[Foto]: T-rex 450 İlk Kırım

Clumephi

Uye
Merhaba Rc Kolik...

Bugün 7. uçuşuma gittim. 1-2 kere havalandırdım- indirdim. Son kez tekrar havalandırdım. Circle denerken heli biraz arka tarafa kaçtı. Lipo alarmı çaldı ve 1-2 saniye sonra sanırım yaptığım ters bir manevra ile heli yere çakıldı. :laugh: Evde lipo voltaj ölçümleri 3.3-3.4V civarıydı çünkü. İşte sonuç:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Canopy kırıldı, pili sabitlediğim öndeki plastik kısım kırıldı (fame sınırından), align pil çok hafif yamuldu, hareketinden anladığım kadarıyla bir siklik servonun dişlileri sıyırdı, iniş takımının bir ön ayağı kırıldı, tek pal kırıldı, swashplate e tutunan bir servo bağlantısının vidası yalama yaparak yerinden çıktı, main gear sıyırdı falan.

Artık sadece sim çalışacağım. Yalayıp yutmadan heliye dokunmak yasak. ;D

Danışmak istediğim: Kalanları satıp bir 500 pro dfc almak istiyorum; mantıklı bir hareket mi olur? Yoksa yedek siparişi verip bununla devam mı etmeliyim?

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Ahmet. Kırımda bu işin ayrılmaz bir parçası malesef, hepimiz defalarca yaşadık, yaşıyoruz ve yaşayağız. :laugh:

Bence bikere bu modeli ayağa kaldır ondan sonra karar ver derim. Zaten bu şekilde değerinde satabilmekte zor. :(

Fazla bir hasar da yok bana kalırsa bir şans daha vermeye değer. ;)

Kumanda, 3gx, motor, esc, servo falan parça parça satarım diye düşünmüştüm. :)

ben gibi yap v977 sipariş 80$ dayedek doya doya herşeyi dene tabı simede devam arada 450 yide yokla :yuppi: ;D

Muammer Akbulut' Alıntı:
ben gibi yap v977 sipariş 80$ dayedek doya doya herşeyi dene tabı simede devam arada 450 yide yokla :yuppi: ;D
Gayet mantıklı bence de. %p

Ahmet Egemen SAYIN' Alıntı:
......
Artık sadece sim çalışacağım. Yalayıp yutmadan heliye dokunmak yasak. ;D

Danışmak istediğim: Kalanları satıp bir 500 pro dfc almak istiyorum; mantıklı bir hareket mi olur? Yoksa yedek siparişi verip bununla devam mı etmeliyim?
Öncelikle geçmiş olsun Ahmet. Maalesef bu işin olmazsa olmazlarından birisi de kırımlar :-\ Ilkinde insanın morali çok bozuluyor ki sende de bu durum var, gayet normal.

Ama yılmak yok. Öncelikle sime devam. Sonra gerekli yedekleri toplayarak modeli yeniden ayağa kaldırmanı tavsiye ederim. Zira burada çok büyük bir kırım yok ;)

Ama model 500 olsa daha büyük hasar olurdu. Tavsiyem biraz daha 450 ile devam etmen yönünde :)

NOT: Muammer Bey'e katılıyorum, 6 kanal micro gayet güzel bir yöntem ki çok da başarılı olmuş bir çözümdür

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. :saygilar:

Bütün parçaları aynı yerden bulmak zor gibi gözüküyor. Servo buluyorum, canopy yok; canopy buluyorum swashplate yok vs... Hele pili taşıyan plastik parçayı becerip de bulamadım bile koca nette. :) Bulamazsam parça parça satıp, bir süre v977 kullanacağım gibi gözüküyor.

Ahmet Egemen SAYIN' Alıntı:
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. :saygilar:

Bütün parçaları aynı yerden bulmak zor gibi gözüküyor. Servo buluyorum, canopy yok; canopy buluyorum swashplate yok vs... Hele pili taşıyan plastik parçayı becerip de bulamadım bile koca nette. :) Bulamazsam parça parça satıp, bir süre v977 kullanacağım gibi gözüküyor.
Helipross, helipal illaki vardır. Yedek siparişi verirken 2 farklı yerden 2 paket yapmayı deneyebilirsin. Hatta siparişi oluştururken sana tavsiyem 2 kırımlık liste oluşturman.

Peki neleri alayım dersen, benim gibi zamanında çok kırım yaşayan birisinin tecrübesinden istifa edebilirsin :laugh:

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. :saygilar: Biraz afacanlık yapıp satışa çıkardım parçaları. :laugh:

aling 450plus dfc orjinal mavi swasplate bende mevcut yurtdışı fiyatından kargolayabilirim istersen palde mevcut 450 için sıfır

Geçmiş olsun Ahmet valla bu işin bi cilvesi demek lazım bu kırımlara ama görünürde çok aşırı birşey yok gibi :-\

Muammer Akbulut' Alıntı:
aling 450plus dfc orjinal mavi swasplate bende mevcut yurtdışı fiyatından kargolayabilirim istersen palde mevcut 450 için sıfır

Çok teşekkür ederim. :) Bendeki rotor kafası siyah, maalesef mavi uymaz. :embarras:

Recep Şurgun' Alıntı:
Geçmiş olsun Ahmet valla bu işin bi cilvesi demek lazım bu kırımlara ama görünürde çok aşırı birşey yok gibi :-\

Anlıyorum, ama ben 450' nin rüzgardaki performansını gerçekten beğenmedim. Hem 600 alsam kumandası, gyro su bir işe yaramaz, zaten alıcısı da gyro ile tümleşik ve 500 üzeri desteklemiyor. Tekrar almam lazım hepsini. Çoğu parça plastik bunda ayrıca. Hem lipoyu sabitlediğim plastik parça yok sitelerde toplamak istesem bile. :laugh: Satıp, 7 kanal kumanda, 500-550 pro almak istiyorum.

Hem artık akıllandım, biraz yüksekte uçurmak gerekiyormuş düşerken aksi istikamette düzeltecek komutu verebilecek zamanı yaratmak amacıyla. :)

gerçektende baya plastik malzeme sen alırken başta hata etmişsin pro model almış olsaydın kırılanları tekrardan toparla derdim fakat buna değmez. ben bu gün yaptığım uçuşta türker ve mehmet beylerin verdiği bilgilerle aling 450 pro 3gx dfc modelimi havada asılı bırakıp kumandayıda bıraktım öylece oto pilot varmışçasına asılı kalıyor üstelik baya rüzgarlı havada sahildede uçtum fakat heli rüzgarı hissettirmedi bile tahminimce aling 3gx v4.0 yeteneği bu. bence aling 450 -500 -550 pro 3gx dfc bu üç modelden şaşma ama v977 yanında olacak

Toplamayı denemeyin keseyi yoruyor :D geçmiş olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Muammer Akbulut' Alıntı:
gerçektende baya plastik malzeme sen alırken başta hata etmişsin pro model almış olsaydın kırılanları tekrardan toparla derdim fakat buna değmez. ben bu gün yaptığım uçuşta türker ve mehmet beylerin verdiği bilgilerle aling 450 pro 3gx dfc modelimi havada asılı bırakıp kumandayıda bıraktım öylece oto pilot varmışçasına asılı kalıyor üstelik baya rüzgarlı havada sahildede uçtum fakat heli rüzgarı hissettirmedi bile tahminimce aling 3gx v4.0 yeteneği bu. bence aling 450 -500 -550 pro 3gx dfc bu üç modelden şaşma ama v977 yanında olacak

Evet, bileydim almazdım. Pro almak lazım.
DenizSERT' Alıntı:
Toplamayı denemeyin keseyi yoruyor :D geçmiş olsun

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Teşekkür ederim. :saygilar: