FPV cihazlar için üretilmiş slim ESC'ler, sabit kanat araçlarda kullanılabilir mi?

İbrahim Özdemir

Çalışkan Uye
Web sitesi
500px.com
İlgi Alanı
Multikopter
Aklıma takılan bir konuydu, ben de buradaki deneyimli insanlara sormak istedim.

Elimde iFlight'ın 55 Amper'lik BLHeli_32S bir ESC'si var. ESC FPV quadcopterler ile kullanılmak için üretilmiş. Ancak üzerindeki donanımlar ve korumalar, Apmer aralığındaki herhangi bir cihazla kullanılmak için uygun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2826 bir motorla kullanacağım. Pervane için karar vermedim ama eCalc'den yaptığım hesaplamalarda, makismum 45A tüketim gördüm. Bu da ESC'nin güvenli sınırları içerisinde yer alıyor. 3S kullanacağım, maksimum 6 - 7 dakikalık uçuş yapacağım.

Aklıma takılan bir konuydu, ben de buradaki deneyimli insanlara sormak istedim.

Elimde iFlight'ın 55 Amper'lik BLHeli_32S bir ESC'si var. ESC FPV quadcopterler ile kullanılmak için üretilmiş. Ancak üzerindeki donanımlar ve korumalar, Apmer aralığındaki herhangi bir cihazla kullanılmak için uygun.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2826 bir motorla kullanacağım. Pervane için karar vermedim ama eCalc'den yaptığım hesaplamalarda, makismum 45A tüketim gördüm. Bu da ESC'nin güvenli sınırları içerisinde yer alıyor. 3S kullanacağım, maksimum 6 - 7 dakikalık uçuş yapacağım.
Ben daha önce bu tarz baya küçük bir escyi(dys aria 35A) ucakta kullanmıştım 5-6 uçuş yaptım sıkıntı olmadı ama burada önemli nokta şu bu escler dronda pervaneye yakın bir alanda iyi hava akışının olduğu bir yere konumlandırarak kullanmak için üretilmiş esc yi ya uçağın dışına koymak lazım veya uçağın içinde hava giren bir yere koymak iyi olabilir. Yoksa fazla ısınabilir

Ben daha önce bu tarz baya küçük bir escyi(dys aria 35A) ucakta kullanmıştım 5-6 uçuş yaptım sıkıntı olmadı ama burada önemli nokta şu bu escler dronda pervaneye yakın bir alanda iyi hava akışının olduğu bir yere konumlandırarak kullanmak için üretilmiş esc yi ya uçağın dışına koymak lazım veya uçağın içinde hava giren bir yere koymak iyi olabilir. Yoksa fazla ısınabilir

Evet ısınma olayı benim de aklıma geldi. Bunun için ESC'nin üstüne pasif soğutma elemanları koymayı düşündüm.

Evet ısınma olayı benim de aklıma geldi. Bunun için ESC'nin üstüne pasif soğutma elemanları koymayı düşündüm.
O kadar da lazım olacağını sanmıyor ben uçağın içine koyarken kurşun kalem boyutundan biraz daha küçük bir hava deliği aynı şekilde uçağın arkasında bir hava çıkışı yapmıştım sorun olmadı benim için tem sıkıntı kalibrasyonu blheli destekli olduğu için bilgisayar bir kontrol kartı ile bağlayıp oradan programdan ayar yapmaktı bende bir kontrol kartı gibi birşey olmadığı için arduino falan uğraştırmisti . Eski tarz normal esclerde pili takmadan full gaz ver pili tak ses bekle sonra min gaz ver hop 1dk sürmeden kalibrasyon oluyordu

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Özdemir