Focke-Wulf Fw 190 Combat

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Kadir Kurt' Alıntı:
Son durum nedir gelişme var mı ?

Aldığım motorda sorun çıktı benle alakalı değil ürün bozuk geldi faturasını kaybetmıştim , 14 günü geçmişti denemek için kullandığımda soğudum modelden pilot tr den ilk ve son alışverişim oldu dahada bir şey almam modeli yapmayacağım. Micro F4u alcam parkzone. Daha sonrada bu modeli almayı düşünüyorum. Safe teknolojisi harika. Ayrıca AS3X te var yanındada dx6 kumanda almayı dusunuyorum.

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Urunun arizali cikmasi gercekten buyuk sansizlik :( keske faturayi kaybetmemis olsaydiniz o zaman kesin urun degisimi yaparlardi..

Neyse ben esas secmis oldugunuz yeni model hakkimda fikrimi soyleyeyim. Yeni model baslangic seviyesi icin uygun bir model degil. Warbirds modeller yuksek hizlarda ucarlar ki bu da pilotaji yeni olan arkadaslar icin zorlayici olur. Bu nedenle bence klasik trainer tarzi bir model almanizi oneririm. Daha fazla detayi asagidaki konularda bulabilirsiniz :RCKolik:

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Şanssızlık olmuş gerçekten :-\

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Urunun arizali cikmasi gercekten buyuk sansizlik :( keske faturayi kaybetmemis olsaydiniz o zaman kesin urun degisimi yaparlardi..

Neyse ben esas secmis oldugunuz yeni model hakkimda fikrimi soyleyeyim. Yeni model baslangic seviyesi icin uygun bir model degil. Warbirds modeller yuksek hizlarda ucarlar ki bu da pilotaji yeni olan arkadaslar icin zorlayici olur. Bu nedenle bence klasik trainer tarzi bir model almanizi oneririm. Daha fazla detayi asagidaki konularda bulabilirsiniz :RCKolik:

Hocam simulator calısmam cok Cessna 182'yi emekli ettim uçuşum var deneyim var ayrıca Flight Simulator de kullandım yıllarca ucus karakteristiği vs çok fazla bilgim var. War Thunder uçuyorum çok uzun süredir full kontrol joy ile. Gerçek pilot olamadık acısını her teknolojiden çıkarıyoruz anlayacağınız.

Focke-Wulf Fw 190 Combat

RC Ucak tecrübeniz var ise sorun degil. Ama diger tecrübeler RC model uçurmadan farklı takdir edersiniz ki. Ama ben hazırım dıyorsanız sorun yok demektir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Eymen , hiçbir bilgisayar simülatörü , en gerçekçisi olsa bile, gerçek olan ilk rc model uçuşuyla asla kıyaslanamaz ...Evet , simülasyonda yüzlerce takla atan arkadaşlarımız var , o zaman neden forumda gerçek ve kaliteli uçan birkaç kişi haricinde , şöyle güzel ve bol uçuş videoları olmuyor.
Anlatmak istediğimi , uçuş yapanlar ve yapmaya çalışanlar şıp diye anlamışlardır.Seçtiğin model çok hızlı uçan , yüksek pilotaj (gerçek rc pilotajı) gerektiren , çok kolay stal olabilen , virile girebilen velhasılı usta pilotların bile belli bir stres altında uçurduğu model...
Tavsiye edilen tranier modellerden birini edin , tipi güzel olmasa da , ilk etapta elinin alışmasına çok yardımcı olacak , kendine güvenini artırıp , gerçek bir uçuş keyfini almanı sağlayacaktır.
Simülasyonda süper tecrüben de olsa , bu seçtiğin model ilk kalkışı belki görür , ama garanti ediyorum inişi göremez...Bu kadar iddialı ve karamsar nasıl emin olabiliyorsun abi diyebilirsin.
Sen bize güven , bu paraya bu uçak yazık olur...Yine de ; herkesin tercihine sonuna kadar saygımız da var elbette... :saygilar:

Edit : Gerçek uçuş tecrübenin olduğunu yazmışsın , ben yeni gördüm :D ancak yine de yazdıklarımı değiştirmeyeceğim , böyle güzel görünümüne aldanıp almak isteyen acemi arkadaşlarımıza bir dost tavsiyesi olarak kalsın ;)

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Eymen , hiçbir bilgisayar simülatörü , en gerçekçisi olsa bile, gerçek olan ilk rc model uçuşuyla asla kıyaslanamaz ...Evet , simülasyonda yüzlerce takla atan arkadaşlarımız var , o zaman neden forumda gerçek ve kaliteli uçan birkaç kişi haricinde , şöyle güzel ve bol uçuş videoları olmuyor.
Anlatmak istediğimi , uçuş yapanlar ve yapmaya çalışanlar şıp diye anlamışlardır.Seçtiğin model çok hızlı uçan , yüksek pilotaj (gerçek rc pilotajı) gerektiren , çok kolay stal olabilen , virile girebilen velhasılı usta pilotların bile belli bir stres altında uçurduğu model...
Tavsiye edilen tranier modellerden birini edin , tipi güzel olmasa da , ilk etapta elinin alışmasına çok yardımcı olacak , kendine güvenini artırıp , gerçek bir uçuş keyfini almanı sağlayacaktır.
Simülasyonda süper tecrüben de olsa , bu seçtiğin model ilk kalkışı belki görür , ama garanti ediyorum inişi göremez...Bu kadar iddialı ve karamsar nasıl emin olabiliyorsun abi diyebilirsin.
Sen bize güven , bu paraya bu uçak yazık olur...Yine de ; herkesin tercihine sonuna kadar saygımız da var elbette... :saygilar:

Edit : Gerçek uçuş tecrübenin olduğunu yazmışsın , ben yeni gördüm :D ancak yine de yazdıklarımı değiştirmeyeceğim , böyle güzel görünümüne aldanıp almak isteyen acemi arkadaşlarımıza bir dost tavsiyesi olarak kalsın ;)

Senin tavsiyelerine uymaya karar verdim abi şimdilik büyük olan dursun ama modelin mikrosunu alacağım şu 40 cm açıklığı olanı :D Cessna 182 vardı onu kullanıyordum emekli etmiştim şimdi tekrar topluyorum sizin bu yazınız üzerine eskiden uçtum bir süre biraz daha tecrübe olsun o zaman. En yakın zamanda modifikasyona konu açıp Cessna'yı toplamaya başlıyorum elimdeki malzemelerle. :saygilar:

Edit: Verdiğim linkteki F4u nun safe modu vardı bu ne kadar güvenli bence kırımların önüne geçmek için harika bir şey AS3X te var modelde Safe Technology de var. Beginner modda sadece gaz verince uçak kalkıyor inişte de gerekli yaklaşma pozisyonuna girince gaz kesip uçak kendini indiriyor ayrıca adam indikten sonra rudder kullanmıyor ama uçak otomatik hız kesmek için rudder kullanıyor pistte ve elevator rudder aileronlar sınırlı kontrol oluyor yani uçak sadece dönebileceği pozisyon kadar yatıyor elevator'ü full aşşagıya yada yukarıya ceksenızde ucak bunu belli bir derecede yapıyor siz düşürmek istesenizde düşüremiyorsunuz bu modda, gördüğüm kadarı ile. Ve panik tuşu var uçak düşüyorsa veya bir hareket denediniz fakat basarılı olamadınız tuşa basılı tutarak uçak tamamen düz haline dönüyor. Bunu da sanırım uçağı havalandırmadan önce düz bir yerde bind edip uçağın düz konumunu hafızasına kaydediyorsunuz o da tuşa basıldığında o konuma getiriyor havadayken.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Focke-Wulf Fw 190 Combat

Eymen , sen bu F4u'yu kafaya takmışsın , belli oldu.. :) , bunlar ufaldıkça pilotajları daha bir zor olur , videoda sıfır rüzgarlı havada , zannımca artık profesör olmuş bir pilot uçuruyor modeli.Bir de üzerinde ünite var , o sayede çekilmiş gayet güzel ve kandırıcı bir video.O modeli o kadar yavaş sürate düşürmek bile ciddi bir bilgi ve tecrübe istiyor.Neyse , dedik geçti....
Sen elindeki Cessna'yı bir kaldır , kırık da olsa , az bir masrafla toparlanır , iyi kötü uçuşlarına başlarsın.Biz burada en mantıklı , en ekonomik ve sonuca en çabuk ulaşabilecek fikirler vermeye çalışıyoruz, başka bir amacımız yok zaten , aslında yine de sana bir tranier lazım diyorum... :saygilar: