepkiler: Serdar Bayram
aynı kumanda ve kablo var, phoenix tanımıyor. nasıl çözdünüz sorunu
Hocam, Mehmet hocamın verdiği linklerdeki o videodan bakınca anladım sorunu.
Şimdi şöyle: Emu yu indirdikten sonra o iki “şeyin” ismini değiştirip launcher a girince kumandanızı seçip direk launcherdan oyunu başlatıyorsunuz.
Eğer launcherda kumanda görünmüyorsa, kumanda açık halde iken launcheri tekrar kapatıp açın.

Hocam, Mehmet hocamın verdiği linklerdeki o videodan bakınca anladım sorunu.
Şimdi şöyle: Emu yu indirdikten sonra o iki “şeyin” ismini değiştirip launcher a girince kumandanızı seçip direk launcherdan oyunu başlatıyorsunuz.
Eğer launcherda kumanda görünmüyorsa, kumanda açık halde iken launcheri tekrar kapatıp açın.
uzun uğraşlar sonucu başardım sorunsuzca uçuyorum teşekkür ederim