Fpv Freerider Flysky FS i6x Kalibrasyon Sorunu

İlgi Alanı
Multikopter
Merhabalar,
İlerde yapacağım multicopter için Çin'den aldığım kumandam sonunda geldi. Hemen Fpv Freerider'ı bilgisayarıma kurup hevesle kumandamı bağladım. Ama kalibrasyon kısmında sorunlarla karşılaştım. Yeni taşındığım evimde bı süreliğine internet konusunda sorunlar yaşadığım için yeterli araştırmayı yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sorunum şöyle: Freerider kalibrasyonunda son aşamada sagdaki sticki sag sola kaydırmama rağmen algılamıyor. Soldaki stık ise çok dengesiz çalışıyor... Bilgisayardan başlat kısmına joy.cpl yazıp ordan kalibrasyon yapmaya calistim ama orda da sorunla karşılaştım. Ayrıca kumandanın kendi ayarlarindan da kalibrasyon yaptım, orda da biraz sorunla karşılaştım.

Kısacası bu kalibrasyonu nasıl ayarlamam gerekiyor.

Exp, End Point, trim gibi ayarları normal değerlerine getirin. Tekrar kalibrasyon yapın. Sorun kumandada mı belli olur.

Benzer soruna şöyle bir öneri gelmiş.

1- Endpoint değerlerini değiştirin.
2- ya da yazılım yerine crack özelliği olan USB dongle kullanın.

Başka bir videoda da yine kumandaya özel bir USB çevirici önerilmiş.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benzer soruna şöyle bir öneri gelmiş.

1- Endpoint değerlerini değiştirin.
2- ya da yazılım yerine crack özelliği olan USB dongle kullanın.

Başka bir videoda da yine kumandaya özel bir USB çevirici önerilmiş.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Hocam dediğiniz gibi ayrı bir aparat daha gerekiyor sanırım...

Fpv Freerider'dan bir süreliğine vazgeçip Liftoff'u satınalıp indirdim. Kalibrasyon ayarları bu kez doğru yapıldı sanırım. Ama tama oyuna başlayacakken hata veriyor ve oyundan atıyor. Büyük olasılıkla bilgisayarım similasyon için gerekli olan minimum sistem gereksinimlerini karşılamadığı için bu hatayı veriyor.:embarras: Şimdi işime yarayacak iyi bi similasyon bakıyorum. Velocidrone kaldırır mı acaba diye düşünüyorum.

Leptopumun özellikleri aşağıdaki gibi. Similasyon önerileriniz varsa yazarsanız memnun olurum.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Serdar bas
flysky fsi6x kumandam var yeni başladım aynı sorunun benzerını freerıder da yasıyorum uzun ugraslar sonucu calıstırabıldım lakın saga sola donusler yok tanıtamadım ne yaptıysam olmadı youtube dakı tum vıdeolara baktım herkesın kumandasını dırek algılıyor bende gıttım usb lı cevırıcılı kablo aldım taktım ona ragmen olmuyor saga sola donuslerım kaldı ayarlayamadım :(

flysky fsi6x kumandam var yeni başladım aynı sorunun benzerını freerıder da yasıyorum
İnanın yazdıklarınızı takip edip anlarken yoruldum.

Forum kuralları gereği lütfen mesaj yazarken Türkçe yazım kurallarına ve özellikle de noktalama işaretlerine dikkat ediniz. Bu yazdığınız mesajların başkaları tarafından daha rahat okunup, anlaşılmasına yardımcı olacaktır.:saygilar:

Teknik olarak ise yaşadığınız sorunun tam olarak nedeni bilmiyorum ne yazık ki :embarras:

• Beğen
Tepkiler: Ömer Erkan