FPV Kamera, Transmitter ve Kayıt Cihazı tavsiyeleriniz.

sevgili hakan
görüntü kalitesi motorlar devrede iken olumsuz yönde bir etkilenim var ise elektromanyetik parazitlenmenin olduğunu destekler. eğer motorların dönmesinin bir etkisi yoksa fpv görüntüsü hem vtx hemde alıcıda iyi kalitede antenler ile daha tatminkar sonuçlar vermektedir. teknik olarak her iki taraftaki antenlerin tercihan aynı marka model olması sonuç üzerinde olumlu yönde etki sağlamaktadır.

durumu gerekirse tekrar değerlendirmeniz için naçizane düşüncelerimden ibarettir.

sevgi ve saygılarımla

şakir polay

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
anladigim kadariyla benim sorunum tamamen elektromanyetik parazitlenme. Bunu sadece LC filtre ile mi asabilirim? Baska yolu var mi acaba?

Hakan bey şu videoda 2200uf bir tane pilin oraya bir tanede vtx e 470 uf 35v takıyor belki bu cozum olur.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Hakan SAHBAZ
Tskler bilgiler ve cevaplar icin. Bir sekilde her bir ESC ye 16V 1000mhf lik kondandator bagladim. Pil girisindekini soktum. Motorlar pervanesiz dondugunde neredeyse hic parazit olmuyor ve goruntu cok daha net oldu.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

ancak quad a baya bir agirlik eklemis oldum. Ucus performansi nasil olacak yarin gorebilecegim.

Tabj pervaneler akim cekisini arttirsiginda parazit olup olmayacagini da o zaman gorebilecegim...

• Beğen
Tepkiler: Şakir Polay
sevgili hakan

fpv görüntüleri üzerinde lcfilter varlığı ve yokluğunun etkisi ile ilgili size fikir sağlayacaktır. etki gündüz ile gece arasındaki fark kadar olabilmektedir.
not. videoyu internet explorer de açmak gerekebilir.
sevgi ve saygılarımla

şakir polay

Son düzenleme:
Herkese tekrar teşekkürler.

Parazit sorununu aştım.

Her bir ESC girişine 1000mhf 16V capscitor ve de kamera bağlantı noktalarını sıcak silikonla kaplama, kamera yerleştirfiğimiz ön taraftaki gövde sütunlarını önce sünger bant ve sonra elektrik bantı ile ful izalasyon. Çünkü kamera elektronik kartı bu aliminyum sütunlara dayanıyordu. Ucuş esnasında sadece ani dönüşlerde anlık cizgisel parazitlenme oldu.

Kullandığım FPV Eachine EV100. Antenlerin biri 14dbi plaka anten ve 6dbi mantar anten.