Forumdaşlar Acil Futaba 10cag Alıcı tavsiyesi lazım ???

TurkishFS

Kartları Kader Dağıtır, Bizler oynarız...
Değerli forumdaşlar

Futaba 10cag kumanda için alabileceğim en uygun fiyatlı alıcı ne olabilir bu kumandayı alabilme ihtimalim oluştu ancak henüz alıcısı vamı yokmu bilgi gelmedi ben 640 TL ye topmodels de R6014HS buldum ancak çooook pahalı geldi bana bir alıcıya göre :(

R608FS R6008HS R6014FS R6014HS R6108SB R6208SB R6203SB R6203SBE R6202SBW R6303SB R6303SBE uyumlu modeller bunlarmış ancak en uygunu R608FS ve 400 TL bu kumandayı daha ucuz bir alıcı ile verimli kullanma olasılığım varmı ?

Tolga bahsettin kumanda "2.4GHz FASST system" ile haberleşiyor. Dolayısıyla FASST destekleyen tüm alıcılar ile çalışır. Burada esas olan nerede kullanacağın, S-Bus desteğe ihtiyacın var mı ve kaç kanala ihtiyacın olduğu .

Orjinal olsun dersen 7 kanal Futaba alıcı en ideali.

Futaba R617FS 2.4Ghz 7ch Receiver

Klone olsun dersen de :

OrangeRx Futaba FASST Compatible 8Ch 2.4Ghz Receiver

Orange haricinde başka markalarda var Futaba'ya alıcı üreten. Aşağıdaki linkte bir çok alternatif bulunmaktadır.

Tolga rcpanoda 250 TL ye 14 kanal satan vardi

Corona alicilari epey bir kullanan taniyorum.Uçurdukları uçaklar da ciddi uçaklar 8 ve 14 kanalının fiyatı gayet uygun.

Frsky üzerine tanımam. Tfr6 (7 kanal) normal alıcı, Tfr4Sb s.bus alıcı bu ikisinden şaşmam.

Bende senelerdir Emre'nin dediği alıcıları kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim satıcı ile görüşme aşamasındayım cevap bekliyorum bitirebilirsem alıcı konusunda buradan devam edebiliriz...

Dün sahibinden sitesinde aşağıdaki ilan vardı satıcı ile görüştüm her ne kadar problemli bir ilan gibi görünsede mantıklı bir hikayesi vardı,
Alman turist zengin ve pervasızdı bölgeyi gezmiş kumandayıda bu arkadaşımızın köyünde unutmuştu kendisine ulaşmışlardı ancak o ne isterseniz onu yapın demişti!!!
Dün yemleme botu konusunda forumda sazan yok diyorduk sanırım bu günlük bir tane oldu :rolleyes: hemen atladım,
rüyalarıma giren kumanda arayışım son buldu derken! hazin bir şekilde kendime geldim...
Israrla önce parayı göndermem gerektiğini daha sonra kendisinin herhangi bir kargoya veremeyeceğini ancak otobüs ile gönderebileceğini söyledi durdu,
Biraz sıkıştırınca, saçma sapan bir hikaye ve hoop ilan yayından kalktı. :'(

fake ilan arkadaşlar dikkat. her ne kadar konu kapansada futaba sevdam sonsuza kadar sürecektir... yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür eder bu talihsiz olay esnasında klavyenize dert olduysam özür dilerim...
bu arada bana ulaşıp ilan hakkında burnuna pis kokular geldiğini söyleyerek uyaran celalettin abiye de buradan ayrıca teşekkür ederim...

Yerinde yeller esen ilan Kahramanmaraş Elbistan Uzunpınar köyünden Funda Aktekin adına açılmıştı bilgilerinize... (muhtemelen buda fake)

Ucuz atlatilmis bir tecrube olmus Tolga. Sen sen ol bilmedigin kisilerden alisveris yaparken en kotu ihtimali dusunerek sanal pazar uzerinden ilan actir. Boylece onay vermedigin takdirde yaptigin odeme karsi tarafa gecmeyecektir.

Ozellikle gecen sene artan bu tur dolandiricilara karsi dikkatli ve gozu acik olmali. Ne yazik ki tum insanlar kendimiz gibi olmuyorlar. Tekrar gecmis olsun ;)

ben böylelerine kolayla pabuç bırakmamda büyükte konuşmamak lazım...
asıl, hevesim kursağımda kaldı ona üzülüyorum; 650 tl futaba 10cag, hemde alıcısıda var dedi, kibrit kutusu gibi bişi dedi, acayip iştahım kabarmıştı :'( :D

Ben Elbistandayım yardımcı olacağım bir şey olursa yaparım, ama uzun pınar şehre 50 km uzaklıkta otobüse vermesi için Elbistan'a gelmesi lazım Elbistan'da bütün kargolar var o işte başka durumlar var gibi siz iyi ki kurtulmuşsunuz hiç bir zaman tanımadığınız kişilerden kendinizi garantiye almadan malzeme almayın.

İyi ki geçmiş olsun denecek bir durum yaşanmadan geçmiş gitmiş.. Futaba sevdasını ise canı gönülden destekliyorum, Futaba candır :D

Arkadaşlar artık sahibinden de ciddi miktarda dolandırıcılar türedi aynı şekilde rcpano da var.

1- sahibindende baktığınız ilanı veren kişinin üyelik tarihine bakın eğer ilan tarihi ile aynı ay ise ve tutarsız konuşuyorsa anında arkanıza bakmadan gidin.İlk yapabileceğiniz GET teklifi olsun şiddetle karşı çıkıyorsa yine uzak durun.İlandaki ürünü Google'a girip görsellerde arayın çoğu dolandırıcı ilanlardaki resimleri Google görsellerden alıp yayınlıyor.Aynı resmi bir forumda görebilirsiniz.
2- 10 tl lik ürünü 4 tl ye satıyorlarsa yine işkillenin.
3- Acil satılık ilanlarda da dikkat edin.
4- Bazı dolandırıcılar sahibinden de uzun süredir kullanılmayan üyelerin hesaplarına sızıp kendilerini eski üye olarak tanıtıp güven kazanıyorlar(Temmuz ayında ben tecrübe haneme ciddi bir rakam yazdırdım :laugh: )
5- Rcpanoda adam 800 tl ye trex 700n sıfır combo ilanı veriyor varın ne kadar sağlam satıcı olduğunu düşünün.

Daha yazılacak çok şey var da zaten çoğunu sizde farketmişsinizdir.

Kırımsız ve dolandırıcısız güzel günler sizlerin olsun.

bu ilandan kıllandım şimdi...fiyat normal mi sizce