Duyuru Forum ile ilgili Küçük Değişiklikler hakkında

Bu konu Yönetim tarafından bilgilendirme amacıyla açılmıştır.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bazen forum üzerinde yeni konu açmaya değmeyecek şekilde küçük değişiklikler yapabiliyoruz.

Gerçi çoğu dikkatli arkadaşlarımızın gözlerinden kaçmıyordur ama biz yine de bu tür küçük değişikleri bundan sonra bu başlık altında paylaşalım istedik.

FONT Değişimi
Belki fark edenler olmuştur, geçtiğimiz hafta içerisinde "Chrome" tarayıcı kullanmakta olduğumuz eski fontları DAHA INCE göstermeye başladı. (Yani en azından bende bu sorun oldu) Safari ve Firefox da ise sorun yok.

Soruna sağlıklı bir çözüm bulamayınca biz de FONT değiştirme kararı aldık.

Eski Fontumuz : Roboto
Yeni Fontumuz : Exo

Merak eden arkadaşlarımız Google fontları ile ilgili daha fazla detayı

Son düzenleme:
Ana Sayfa Forum Istatistik Güncellemesi

Dün itibari ile ana sayfadaki istatistik tablosu, diğer bir değişle son mesajlar tablosu güncellenmiştir.

* Satır aralıkları küçültülmüştür.
* 7 Satır gösterimi 13 satıra çıkarılmıştır.
* "En çok görüntülenen", "En çok beğenilen" bölümleri ilave edilmiştir.
* Her bir satırın başına "G" (Google Arama) harfi eklenmiştir. Buna tıklandığı takdirde konu başlığı anında "Google" üzerinde aratılıp, listelenmektedir

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Mehmet abi elinize sağlık.Nacizane fikrimi paylaşayım, yeni mesajların olduğu bölümden bahsediyorum, font büyüklüğü arttırılırsa ve geniş olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.Hem daha okunaklı olur.Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Sayı şu anda 13.. Burdan geri adım atmamak kaydıyla değişiklikler yapılabilir :) Ama bence iyi masaüstü görünümde...

Ben şu anda yeni yazı tipine alışmaya çalışıyorum, gözüme farklı görünüyor hala :D

• Beğen
Elinize sağlık her gün yeni bir güncelleme ile uyanır olduk. Son konu sayısının arttırılması bence çok yerinde bir karar olmuş. Benim adıma yeni arayüzün en büyük eksiğiydi, ayrıca konu başlığını doğrudan google da arama özelliğide bence çok kullanışlı olmuş. Emeğinize sağlık :)

• Beğen
Güzel geri bildirimler için teşekkürler arkadaşlar :RCKolik:
Mehmet abi elinize sağlık.Nacizane fikrimi paylaşayım, yeni mesajların olduğu bölümden bahsediyorum, font büyüklüğü arttırılırsa ve geniş olursa daha iyi olur diye düşünüyorum.Hem daha okunaklı olur.Saygılarımla.
Tamer öncelikle fikrini bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz ama ne yazık ki bu konuda seninle aynı fikirde değilim :embarras: Bu şekilde zaten forumun default hazır bir sayfası var (üst menü > NELER YENI)

Ana sayfadaki tablomuz eskiden genişti ve çok yer kaplıyordu, özellikle biraz küçültmek zorunda kaldık.

Sistemin default ayarlarına göre üst menü'de bulunan "NELER YENI" butona tıklayınca 10 adet konu listeleniyordu. Daha fazla konu görebilmek için aynı sayfanın sağ alt köşesinde bulunan "DAHA FAZLASI.." butonuna tıklamak gerekiyordu.

Bugün itibari ile "NELER YENI" butonuna tıklanınca gösterilen konu sayısı 10'den 25'e yükseltilmiştir.

Daha önce gelen bu talebe ancak düzenleme getirebildik (Bulması biraz zor oldu da :laugh: )
Ama fark ettiğiniz üzere istenen her türlü geneli ilgilendiren, mantıklı talepleri bir şekilde hayata geçirmeye çalışıyoruz. :RCKolik:

Son düzenleme:
İlk mesajımız geçtiğimiz günlerde devreye aldığımız "BENZER Konular" özelliği hakkında olsun.

SMF hatırlarsanız, mesaj editörün hemen altında okuduğunuz konuya benzer içerikte 5 adet eski konu listeleniyordu.

Artık bu özellik yeni forumumuz da var :thumbup:

Yani adminim altı üstü 10.469 üye X $12 (Kur 5,93) = 744.974,04 TL için bu kadar da uğraşmaya değer mi :lollol::lol:

Şimdi Recep diyecek " Saydın mı ??? say bakayim Emre, Rasim, Fatih, Ben...... " ;D Ama ben saymıyorum onuda akıllı forumumuz hallediyor güncel üye sayısı bildiriyor. ;)

Eline sağlık Mehmet abi. :bravo::bravo:

Son düzenleme:
Kenar çubuğunda detay seviyesi azalmış. Bugün doğumgünü olan üyeler, son 24 saatte online olanlar aktif online olanlar falan istatistik kutusu... göremedim.

Kenar çubuğunda detay seviyesi azalmış. Bugün doğumgünü olan üyeler, son 24 saatte online olanlar aktif online olanlar falan istatistik kutusu... göremedim.
Ben de herşey eskisi gibi Normal gözüküyor :eek: Kenar çubuğunda iptal edilen bir şey olmadı ki :rolleyes:

Bir ekran görüntüsü paylaşır mısın sana zahmet Rasim.