[Foto]: Buda yeni kuşumuz Trex 450 Sport

RSURGUN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhaba abiler arkadaşlar ve değerli ustalar :halay:

bir abimin elinde olan bu trex 450 sport'u heli uçuramadığı için elimdeki bir cihazla takas etmek istedi bende kırmadım aldım ( aslında gerçekten bu cihazı test etmek istedim duyduğum kadarıyla çok seri çok hareketli bir cihazmış inşallah kırmımsız bir uçuş geçiririz :laugh: )

üzerindeki servolar DS410 & DS415M Gyro Futaba GY401 şase motor ve esc komple Align orjinal ürünüdür. Daha önce 450 sınıfında halen elimde olan E 325 Mini Titan 'ımı uçurdum Align'a göre daha stabil bir uçuşu olduğu söyleniyor aslında korkmuyor değilim ama içimdeki hobi merakı hepsinin önüne geçiyor :halay:

İnşallah en kısa zamanda ( Havalar düzelir düzellmez ) saha resimleri ve ilk üçüş videomuda sizlerle paylaşmak isterim :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Recep hayırlı olsun yalnız flybar paddle'rın yanındaki ağırlık pek orjinale benzemiyor ilk defa görüyorum sanki uçuşta bana sıkıntı çıkarırlar gibi geldi.

Ynt: [Foto]: Buda yeni kuşumuz Trex 450 Sport

Celalettin Yazkan' Alıntı:
Recep hayırlı olsun yalnız flybar paddle'rın yanındaki ağırlık pek orjinale benzemiyor ilk defa görüyorum sanki uçuşta bana sıkıntı çıkarırlar gibi geldi.

Evet Celalettin abi doğru söylüyorsun benimde alırken dikkatimi çekmişti fakat abi ayarlarını yaptırdığı sırada degistirmisler bu şekilde daha iyi olduğunu söyledi inşallah öyledir :) bu arada teşekkür ederim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun, 450 yi ilk gördüğümde beklediğimden büyük gelmişti. Sanırım beni uzun bir süre idare eder. Size kırımsız, keyifli, eğlenceli uçuşlar diliyorum. :yuppi:

dostum servolar ds 410*415 m yazmışsın kuyruk da 415m mi var?

Ahmet Sayin' Alıntı:
Hayırlı olsun, 450 yi ilk gördüğümde beklediğimden büyük gelmişti. Sanırım beni uzun bir süre idare eder. Size kırımsız, keyifli, eğlenceli uçuşlar diliyorum. :yuppi:
Ahmet Bey çok teşekkür ederim hepimize kirimsiz uçuşlar :D

kadir kocaman' Alıntı:
dostum servolar ds 410*415 m yazmışsın kuyruk da 415m mi var?
Kadir bey dogrudur kuyruk servosu 415 m dir diğerleri 410 dur

Öncelikle hayırlı olsun Recep :thumbup: 450 sınıfı heli şahsen benim de uçmayı öğrendiğim bir sınıftır. Gerçi sizde Mini Titan varmış ama :rolleyes: Neyse alınmış alınmıştır :laugh: Bakalım arada fark görecek misiniz :)

Modeli uçmadan önce yine de elden geçirmeni ve tüm kontrollerini yapmanı öneririm ;)

Bu arada ben hiç Flybar çubuklarında ağırlık kullanmadım. Hatta ağırlığa göre uçuş karakteristiği değişiyordu, daha az atik, daha cok atik gibi.
Benim helim Trex 450 PRO idi ve orjinalinde de ağırlık yoktu. Bu nedenle ben de hiç orjinallini bozmadan o şekilde alışayım demiştim :D

Tekrar hayırlı uğurlu olsun, bol keyifli kırımsız uçuşlar. Bize de uçuş videolarını seyretmek kalsın :RCKolik:

Yalnız da415 ler cyclic de kullanılan servodur kuyruk da 420 veya yeni nesil 425 olması lazım uçması bakımından sıkıntı olurmu bilemem servoların özelliklerini incelemel lazım ama yeterli yükü kaldıramaz sa havada kötü olur

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
Yalnız da415 ler cyclic de kullanılan servodur kuyruk da 420 veya yeni nesil 425 olması lazım uçması bakımından sıkıntı olurmu bilemem servoların özelliklerini incelemel lazım ama yeterli yükü kaldıramaz sa havada kötü olur

410 ile 420 arasında hız farkı vardır hard 3d yapmadıkça onu da kullanabilir sorun çıkaracağını zannetmiyorum.

Hayırlı olsun Recep, şimdiden kırımsız uçuşlar. :thumbup:

Ben seni yerinde olsam ilk iş flybar'daki ağırlıkları çıkarırdım. Ben bu ağırlıkların modelin stabilitesini arttırmaktan ziyade 4 kanallı helilerdeki gibi self-leveling etkisi yarattığını düşünüyorum. Buda bana göre 6 kanal heli uçurmak isteyen biri için istenen bir durum değildir. :rolleyes: Eğer model fazla agresif geliyorsa Expo ve Dual-Rate'ler kullanılmalıdır bana göre. ;)

Kadir Bey sorusunda haklı Recep. Çünkü 450 sınıfı bir helinin eğer cyclic servoları Align DS410 ile kuyruk servosu Aling DS520'dir. Yani eğer kuyruğundaki servonun DS415 olduğundan eminsen onu bir DS520 ile değiştirmelisin.

Son olarak yatay stabilizör dikkatimi çekti, bu kadar büyük olmaması lazım sanki 600 sınıfı bir helinin stabilizörü gibi, yanılıyorda olabilirim. :laugh:

Şimdi dikkat ettim Türker beynin dediği gibi 600 parçası stabilizer bence modeli uçurmayı denemeyin her tarafını kontrol edin locktite vb ile montajını akabinde kuyruk servosunu da değiltirmekde fayda var

Şimdi ben de dikkat ettim de Kuyruk Borusu da farklı bir marka. Celalettin abimizin paylaştığı resimde görüleceği üzere Kafa kısmında Align yazması gerekiyor, o eksik.
Sanki bu model biraz hibrid toplanmış gibi :rolleyes:

Uçmasına uçmaz mı, mutlaka uçar ama eğer fırsatınız varsa, bence modeli iade edin. Zira sanki ilerleyen günlerde size ektra masraf çıkaracakmış hissine kapıldım. :embarras:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle hayırlı olsun Recep :thumbup: 450 sınıfı heli şahsen benim de uçmayı öğrendiğim bir sınıftır. Gerçi sizde Mini Titan varmış ama :rolleyes: Neyse alınmış alınmıştır :laugh: Bakalım arada fark görecek misiniz :)
..

Türker Akgün' Alıntı:
Hayırlı olsun Recep, şimdiden kırımsız uçuşlar. :thumbup:

Ben seni yerinde olsam ilk iş flybar'daki ağırlıkları çıkarırdım. Ben bu ağırlıkların modelin stabilitesini arttırmaktan ziyade 4 kanallı helilerdeki gibi self-leveling etkisi yarattığını düşünüyorum. Buda bana göre 6 kanal heli uçurmak isteyen biri için istenen bir durum değildir. :rolleyes: Eğer model fazla agresif geliyorsa Expo ve Dual-Rate'ler kullanılmalıdır bana göre. ;)......

kadir kocaman' Alıntı:
Şimdi dikkat ettim Türker beynin dediği gibi 600 parçası stabilizer bence modeli uçurmayı denemeyin her tarafını kontrol edin locktite vb ile montajını akabinde kuyruk servosunu da değiltirmekde fayda var

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Şimdi ben de dikkat ettim de Kuyruk Borusu da farklı bir marka. Celalettin abimizin paylaştığı resimde görüleceği üzere Kafa kısmında Align yazması gerekiyor, o eksik.
Sanki bu model biraz hibrid toplanmış gibi :rolleyes:

Uçmasına uçmaz mı, mutlaka uçar ama eğer fırsatınız varsa, bence modeli iade edin. Zira sanki ilerleyen günlerde size ektra masraf çıkaracakmış hissine kapıldım. :embarras:

Mehmet abi haklısın valla bu benim başıma çok iş açacak gibi duruyor ben iade edicem heliyi zaten farklı bir takas onericem artık veya nakit satışı yapıcam

Türker abi flybardaki ağırlıkları bende sormuştum ilk başta daha rahat uçuş sagliyormus filan dedi ama o abimizde pek bilmediği için yapanın Yalancısı yani seninde mehmet abininde anlattıklarını bide kadir beyin yorumlarını görünce bu heli astari yüzünü geçecek gibi ondan öte uçuşta bir sıkıntıda birine zarar gelebilir korkusu sarmaya başladı beni abi ne yalan söyleyim o yüzden iade edip 600 umu toparlayip onunla uçuşlara devam edicem abi olmadı ordan gelen para ile belki bir nitrolu toplarız :D

Hatta imzamdanda şuan itibarı ile kaldırıyorum abi sağlık olsun 450 sevdamız başka baharlara kaldı :(
ama nakit gelen para ile nitrolu sevdası şimdiden başlamadı değil :rolleyes: :laugh: