[Foto]: Yeni topladığım 250 Action FPV Quad

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selamlar ,
Uzun zamandır fpv işine merakım vardı sonunda bunu 250 action quad ile merakımı giderme kararı aldım ;D
Modeli 4 saat gibi bir sürede toplayıp uçar hale getirdik , tabi ilk tecrübem olduğu için Trabzona işin ustasına gittim orada öğrenerek beraber topladlık.
İlk uçuşlarıma Acro ve gözlük ile başladım Uğur'un zoruyla böyle alışmam gerektiğini söyledi , şuana kadar 5 uçuş yaptım gözlük ile , herkese kesinlikle tavsiye ederim helikopterden sonra en zevk aldığım model bu oldu :halay:

Kullandığım ekipmanları ve fotoğrafları aşağıda sıralıyorum ;

FRAME : TAHTA ;D
Tamamen el yapımı , çizimi ve kesimi Trabzonda Uğur kardeşime aittir. Hafiflik, yedek ve maliyet bakımından avantajı çok.
Hassas bölgelere fiber ile destek yaptık kolay kolay kırılmıyor. Kendisi 40 metreden düşürdü sadece kollar kırıldı hemde ilk versiyon çizdiği frame di , benimkini güçlendirmiş kardeşim ;D
Frame , elektronik , FPV , pil dahil toplam 560gr ağırlık yakaladık , buda bizim için güzel bir avantaj oldu.
Şuan 3S pil kullanıyorum , 4S'e geçeceğim ancak alacağım sitede stokta yok beklemedeyim..

Motor : DYS BE1806 2300KV Brushless Motor Black Edition

ESC: ZTW Spider Series 12A OPTO ESC With SimonK Program

BEC: CC3D Flight Controller 5V 12V BEC Output Power Distribution Board PCB

GYRO: OpenPilot CC3D EVO Flight Controller STM32 32-bit Flexiport

Prop : Kırılmaz 6040 Multirotor Propellers Two Pair CW/CCW

Pil: Gens Ace 2200 mAh 30C

FPV EKIPMANLAR :

Gözlük :
Quanum DIY FPV Goggle Set with Monitor

Video alıcı :
Boscam RC832 5.8G 32CH AV Wireless Receiver for FPV

Video verici : TS5828 5.8G 32CH AV 600mW Tiny VTx for FPV SMA

Kamera : Sony CCD 600TVL Board Security Camera 3.7mm Pinhole Lens OSD

Anten : Fatshark ImmersionRC SpiroNet 5.8GHz RHCP Antenna TX RX Set

FOTOĞRAFLAR :

İlk halinden son haline doğru sırayla fotoğrafları ekliyorum ,

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Önde ki kamerayı ben koruma amaçlı kapattım elimdeki malzemelerle , normalde açık ayarlanmış ama acemiliği atlatana kadar bu şekilde kullanacağım :)
Vakit ayırdığınız için teşekkürler ve tavsiyem herkesin elinde 1 tane bu modelden olması ;D

Güle güle kullan Doğukan.
2200mah lipo ile 560gr fena değil. Tek eksiği bence boyadan önce bir ilaç atsaydın tahta kurularına karşı :laugh:
Ben şimdiye kadar hep motor mount yaptım uçaklara ama komple quad aklıma gelmemişti :D
Sağlamda olmuştur heralde ilerleyen günlerde test edersin artık :)

Teşekkür ediyorum Tamer abi ,
Kurtlara karşı aklımıza gelmedi değil aslında güzel fikir :lollol:
İsterseniz bu frame den haber verebilirsiniz , dilediğiniz kadar yapar gönderir :)

Doğukan 3-5 ay önce bende toplamıştım ama beni pek sarmadı quad işi. Ama ozamanlar konu açsaydın bu frameden sipariş verirdim :)

Muammer ve Mustafa'dan sonra demek ki sen de Quadro işine bulaştın Doğukan :thumbup: Artık Karadeniz ekibi olarak bol Action'lı yarışmalar yaparsınız büyük ihtimal ;)

Türker ile benim de hep aklımızda olan bir konu. Ama ne yazık ki bizde hala en küçük hareket yok bu konuda :laugh: Yakında uçuş videolarını da mutlaka bekliyoruz ;)

Güzel frame. Bana şekli bir böceği andırıyor özellikle siyah rengi ile ama yazmayım şimdi ne olduğunu. :D Denemek lazım diyeceğim ama pek bana hitap etmiyor açıkçası. Bana üzerinde oynayabileceğim değiştirebileceğim frame lazım. Bunun yüksekliğini bile değiştiremem ama şekil olarak hoşuma gitti. Denemek lazım.

Doğukan paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Özellikle action FPV'yi biran önce denemek isteyenler için çok güzel bir konu olmuş. Bizde Mehmet abinin söylediği gibi arada niyetlenip duruyoruz ama gözlük mözlük derken epeyde bir maliyeti var bu ufaklıklarında. :(

Bakalım nasip diyelim. :laugh:

Videoları bekliyoruz, artık Karadeniz action FPV kapışmalarını izleriz gibime geliyor. :halay:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Muammer ve Mustafa'dan sonra demek ki sen de Quadro işine bulaştın Doğukan :thumbup: Artık Karadeniz ekibi olarak bol Action'lı yarışmalar yaparsınız büyük ihtimal ;)

Türker ile benim de hep aklımızda olan bir konu. Ama ne yazık ki bizde hala en küçük hareket yok bu konuda :laugh: Yakında uçuş videolarını da mutlaka bekliyoruz ;)

Onlar yüzünden bulaştım zaten Mehmer abi , modele alıştığım zaman videolar ekleyeceğim :thumbup:

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Güzel frame. Bana şekli bir böceği andırıyor özellikle siyah rengi ile ama yazmayım şimdi ne olduğunu. :D Denemek lazım diyeceğim ama pek bana hitap etmiyor açıkçası. Bana üzerinde oynayabileceğim değiştirebileceğim frame lazım. Bunun yüksekliğini bile değiştiremem ama şekil olarak hoşuma gitti. Denemek lazım.

Teşekkür ediyorum Nesimi abi , boyasız hali çok çirkindi , alır almaz sprey boya ile güzelce boyadım :D Benim ilk frame olduğu için ucuz maliyetli bir şey tercih ettik , şuan memnunum ileride değiştirebilirim :D

Türker Akgün' Alıntı:
Doğukan paylaşım için teşekkürler. :thumbup:

Özellikle action FPV'yi biran önce denemek isteyenler için çok güzel bir konu olmuş. Bizde Mehmet abinin söylediği gibi arada niyetlenip duruyoruz ama gözlük mözlük derken epeyde bir maliyeti var bu ufaklıklarında. :(

Bakalım nasip diyelim. :laugh:

Videoları bekliyoruz, artık Karadeniz action FPV kapışmalarını izleriz gibime geliyor. :halay:

Teşekkür ediyorum Türker abi , kesinlikle denenmesi gereken farklı bir uğraş ve çok zevkli :D

Fpv görüntü menzili ne kadar oldu bu ekipmanlarla?