FLYSKY TH9X Açılmıyor?

Turgay ATLI

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Uzun zamandır elime almadığım kumandam bugün pilleri koyduğumda açılmadı. Ekrana görüntü gelmiyor ve ses çıkmıyor. Ama açtığım anda sonradan taktığım turnigy backlight ışığı yanıyor. Elimde yedek anakart vardı sıfır, bendekini onunla değiştirdim ama nafile. Sorun devam ediyor. Teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başka pil ile de deneyin derim ölçme imkanınız varsa switchin çalışıp çalışmadığını kontrol edin derim.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Başka pil ile de deneyin derim ölçme imkanınız varsa switchin çalışıp çalışmadığını kontrol edin derim.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Switch çalışıyor. Çünkü on konumuna getirince ekranın ışığı açılıyor. Farklı pillerle denedim. Sıfır pillerle denedim. Dediğim gibi ekran ışığı yanıyor ama kumanda açılmıyor.

FLYSKY TH9X Açılmıyor?

peki daha önce kullandığınız bir alıcı varsa çıkış yapıp yapmadığını kontrol edebiliyormusunuz cevap evet ise ekranda sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum.

Celalettin Yazkan' Alıntı:
peki daha önce kullandığınız bir alıcı varsa çıkış yapıp yapmadığını kontrol edebiliyormusunuz cevap evet ise ekranda sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum.

Alıcıyla iletişim kurmuyor. Alet açarken ses çıkarırdı, o ses çıkmıyor mesela. Veya bazı switchler ters yöndeyken öterdi ötmüyor.

FLYSKY TH9X Açılmıyor?

Turgay ATLI' Alıntı:
Uzun zamandır elime almadığım kumandam bugün pilleri koyduğumda açılmadı. Ekrana görüntü gelmiyor ve ses çıkmıyor. Ama açtığım anda sonradan taktığım turnigy backlight ışığı yanıyor.
Elimde yedek anakart vardı sıfır, bendekini onunla değiştirdim ama nafile. Sorun devam ediyor. Teşekkürler.

Turgay ATLI' Alıntı:
Switch çalışıyor. Çünkü on konumuna getirince ekranın ışığı açılıyor. Farklı pillerle denedim. Sıfır pillerle denedim. Dediğim gibi ekran ışığı yanıyor ama kumanda açılmıyor.

Turgay ATLI' Alıntı:
Alıcıyla iletişim kurmuyor. Alet açarken ses çıkarırdı, o ses çıkmıyor mesela. Veya bazı switchler ters yöndeyken öterdi ötmüyor.

Sıfır pil ve sıfır board takmışsınız ve yine çalışmamış. Anahtar çalışıyor ve aydınlatmada. Bundan sonrasında board'a akım geliyor mu?, kontrol ettiniz mi?, Soketlerde oksitlenme, kablo kopmaları yada zamanla soğuk lehim oluşmaları mümküm, kontrol ediniz. son olarak Board'un üzerinde 7805 regulatör vardır. sağlam mı? 5volt çıkış veriyor mu? dikkatlice avometre ile ölçünüz. :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Levent Bey, yarın ilk iş bahsettiğiniz ölçümleri yapacam. Teşekkürler.

FLYSKY TH9X Açılmıyor?

Turgay ATLI' Alıntı:
Levent Bey, yarın ilk iş bahsettiğiniz ölçümleri yapacam. Teşekkürler.

Bunu da bir izleyin. ;)

Levent UYGUN' Alıntı:
Bunu da bir izleyin. ;)

Merhabalar, uzunca bir aradan sonra ancak fırsat bulup yazıyorum. Bugün kumandayı açıp voltaj kontrollerini yaptım. Buzzeri bağımsız olarak denedim sorun yoktu. 7085 de de giriş çıkış volt sorunsuzdu. Ardından boarda giden soketleri tek tek denedim ve aux kanalının switchine giden soket haricinde switch error yazısını görebildim. Aux soketinin sıkıntı yarattığını düşündüm. Aux switchini yenilemiştim soğuk lehim yapmış olabilirim diye switchin lehimlerini söküp tekrar lehimledim. Şuan kumanda sorunsuz çalışıyor. Ama komik sıkıntıları var. 1. 2. Ve 3. Kanallara servo bağladım, alıcıyı bind ettim ve deneme yaptım. Bütün kanallar sorunsuz çalıştı auxu da denedim onda da sorun yok. Komik tarafı menü tuşuna bastığımda 1 ve 2. Kanala bağlı servolar max konuma gelip tekrar normal konumlarına dönüyor. Hatta 3. Kanal bile etkileniyor menüde gezerken. Bir ara auxu ayarlamak için girdiğimde elim değip alieron stickini sola çektiğimde exit tuşuna basmış gibi algıladı ve menüye geri döndü:) halihazırda radiolink kumandam var. Bununla 3 servolu robotik kol yapmıştım onunla kullanırım. Bu kumandaya uçan bir cisim emanet etmem şimdilik. Yardım için herkese teşekkürler. İyi geceler. (Telefondan yazdığım için ufak tefek hatalar varsa affola)